Skip to Content

Ciencias da Natureza

Datas das probas de avaliación de pendentes de 1º e 3º ESO

As probas de avaliación do alumnado coa materia pendente de bioloxía e xeoloxía terán lugar nas seguintes datas:

1º ESO  

1ª Avaliación: 11 de decembro, 16:30

2ª Avalliación: 12 de marzo, 16:30

3ª Avaliación: 28 de maio, 16:30

Proba final: 4 de xuño, 16:30 (so para o alumnado que non superara as probas de avaliación)

3º ESO

1ª Avaliación: 11 de decembro, 16:30

2ª Avalliación: 12 de marzo, 16:30

3ª Avaliación: 28 de maio, 16:30

Proba final: 4 de xuño, 16:30 (so para o alumnado que non superara as probas de avaliación)

Profesorado do departamento curso 20-21

PROFESORAS:

Acebras Núñez María Clotilde

Maceda Loureiro Raquel

Méndez Álvarez-Cedrón María Jesús (Xefa de Departamento)

Tosar López María Paz

 

Cursos que imparten e horario de titorias:

 Acebras Núñez María Clotilde

ESO:

Bioloxía e Xeoloxía 1º A e B

Bioloxía e Xeoloxía 4ª B,C e D

Hora de titoría: Martes 12.35 h

 Maceda Loureiro Raquel

 ESO:

 Bioloxía e Xeoloxía 1º C, D, E e F

 BAC:

 Anatomía aplicada 1º A-B-C-D-E-F-G

 Hora de Titoría: Mércores 11.45 h

 Méndez Álvarez-Cedrón María Jesús

 BAC:

 Bioloxía e Xeoloxía 1º B e C

 Bioloxía 2º A-B e C

 Hora de titoría: Mércores 20.10 h

Tosar López María Paz

 ESO:

 Promoción de hábitos de vida saúdable 1º A-B-C-D-E-F

 Bioloxía e Xeoloxía 3º B, C, D e E

 BAC:

 Cultura científica 1º A-B-C-D-E-F-G

 Cultura científica 1º A-B-C-D-E-F

 Ciencias da Terra e do medio ambiente 2º B-C-D-E

 Hora de titoría: Mércores 11.45h

Visita ó centro de interpretación do río Rato

Visita dos alumnos de 1ºESO ó centro de interpretación do río Rato

Álbum: ACTIVIDADES 2019/20 -> Visita ó río Rato

Visita dos alumnos de Bioloxía e Xeoloxía

 

 

Os alumnos de Bioloxía e Xeoloxia de 1 de BAC visitaron o pasado día 13 de Maio o Val de Neira de Rei,  nunha excursión guiada polo doutor en Xeoloxia Francisco Canos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ciencias da Natureza

 

 

 

CIENCIAS DA NATUREZA          
           
 
PROGRAMACIÓNS:
        

PROGRAMACIÓN 2019-2020

Adaptación da programación do 2019/20

        

PROFESORADO



Dna. María Isabel Busto Taboada.          titoría: martes ás 11:45 horas

Dna.María Pilar Gómez Redondo.           titoría: martes ás 11:45 horas

Dna. María Jesús Méndez Álvarez-Cedron.   titoría: venres ás 11:45 horas

Dn.  Xosé Luís Castro Blanco                         titoría: xoves ás 10:25 horas


DISTRIBUCIÓN DE MATERIAS NO DEPARTAMENTO:

 

PROFESOR/A

NIVEL

MATERIA

CURSO

Mª PILAR GÓMEZ REDONDO

PES

- BIOLOXÍA

- BIO-XEO

- ANATOMÍA    APLICADA 

-BIO-XEO

-DOCENCIA NOUTRO CENTRO

 

2º BAC

1º BAC 

1º BAC

 

3º ESO

FP BÁSICA

Mª JESÚS MÉNDEZ ÁLVAREZ - CEDRÓN

PES

-BIO-XEO     

-BIO-XEO

BIO-XEO

-PROMOCIÓN VIDA SAUDABLE                 

1º BAC 

1º ESO

3ºESO

1º ESO         

Mª ISABEL BUSTO TABOADA

PES

-CC. da TERRA

-BIO –XEO 

-CULTURA CIENTÍFICA

2º BAC

4º ESO  

1º BAC

 

 

XOSÉ LUÍS cASTR4O BLANCO

PES

-BIO-XEO

-BIOLOXÍA

-BIO-XEO

1ºESO

2ºBAC

1º BAC


        

        

        

        

        

        
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
Distribuir contido


by Dr. Radut