Skip to Content

IES Leiras Pulpeiro

Organigrama, Consello escolar, Profesorado

Membros do Consello Escolar


Presidente:

Berta López Álvarez

Secretario:

Xabier Díaz Fernández

Xefa de Estudios:

Cristina Andreu Fernández

Representantes do profesorado:

Mª Jesús Cacharrón Varela
Arsilia Díaz Sánchez
José Luis Fernández Souto
José Antonio Rey Fdez.
Rosa María Rodríguez García
Manuel Vilariño Freire

Representantes do alumnado:

Sofía Díaz Fidalgo
Saray Fernández Rodríguez 
Marta Moreno Osés
Kelvin Alexander Smith Gómez

Representantes dos pais/nais e titores legais:

José Antonio Estraviz Castro
Elena María Fernández Vélez
Lucía Ríos Rebolo

Representante do persoal non docente:

Beatriz Iglesias Rodríguez

Representante do Concello:

Manuel Núñez López

 

 

Eleccións ó Consello Escolar

O día 11 de novembro  remata o prazo para a presentación de candidaturas ó Consello Escolar do IES Leiras Pulpeiro nos sectores de PROFESORADO e ALUMNADO. No sector de Profesorado hai tres prazas a renovar e no sector de alumnado hai catro prazas.

As persoas interesadas poden recoller a documentación para a candidatura na Secretaría do centro en horario de 9:00-14:00 horas.

Os censos provisionais están á disposición da comunidade educativa nun taboleiro acreditado  para as eleccións no corredor da planta principal.

Animádevos.

Organigrama do centro

Consello Escolar                  

Profesorado

  

 

 

 

Equipo directivo

Directora: Berta López Álvarez

Vicedirectora: Nuria Castelo Fernández

Xefa de Estudos: Cristina Andreu Fernández

Secretario: Xabier Díaz Fernández

 

Xefaturas de departamento

Ciencias naturais: Mª Jesús Cacharrón Varela

Lingua castelá: Arsilia Díaz Sánchez

Lingua galega: Mª Xosefa Senín Fenández

Francés: Ana Mª Vázquez Vázquez

Inglés: Cristina Andreu Fernández

Grego: Rosa Mª Rodríguez García 

Xeografía e Historia: Nuria Castelo Fernández

Matemáticas: Ana García Vázquez

Educación física e deportiva: Mª Luisa Felpeto González

Física e química: José Manuel Traseira Meilán

Tecnoloxía: Xosé Xabier Díaz Fernández

Artes plásticas: Ana Belén Somoza Castro

Economía: José Mª J. Coucheiro Gómez

Filosofía: Mª Mar Carballo Cela

Música: María Cabo Carballal

Relixión: Mª Natividad González Alonso

Industrias alimentarias: Mª José Veiga González

Orientación: Patricia Arias Muñoz


Coordinadores/as

Abalar: José Luis Fernández Souto

Formación en centros de traballo: Manuel Veiga Rial

Equipo de dinamización lingüística: Cristina Soto Sánchez-Guisande

Club de lectura: Mª Juncal Martínez Modia

Convivencia Escolar: Marina García García

Biblioteca escolar: Ana Mª Dopazo Pérez

Dinamizadores/as específicos/as

Convivencia escolar:

María Natalia Á. López López

Cristina Soto Sánchez-Guisande

Biblioteca escolar:

Mª Xosefa Senín Fernández

Mª Juncal Martínez Modia

José Mª Jesus Coucheiro Gómez

 

Distribuir contido


by Dr. Radut