Skip to Content

Pendentes

Calendario de exames de setembro (ACTUALIZACIÓN)

DATAS E ESPAZOS PARA OS EXAMES DE SETEMBRO
CURSO 2019-20


O alumnado que se vaia examinar nas aulas de Plástica (EPV),  Música (A. Mús.), Tecnoloxía (A. Taller Tecn.) ou na aula A29, accederá ao centro pola porta do soto, a través da área axardinada a carón da rúa Alexander von Humboldt. O alumnado que se vaia examinar no Ximnasio accederá ao mesmo a través das escaleiras que van do aparcadoiro ao patio de herba. O resto de alumnado, pola porta principal.

Todo mundo deberá seguir con fidelidade as normas sanitarias e protocolos en vigor, particularmente usando mascarilla en todo momento e seguindo as instruccións de limpieza de máns e normas de uso de baños. Os alumnos deben traer dous bolígrafos propios para o seu uso persoal e exclusivo, sen intercambiar préstamos de material con ninguén.

Mantéñase atento ás notificacións, respete a sinalización e siga con atención as instruccións do persoal do centro en todo momento, para un retorno seguro e eficiente.

 

A. CADRO DE EXAMES PARA RECUPERAR MATERIAS SUSPENSAS DO CURSO ACTUAL

I. ALUMNADO DE BACHARELATO

DÍAHORAMATERIAAULA
MARTES
1 DE SETEMBRO
08:30-10:00Hª do mundo contemporáneo (1º)
A25
Física e Química (1º)

Ap1 (PT), 1º andar

10:00-11:302BACH. Pte de inglés de 1º
A20
Xeografía (2º)/ Hª da arte (2º)
A19
Linguaxe e práctica musical (1º)A. Música
11:30-13:00Lingua castelá (1º e 2º)
A18
13:00-14:00Francés (1º e 2º)

Ap1 (PT), 1º andar

13:00-14:30Inglés (1º e 2º)
A20
16:00-17:30Lingua galegaA18
17:30-19:00Matemáticas I (1º)
A20
Matemáticas CCSS (1º e 2º)A20
2BACH. Pte Mat. CCSS I de 1ºA20
19:00-20:30TIC (1º e 2º)
A17
Ciencias da Terra (2º)Ap1 (PT), 1º andar
MÉRCORES
2 DE SETEMBRO
08:30-10:00Economía/ Econ. de empresa
A23
Latín (1º e 2º)A17
10:00-11:30Ed. Física (1º)
Ximnasio
11:30-13:00Filosofía /Hª da filosofía (1º e 2º)
A23
13:00-14:30Hª de España (2º)A18

 

II. ALUMNADO DE ESO

 HORAMATERIAAULA
MARTES
1 SETEMBRO
08:30-09:30Xeografía e Hª

2º ESO: A23

Resto: A25

10:00-11:00Física e química (2º, 3º, 4º)
Ciencias aplicadas (4º)
A29
Cultura clásica (3º)/ Latín (4º)
A17
11:30-12:30

Lingua castelá

1º ESO: EPV

Resto: Salón de actos
13:00-14:00Matemáticas

2º ESO: A23

Resto: A25
16:00-17:00Lingua galegaA29
17:00-18:00

Tecnoloxía (2º, 3º, 4º)

A. Taller Tecn.
18:00-19:00InglésSalón de actos
19:00-20:00Francés/ Alemán (1º, 2º, 3º)
A19
MÉRCORES
2 SETEMBRO
08:30-09:30Bioloxía e Xeoloxía (1º, 3º, 4º)
Salón de actos
09:30-10:30Economía (4º)/ Ed. Financ. (2º)
A23
Ed. Plástica (1º, 3º)
EPV
10:30-11:30Ed. Física
Ximnasio
11:30-12:30Filosofía (4º)
A23
Música (2º, 3º, 4º)A. Mús.
 Valores éticosA25

Adorno

B.  CADRO DE EXAMES PARA PENDENTES DE CURSOS ANTERIORES

DÍAHORAMATERIAAULA
MÉRCORES
2 DE SETEMBRO
16:00-16:50Inglés/Ámbito de linguas estranxeiras
Salón de actos
16:50-17:40L. galegaA19
17:40-18:30MatemáticasA23
18:30-19:20Lingua castelá/ Oratoria
A25
19:20-20:10

Valores éticos

A17
19:20-20:10FrancésAp1 (PT), 1º andar
XOVES DÍA
3 DE SETEMBRO
08:30-09:20

Xeografía e Hª

A25
09:20-10:10Ed. Plástica e VisualEPV
09:20-10:10Física e químicaA23
10:10-11:00Bioloxía e Xeoloxía
A18
11:00-11:50Ed. FísicaXimnasio

PROBAS EXTRAORDINARIAS DE RECUPERACIÓN DE 2º BACHARELATO

O adianto das probas extraordinarias de selectividade ao mes de xullo obriga a partir deste ano a adiantar asimesmo a convocatoria extraordinaria de recuperación das materias suspensas de 2º de Bacharelato que, ata agora, se realizaban en setembro. As datas dos exames de recuperación realizaranse este ano, por tanto, entre o 11-12 de xuño (alumnado con materias pendentes de 1º Bach) e entre o 17 e o 20 de xuño (alumnado con materias suspensas de 2º Bach). A disposición dos exames será a seguinte:

ALUMNADO DE 2º BACH. CON MATERIAS PENDENTES DE 1º BACH.

DÍAHORAMATERIAAULA

MARTES 11
de xuño

10:10INGLÉSAula propia
11:40L. CASTELÁAula propia
MÉRCORES 12
de xuño
09:20MATEMÁTICASAula propia
12:30LATÍNAula propia

adorno

ALUMNADO DE 2º BACH. CON MATERIAS SUSPENSAS
PROBAS EXTRAORDINARIAS DE XUÑO

DÍAHORAMATERIAAULA
LUNS 17
de xuño
08:30MATEMÁTICAS IIAula propia
LATÍN IIAula propia
10:00L. CASTELÁ IIAula propia
12:10QUÍMICAAula propia
Hª DA FILOSOFÍAAula propia
MARTES 18
de xuño
09:30Hª DE ESPAÑAAula propia
11:00INGLÉS IIAula propia
12:30BIOLOXÍAAula propia
DEB. TÉCNICOAula propia
Hª DA ARTEAula propia
MÉRCORES 19
de xuño
10:30L. GALEGA IIAula propia
12:30FÍSICAAula propia
GREGOAula propia
ECO. DE EMPRESAAula propia
XOVES 20
de xuño
09:20TIC IIAula propia
11:20FRANCÉS IIAula propia

DESCARGAR CADROS EN PDF

Calendario de probas de pendentes de cursos anteriores

CADRO DE EXAMES DE MATERIAS PENDENTES DE CURSOS ANTERIORES
PROBA EXTRAORDINARIA DE MAIO

CURSO 2018/19

ALUMNADO CON MATERIAS PENDENTES (ESO)

DÍAHORAMATERIACURSOAULA*
LUNS
13 DE MAIO
16:00INGLÉSESOSalón de actos
17:00LINGUA GALEGAESO23
MARTES
14 DE MAIO
17:50LINGUA CASTELÁESO23
XOVES
16 DE MAIO
16:00MÚSICAESO23
17:00XEOGRAFÍA E HªESO23
LUNS
20 DE MAIO
16:00MATEMÁTICASESO23
17:00ED. FÍSICAESO23
MARTES
21 DE MAIO
17:50BIOLOXÍAESO23
XOVES
23 DE MAIO
16:00VAL. ÉTICOS
FRANCÉS/ALEMÁN
TECNOLOXÍA
ESO23
17:00ED. PLÁSTICA
FÍSICA E QUÍMICA
ESO23


*      *      *

ALUMNADO CON MATERIAS PENDENTES
DE CURSOS ANTERIORES (BACHARELATO)

DÍAHORAMATERIAAULA
MARTES
23 DE ABRIL
17:50

L. CASTELÁ
FÍSICA E QUÍMICA

Aula propia
XOVES
25 DE ABRIL
16:00L. INGLESA
FILOSOFÍA
Aula propia
LUNS
29 DE ABRIL
12:30MATEMÁTICASAula da clase de reforzo
Distribuir contido


by Dr. Radut