Avisos
LISTAXE PROVISIONAL ADMITIDOS PARA PROBAS DE ACCESO A CICLOS FORMATIVOS
Clica no enlace para acceder á paxina onde se publica o listado provisional das solicitudes para as probas de acceso a ciclos formativos.
1ª JORNADA DEPORTE ESCOLAR ATLETISMO PISTA AIRE LIBRE
Continua el éxito de nuestros atletas:
1ª JORNADA DEPORTE ESCOLAR ATLETISMO PISTA AIRE LIBRE Estadio del Campus Universitario de Elviña
|
||
INFANTIL FEMENINO |
||
Rokhaya Diop |
1ª en Lanzamiento de Peso |
2ª en 150 m.l. |
CADETE FEMENINO |
||
Andrea Casado Puig |
1ª en Triple salto |
3ª en 1.000 m.l. |
Ana Abella Mantiñán |
3ª en Triple salto |
5ª en 1.000 m.l. |
Laura Torres Pena |
2ª en Triple salto |
|
CADETE MASCULINO |
||
Sergio López Corral |
2º en 1.000 m.l. |
|
Alberto Castro Rial |
3º en 1.000 m.l |
|
Heitor Vidal González |
4º en 1.000 m.l |
Jornada celebrada el sábado 20 de marzo de 2010
BLANCO AMOR 2 - 5 ZALAETA
FUTBOL ESPECTÁCULO
11 DE MARZO
A LAVANDEIRA (O Burgo) - 17:00 HORAS
Tarde soleada en la que el público disfrutó de un encuentro muy reñido hasta mediada la segunda parte en la que, luego de ir empatando a 2 goles, el Zalaeta trenzó un par de buenas jugadas para irse en el marcador.
TORNEO BALONCESTO IESEBA
TORNEO DE BALONCESTO 3 CONTRA 3
SEMIFINALES |
|
10 DE MARZO |
4º A - 1º F (FINALISTA A) |
11 DE MARZO |
4º D - 1º H (FINALISTA B) |
12 DE MARZO |
1º B - 4º AC (FINALISTA C) |
FINAL |
|
15 DE MARZO |
4ºA - 4ºD |
16 DE MARZO |
4ºD - 1ºB |
17 DE MARZO |
4ºA - 1ºB |
CONCURSO DE MATES |
|
18 DE MARZO |
|
CONCURSO DE TIROS |
|
22 DE MARZO |
Organizado por
Jorge Oubel, Ernesto Simón, Diego Sobrino, Abraham Rañales y Daniel Docal
LA "NARANJA MECÁNICA" COMENZÓ A RODAR
I.E.S. EBA 7 - 3 I.E.S. OTERO PEDRAYO
JUEVES 4 DE MARZO
A LAVANDEIRA (al lado del Díaz Pardo) - 17:00 horas
En una tarde soleada y con gran afluencia de público el "Blanco Amor" desarrolló un efectivo juego ante un buen rival que no pudo contrarrestar el excelente estado de forma de nuestros jugadores.
ENHORABUENA A NUESTROS JUGADORES Y EQUIPO TÉCNICO.
GRACIAS A LOS INCONDICIONALES QUE DISFRUTARON DE UNA TARDE DE SOL Y GOLES.
LAS ENTREVISTAS DE PABLO FONDO |
||
Fran Castro Central |
Joaquín Villoch Entrenador |
Carmen Rodríguez-Trelles Directora |
CAMPEONATO INTERCENTROS 2010
LA NARANJA MECÁNICA HA VUELTO
EL PRÓXIMO JUEVES 25, EN ARTEIXO, REALIZARÁ SU PRIMERA PRUEBA DE FUEGO.
O IESEBA tamén destaca no CAMPO A TRAVÉS
No Campionato Intercomarcal de Campo a Través celebrado o sábado día 23 de xaneiro/2010 en Acea da Ma (Culleredo) os equipos de
Cadete Masculino
(2º POSTO) - (ALBERTO CASTRO RIAL, SERGIO LÓPEZ CORRAL E MAURO IREGUI SEIJO)
e Cadete Feminino
(equipo 1, 2º POSTO) (ANDREA SÁNCHEZ SÁNCHEZ, SARA RODRÍGUEZ CARRIL, LAURA TORRES PENA, ANA MABEL ABELLA MANTIÑÁN E ANTÍA PREDROUZO REGUEIRA;
do IESEBA conseguiron a clasificación para o Campionato Provincial que terá lugar o vindeiro sábado día 30 de xaneiro/2010, no Circuíto da Praia de Cabío en Pobra do Caramiñal.
O equipo 2 (3º POSTO) (CARLOTA LARA GARCÍA, RAQUEL VILA GOMEZ, VANESA CANALES NÚÑEZ, RAQUEL GIL MARTÍNEZ e CARLA BASCOY PIÑOL) non conseguiu o pase á provincial.
Así mesmo, na sección individual, tamén conseguiu a clasificación para o provincial a nosa CARLOTA LARA GARCÍA en cadete feminino.
Noraboa a todos e todas