Skip to Content

IES Leiras Pulpeiro

Reserva e admisión alumnado curso 2019-2020

Instrucións para realizar a reserva de praza e admisión para o curso 2019-2020

  • Reserva: alumnado do CEIP Casás e CEIP Menéndez Pelayo que se incorporan a 1ºESO
  • Admisión: alumnado de calquera outro centro para calquera curso

Arquivo coas instrucións e prazos: Descargar PDF

Visita a Coruña

O departamento de Física e Química levou ao alumnado de segundo a visitar hoxe a Casa das Ciencias e a Domus en Coruña. 

 

Scape Room

O venres 21 de decembro, pechamos baixo chave a varios grupos de 3ºESO. Algúns deron saído dalgunha habitación, outros custoulles máis, pero todos o pasaron de medo. Tanto é así, que algúns quedaron unha hora máis dende a hora de saída do centro, para pasar a experiencia.

Noraboa ó profesorado organizador e ó alumnado participante.

Máis fotos na galería:

https://photos.app.goo.gl/1upgTcvatNuWNKee6

ACTIVIDADES DÍA 21 E TRANSPORTE

O VENRES 21 DE DECEMBRO O TRANSPORTE RECOLLERÁ AO ALUMNADO ÁS 13:00

Ao longo da maá se desenvolverán distintas actividades.

Recollida de notas ás 8:30, nas aulas que se indiquen.

10:10 Remate das clases e Concerto de Nadal ao cargo do Departamento de Música e alumnado de Música.

11:30- Partidos, torneo de tenis de mesa e Just Dance.

13:00 Remate das actividades escolares 

Eleccións ó Consello Escolar

O día 26 de novembro, entre as 17:00 e as 19:00, terán lugar as votacións do sector de pais/nais ó Consello Escolar.

 

Máis información sobre o proceso: Circular informativa

Relación de candidatos

Horario de atención do profesorado a familias

Abuín Abel, Lucía (L. Cast)

Luns: 9:20-10:10

Álvarez Arias, Jesús (Mates)

Luns: 9:20-10:10

Álvarez Paredes, María José (Mates)

Mércores: 10:10-11:00

Alvariño Méndez, Rosa Ana (Rel. Evan.)

Xoves: 12:20-13:10

Andreu Fernández, Cristina (Ing)

Venres: 10:10-11:00

Arias Muñoz, Patricia (Orientación)

Martes: 10:10-11:00

Ascariz Gegunde, Lidia (P.T.)

Venres: 12:10-13:10

Bello Stout, Carlos (X. e H.)

Luns: 13:20-14:10

Blanco Paderne, Raquel (PT)

Mércores: 11:30-12:20

Bouza Betriu, Mª Dolores (X. e H.)

Luns: 11:30-12:20

Cabo Carballal, María (Mús)

Xoves: 10:10-11:00

Cacharrón Varela, Mª Jesús (C.N)

Martes: 11:30-12:20

Castelo Fernández, Nuria (X. e H.)

Luns: 13:20-14:10

Cobo Rodríguez, Mª Pilar (Francés)

Mércores: 10:10-11:00

Coucheiro Gómez, José María Jesús (Ec)

Luns: 11:30-12:20

Couto Gomez, Alfredo Ramón (Mat.)

Mércores: 10:10-11:00

De Prada Rodríguez, José Domingo (Fil.)

Martes: 10:10-11:00

Díaz Fernández, Xosé Xavier (Tec.)

Mércores: 11:30-12:20

Díaz Grandío, MªCarmen (PT)

Xoves: 11:30-12:20

Díaz Sánchez, Arsilia (L. C.)

Luns: 11:30-12:20

Díaz Varela, Mª Cristina (L. Gal.)

Luns: 11:30-12:20

Dopazo Pérez, Ana Mª (L.C.)

Venres: 11:30-12:20

Felpeto González, Mª Luisa (E.F.)

Luns: 12:20-13:10

Fernández Camiñas, Mª Esperanza (L. Gal)

Luns: 12:20-13:10

Fernández Souto, José Luis (Tec)

Venres: 10:10-11:00

García Díaz, Mª Belén (Mat)

Luns: 10:10-11:00

García López, Susana (Ing)

Venres: 11:30-12:20

González Alonso,Mª Natividad (Rel)

Luns: 11:30-12:20

López Abuín, Marta (L. Cast)

Mércores: 9:20-10:10

López Álvarez, Berta Dolores (Ing)

Venres: 9:20-10:10

Martín Franco, Belén (L. Gal)

Venres: 11:30-12:20

Martínez Loureiro, José Manuel (Tec)

Martes: 12:20-13:10

Martínez Modia, Mª Juncal (Gal)

Mércores: 12:20-13:10

Miragaya  Mosteiro, Alicia (Ing.)

Luns: 12:20-13:10

Neira Pena, Miguel Angel (E.F.)

Mércores: 12:20-13:10

Paderne Cebev, Beatriz (Mat)

Xoves: 11:30-12:20

Pallisé Meilán, Montserrat (P.T)

Mércores: 10:10-11:00

Pareja López, Sandra (Tec)

Luns: 10:10-11:00

Piñeiro González, Estefanía (Ingles)

Xoves: 9:20-10:10

Rey Fernández, J. Antonio (C.S)

Venres: 10:10-11:00

Rodríguez García, Rosa Mª (Gr)

Mércores: 13:10-14:00

Rodríguez Iglesia, Ramiro (Ing)

Xoves: 10:10-11:00

Rubianes Gómez, Xosé Manuel (X. e H.)

Martes: 11:30-12:20

Santaolalla Bejarano, Eva (B.X)

Martes: 12:20-13:10

Somoza Castro, Ana Belén (Plast)

Xoves: 10:10-11:00

Teijeiro Suárez, Eva Mª (L. Cas)

Mércores: 112:20-13:10

Traseira Meilán, J. Manuel (F.Q)

Martes: 12:20-13:10

Vázquez Arias, Luis (F.Q.)

Luns: 11:30-12:20

Vázquez García,  Noemi (BX)

Xoves: 9:20-10:10

Vilariño Freire, Manuel (Matem)

Venres: 11:30-12:20

Villar Martínez, Belén (FeQ)

Martes: 12:20-13:10

Observación da lúa chea

Noutra noite espectacular deste outono, pudemos ver a lúa chea con total nitidez.

Gracias polo voso interese a todos os que viñestes. Así da gusto traballar no ensino.

 

Se picades nas fotos inferiores, iredes ó álbum de fotos para descargalas en mellor calidade.

 

LúaLúaLúaLúa

Observación lúa chea

24/10/2018 20:30
24/10/2018 22:00

Queres ver a lúa como nunca a viches?

Queres observar os seus cráteres e mares?

O mércores a partir das 20:30 volveremos sacar o telescopio ó patio do instituto para realizar observacións da lúa chea. Confiamos en que haberá pouca nubosidade para poder desfrutar dunha noite clara de luar.

 

O PROXECTO ETWINNING "POR EL CAMINO" OBTIVO O PREMIO DE CALIDADE EUROPEO

O PROXECTO ETWINNING "POR EL CAMINO" OBTIVO O PREMIO DE CALIDADE EUROPEO

O proxecto E Twinning Por el Camino, realizado por alumnos de 4º da ESO no ano académico 2018-19, sobre o Camiño de Santiago, xunto o Liceo de Toulouse, Francia, Sainte Marie les Champs, foi galardonado co selo de Calidade Europeo. 

Observación de planetas

Hoxe xuntámonos arredor de 50 persoas para observar Marte e Saturno co telescopio. A noite estivo perfecta, con temperatura agradable e o ceo totalmente despexado. Foi un pracer oírvos as exclamacións de sorpresa e admiración ó ver ós aneis do planeta.

Ó final da sesión, a iso das 11 da noite, os poucos que quedamos pudemos ver o que cremos que é a galaxia de Andrómeda.

Distribuir contido


by Dr. Radut