Skip to Content

Ciencias da Natureza

Curso 2022/23

Programación 2021/22

 

Información básica:

Cultura Científica

CTMA

Bioloxía e xeoloxía 4ºESO

Bioloxía e xeoloxía 3ºESO

Bioloxía e xeoloxía 1ºESO

Bioloxía e xeoloxía 1ºBAC

Bioloxía 2ºBAC

 

 

Profesores e cursos do departamento de Bioloxía e Xeoloxía

 

 

Méndez Álvarez-Cedrón, María Jesús

 

Bioloxía e Xeoloxía de 1º de ESO

 

1º ESO B

 

Bioloxía e Xeoloxía 1º Bacharelato:

 

1º BAC B/C

 

Cultura científica 1º Bacharelato

 

1º BAC A/B/C/D/E/F

 

1º BAC A/B/C/D/E/F

 

Bioloxía 2º Bac:

 

2º BAC B

 

 

 

Acebras Núñez, María Clotilde

 

Bioloxía e Xeoloxía 1º ESO:

 

1º ESO A

 

1º ESO C

 

Bioloxía e Xeoloxía 4º ESO:

 

4º ESO A

 

4º ESO B

 

4º ESO C

 

CTMA 2º BAC

 

2º BAC A/B/C/D/E

 

 

 

 

 

Beade Salorio, Francisco Javier

 

Bioloxía e Xeoloxía 1º ESO

 

1º ESO D

 

1º ESO E

 

Bioloxía e Xeoloxía 3º ESO:

 

3º ESO A

 

3º ESO B

 

3º ESO C

 

3º ESO D

 

Bioloxía e Xeoloxía1º de BAC:

 

1º BAC B/C

 

 

 

 

 

 

Datas das probas de avaliación de pendentes de 1º e 3º ESO

As probas de avaliación do alumnado coa materia pendente de bioloxía e xeoloxía terán lugar nas seguintes datas:

1º ESO  

1ª Avaliación: 11 de decembro, 16:30

2ª Avalliación: 12 de marzo, 16:30

3ª Avaliación: 28 de maio, 16:30

Proba final: 4 de xuño, 16:30 (so para o alumnado que non superara as probas de avaliación)

3º ESO

1ª Avaliación: 11 de decembro, 16:30

2ª Avalliación: 12 de marzo, 16:30

3ª Avaliación: 28 de maio, 16:30

Proba final: 4 de xuño, 16:30 (so para o alumnado que non superara as probas de avaliación)

PROFESORAS:

Acebras Núñez María Clotilde

Maceda Loureiro Raquel

Méndez Álvarez-Cedrón María Jesús (Xefa de Departamento)

Tosar López María Paz

 

Cursos que imparten e horario de titorias:

 Acebras Núñez María Clotilde

ESO:

Bioloxía e Xeoloxía 1º A e B

Bioloxía e Xeoloxía 4ª B,C e D

Hora de titoría: Martes 12.35 h

 Maceda Loureiro Raquel

 ESO:

 Bioloxía e Xeoloxía 1º C, D, E e F

 BAC:

 Anatomía aplicada 1º A-B-C-D-E-F-G

 Hora de Titoría: Mércores 11.45 h

 Méndez Álvarez-Cedrón María Jesús

 BAC:

 Bioloxía e Xeoloxía 1º B e C

 Bioloxía 2º A-B e C

 Hora de titoría: Mércores 20.10 h

Tosar López María Paz

 ESO:

 Promoción de hábitos de vida saúdable 1º A-B-C-D-E-F

 Bioloxía e Xeoloxía 3º B, C, D e E

 BAC:

 Cultura científica 1º A-B-C-D-E-F-G

 Cultura científica 1º A-B-C-D-E-F

 Ciencias da Terra e do medio ambiente 2º B-C-D-E

 Hora de titoría: Mércores 11.45h

Visita ó centro de interpretación do río Rato

Visita dos alumnos de 1ºESO ó centro de interpretación do río Rato

Álbum: ACTIVIDADES 2019/20 -> Visita ó río Rato
Distribuir contido


by Dr. Radut