Skip to Content

Por departamentos

Profesorado por departamentos

CURSO 2021/2022

 

ADMINISTRACIÓN:

Mónica Arca Vilariño (Xefa de Departamento) (Responsable de Programas Internacionais)

Adriana Castelo Suárez

Manuel Jesús García Martínez (Vicedirector) (Responsable TICs) 

Sofía Martínez Ayala 

María Teresa Rivas Bermúdez

Roberto Sánchez García

María Yolanda Trillo Toba

 

ARTES PLÁSTICAS:

Montserrat Abella Cortés

 

CIENCIAS NATURAIS:

Cristina Álvarez Garrido

Guadalupe Díaz Blanco (Xefa de Departamento) 

 

ECONOMÍA:

Paulo Calvo González

 

EDUCACIÓN FÍSICA E DEPORTIVA:

Sergio José Carballo Pérez 

 

ELECTRICIDADE E ELECTRÓNICA

Francisco Javier Agulló Canda

Juan Carlos Andrade Tasende

José Joaquín Cabo Pociña

Francisco Javier Cortés Otero

Joaquín Fachal Casas 

Fernando Freire Ave

Antonio Gascón Miñarro

Manuel Ricardo Lema Vilariño

Fabián Lestón Caamaño (Dinamizador de FP Dual de zona)

Juan Manuel Suárez Lago  (Xefe de Departamento)

 

FILOSOFÍA:

Laura Darriba Alves (Xefa de Departamento)

Martiño Xabier Framil Barreiro

 

FÍSICA E QUÍMICA:

Juan José Mayo Mayo

Pablo Mira Pérez (Xefe de Departamento)

 

FORMACIÓN E ORIENTACIÓN LABORAL:

Rosalía López Insua (Xefa de Departamento)

Antonio Alberto Hernández Taboada (Secretario)

 

FRANCÉS:

Lorena Andrade Lorenzo

 

INGLÉS:

José Israel Arochena Gómez (Xefe de Departamento)

Tatiana Corujo Otero (Responsable RAOGAL)

Belén Eiras Reboiras  

Martina Fernández Canosa

María Purificación Martínez Bouzas 

Consuelo Trillo Lago (Directora)

 

INSTALACIÓN E MANTEMENTO:

Bibiana Bértoa Cambón (Xefa de Departamento)

Diego Carril Romero

José Miguel Varela Varela

 

LATÍN:

Ana María López Bugeiro

 

LINGUA CASTELÁ E LITERATURA:

José Fernando Castro Paredes (Xefe de Departamento)

Marina Concepción Gómez Pose 

 

LINGUA GALEGA E LITERATURA:

Begoña Barral Sánchez

Serxio Iglesias Rodríguez (Xefe de Estudos de Adultos)

Margarida Anxos Maceira Figueira (Xefa de Departamento) (Responsable da Biblioteca)

María Jesús Paz Lema

 

MANTEMENTO DE VEHÍCULOS:

Juan Jesús Alvarellos Paz (Xefe de Departamento)

Pablo Cambón Bértoa

Modesto Santiago Espasandín Castro 

José Pardiñas Alvite (Coordinador de FCT)

Alberto Varela Castro

 

MATEMÁTICAS:

Sofía Cendán Castillo

Germán Insua Mata (Xefe de Departamento)

Sonia Belén López Bugeiro (Xefa de Estudos)

 

MÚSICA:

Efraim Díaz Vázquez

 

ORIENTACIÓN:

Leticia Bello Rodríguez (Xefa de Departamento)

Beatriz Lemos Pousa

Silvia Santamaría Canosa (Coordinadora de Normalización Lingüística)

 

RELIXIÓN CATÓLICA:

Manuel García Acosta

 

TECNOLOXÍA:

Cristina Ledo Regal (Xefa de Departamento)

Francisco Javier Otero Romero

 

XEOGRAFÍA E HISTORIA:

José Lebrancón Nieto 

Rafael Poncela Castelo (Xefe de Departamento)

 

Distribuir contido


by Dr. Radut