Evitar navegación.
Principal

Avisos

OS ATLETAS DO IESEBA

O venres 17 de decembro celebrouse en Sigrás (Cambre) a Fase Comarcal de As Mariñas de Campo a través. O noso centro participou nas categorías infantil e cadete, tanto feminino  como masculino.

Na clasificación individual acadaron o triunfo Mauro Iregui Seijo (categoría cadete masculino) e Sara Rodríguez Carril.
Acadaron o segundo posto Javier Miranda Esmorís (cadete masculino), Pilar Burillo Veiga (cadete feminino), Lucas Pérez Paz (infantil masculino) e María Geremías Taboada (infantil feminino).

Por equipos, triunfouse en tres categorías: infantil masculino, cadete masculino e cadete feminino; o segundo posto en cadete masculino e feminino e o terceiro posto en infantil feminino e cadete masculino.

Clasificáronse para a Fase Zonal de Coruña, a celebrar en Acea da Ama o 29 de xaneiro, dous equipos en categoría cadete masculino e outros dous en cadete feminino, un en infantil masculino e de forma individual María Geremías e Ainoa Don en infantil feminino.

Noraboa a todos os participantes.

CAMPEONATO FUTBOLSALA IESEBA 2010-11

Tras el éxito de los partidos de futbol sala en los recreos desarrollados el curso pasado, este año se organiza un campeonato interno en el que la participación del alumnado es todo un éxito:

16 equipos femeninos

20 equipos masculinos de 1º Ciclo

10 equipos masculinos de 2º Ciclo

272 alumnos/as participantes, más del 40 % del alumnado del centro.

A continuación la tabla de encuentros con las siguientes aclaraciones:

M_ masculino

F_ femenino

(*) mixto, incluye algún jugador/a de otra aula.

En los grupos con varios equipos (por ej. 1º C) se indicarán: 1ºC1 y 1ºC2

 I CAMPEONATO IESEBA FUTBOLSALA

 Día

Recreo 

Equipo 

 

 

Equipo 

 18-10-2010  1º  M_ 1º C 1 (*)  2  1  M_ 1º H
 18-10-2010  2º  M_ 2º C 2  4  2  M_ 1º D
 19-10-2010  1º  M_ 2º F 1  9  1  M_ 1º A
 19-10-2010  2º  M_ 1º G 2 (*)  0  4  M_ 2º E
 20-10-2010  1º  M_ 1º F 1  2  1  M_ 2º B (*)
 20-10-2010  2º  M_ 1º C 2 (*)  1  1  M_ 1º E (*)
 21-10-2010  1º  M_ 2º C 1  7  1  M_ 1º B
 21-10-2010  2º  M_ 2º F 2  2  3  M_ 2º G
 22-10-2010  1º  M_ 1º G 1  1  3  M_ 2º D
 22-10-2010  2º  M_ 1º F 2  0  6  M_ 2º A
 25-10-2010  1º  M_ 3º A   4  0  M_ 4º D 2 
 25-10-2010  2º  M_ 3º B  0  4  M_ 4º D 1
 26-10-2010  1º  M_ 3º C (*)  1  0  M_ 4º C
 26-10-2010  2º  M_ 3º D  0  0  M_ 4º B
 27-10-2010  1º  M_ 3º E  0  1  M_ 4º A
 27-10-2010  2º  Exhibición de CAPOEIRA
 28-10-2010  1º  M_ 1º C 1 (*)      M_ 1º D
 28-10-2010  2º  M_ 2º C 2      M_ 1º A
 29-10-2010  1º  M_ 2º F 1      M_ 2º E
 29-10-2010  2º  M_ 1º G 2 (*)      M_ 2º B (*)
 2-11-2010  1º  M_ 1º F 1      M_ 1º H
 2-11-2010  2º  M_ 1º C 2 (*)      M_ 1º B
 3-11-2010  1º  M_ 2º C 1      M_ 2º G
 3-11-2010  2º  M_ 2º F 2      M_ 2º D
 4-11-2010  1º  M_ 1º G 1      M_ 2º A
 4-11-2010  2º  M_ 1º F 2      M_ 1º E (*)
 5-11-2010  1º        
 5-11-2010  2º        
 8-11-2010  1º        
 8-11-2010  2º        
 9-11-2010  1º        
 9-11-2010  2º        
 10-11-2010  1º        
 10-11-2010  2º        

Oferta de Ciclos Formativos 2010-11 y Plazos de admisión

El catálogo actualizado de Ciclos Formativos de Formación Profesional y los plazos de presentación de solicitud de admisión han sido publicados en el DOG el 16 y 17 de junio respectivamente.

Más información

20/05/2010 IESEBA 5 - 4 OTERO PEDRAYO

UN PARTIDO DE NIVEL         

Ante los campeones de la “Copa Coca Cola” , el I.E.S. Otero Pedrayo de mi amigo Pedro (su entrenador) ,  se disputó lo que realmente fue , “un partido amistoso” con vistas a ayudarles en su preparación para afrontar la fase final en Pamplona. Y lo fue por su juego limpio (ninguna tarjeta) y la gran calidad de ambos contendientes.        

Fue de esos partidos en los que ambos equipos salimos muy satisfechos por todo, pues si bien en estos casos el resultado es lo de menos, “salimos  a ganar”.        

Una vez más el  juego fue muy bueno  y, visto lo visto, ya me da igual la edad, el próximo año vamos a por todas, por lo menos lo vamos a intentar.         

En el Instituto hay mucho nivel, y no solo en los que jugaron en el  “Intercentros” y en la  “Copa Coca Cola”; pues hay que ver  ¡Cómo se juega en los recreos!

OS MERECÉIS TODOS UN 10

 

BRILLANTE ACTUACIÓN DE ROKHAYA DIOP NO CAMPIONATO PROVINCIAL DE ATLETISMO: DOUS OUROS E UNHA PRATA

O pasado sábado, 15 de maio, celebrouse nas Pistas de Atletismo de A Malata, en Ferrol, o Campionato Provincial de Atletismo nas categorías Infantil, Alevín e Benxamín, coa presenza en cada proba das 16 mellores marcas da nosa provincia. Na categroía Infantil, salientar a grande actuación da nosa atleta Rokhaya Diop, campeona provincial en Lanzamento de Disco (coa mellor marca galega da tempada) e Altura, e subcampeona en Xaveliña. NORABOA.

CAMPIONATO PROVINCIAL DE ATLETISMO E GALEGO DE ORIENTACION

O sábado celebrouse no Estadio de A Malata o Campionato Provincial de Atletismo nas categorías Cadete e Xuvenil. Salientar os dous subcampionatos provinciais acadados en Triple Salto nas categorías Cadete Feminino e Cadete Masculino por Andrea Casado Puig e Víctor Manuel López Iglesias.

Preto das medallas estiveron Bryan Cuero Jaramillo (4º en Lonxitude); Andrea Casado Puig (4ª en 600 m.l.); Víctor Manuel López Iglesias (5º en Lonxitude) e Cristian Varela Quintana (5º en 3.000 m.l e 6º en Lonxitude).

Felicitar tamén o Campeón Galego de Orientación, o alumno do noso Instituto Artur Carballo Alviárez.

CANAL IESEBA - YOUTUBE y COPA COCA COLA

¿Aún no has visitado el canal iesblancoamor de YouTube?

Aprovecha ahora y visiona los 2 últimos vídeos realizados por los alumnos de informática de 4º sobre el equipo de fútbol.

ACCESO AL CANAL IESBLANCOAMOR DE YOUTUBE

Este sábado,1 de mayo, nuestra "naranja mecánica" ha trabajado muy duro jugando 3 partidos en un sólo día:

IES EBA  1 - 1  HOGAR DE STA. MARGARITA (pasamos en la tanda de penaltis)

IES EBA  2 - 0  IES MANUEL MURGUÍA

(Cuartos de final): IES EBA  2 - 2  IES AGRA DE LEBORÍS (perdimos en la tanda de penaltis)

 Hay que destacar el gran comportamiento de los chavales y el espíritu de lucha de todos ellos, que se pasaron toda la mañana y parte de la tarde jugando al fútbol representando a nuestro instituto hasta la extenuación.

III XORNADA ZONAL DE ATLETISMO

Na III Xornada Zonal de Atletismo

celebrada no Estadio do Campus Universitario de Elviña o sábado, 24 de abril,

os nosos atletas quedaron así:


Na categoría Infantil feminino:
Rokhaya Diop:  1ª en Salto de Altura; 1ª en Xabalina e 2ª en Salto de  Lonxitude.
Laura Fernández Múñoz:  2ª en Xabalina; 3ª en 80 m.valados e 9ª nos 500 m.l.
Angélica Blanco Granado:  1ª en Disco; 4ª en Peso e 11ª nos 500 m.l.
Yanaina Romero Álvarez: 12ª nos 500 m.l.

Na categoría cadete feminino:
Andrea Casado Puig: 4ª en Xabalina; 3ª en 600 m.l.
Ana Abella Mantiñán: 3ª en Xabalina; 6ª en 600 m.l.
Laura Torres Pena: 5ª en Xabalina; 5ª en 600 m.l.

Na categoría cadete masculino:
Víctor Manuel López Iglesias: 2º en Xabalina; 3º en Lonxitude.

II XORNADA ZONAL DE ATLETISMO

Na II Xornada Zonal de Atletismo

celebrada nas Pistas de A Malata en Ferrol o sábado, 10 de abril,

os nosos atletas quedaron así:


Na categoría Infantil feminino:
Rokhaya Diop: 1ª en Disco e 2ª nos 220 m.valados.

Na categoría cadete feminino:
Andrea Casado Puig: 2ª en 100 m.valados; 4ª en Lonxitude e 4ª en 300 m.l.
Sara Rodríguez Carril: 4ª en Disco e 8ª en 100 m.l.
Andrea Sánchez Sánchez: 4ª en  3.000 m.l.
Ana Abella Mantiñán: 3 en 100 m.valados;  6ª en Lonxitude e 7ª en 100 m.l.
Raquel Vila Gómez: 10ª en 100 m.l
Vanesa Canales Núñez: 5ª en Disco; 6ª en 300 m.l. e 9ª nos 100 m.l.

Na categoría cadete masculino:
Alberto Castro Rial: 1º en Triple Salto e 4º nos 3.000 m.l.
Sergio López Corral: 2º en Triple Salto e 5º nos 3.000 m.l.
Víctor Manuel López Iglesias: 3º en Triple Salto; 5º nos 100 m.valados e 6º nos 100 m.l.

I TORNEO IESEBA-BALONCESTO 2009-10

Éxito rotundo de participación y público en el I TORNEO IESEBA - BALONCESTO

que se desarrolló en el Gimnasio durante los recreos del pasado mes de marzo de 2010.

Distribuir contenido