Skip to Content

Por departamentos

Profesorado por departamentos

CURSO 2020/2021

 

ADMINISTRACIÓN:

Mónica Arca Vilariño

María Encarnación Fernández Fernández

Manuel Jesús García Martínez (Vicedirector) (Responsable de Programas Internacionais)

Sofía Martínez Ayala (Xefa de Departamento)

Rubén Panadero Piñeiro

María Teresa Rivas Bermúdez

Roberto Sánchez García

 

ARTES PLÁSTICAS:

Manuel Canosa Sanjurjo

 

CIENCIAS NATURAIS:

Guadalupe Díaz Blanco 

María Belén Lorenzo Arenal (Xefa de Departamento)

 

ECONOMÍA:

Paulo Calvo González

 

EDUCACIÓN FÍSICA E DEPORTIVA:

Sergio José Carballo Pérez 

 

ELECTRICIDADE E ELECTRÓNICA

Daniel Cotelo García

Joaquín Fachal Casas 

Pedro Franco Leis (Dinamizador de FP Dual de zona)

Fernando Freire Ave

Antonio Gascón Miñarro

Manuel Ricardo Lema Vilariño

Rocío Ríos Calviño

Juan Manuel Suárez Lago (Responsable TICs) (Xefe de Departamento)

 

FILOSOFÍA:

Sara Domínguez García (Xefa de Departamento)

 

FORMACIÓN E ORIENTACIÓN LABORAL:

Rosalía López Insua (Xefa de Departamento)

Antonio Alberto Hernández Taboada (Secretario)

 

FRANCÉS:

María de las Mercedes Legazpi Buide

 

FÍSICA E QUÍMICA:

Sheila Cancela Pérez (Xefa de Estudos)

Marta Fernández Solleiro (Xefa de Departamento)

 

INGLÉS:

José Israel Arochena Gómez

Tatiana Corujo Otero (Xefa de Departamento) 

María Purificación Martínez Bouzas 

Dolores Consuelo Moure Romero

María del Carmen Rey Díaz

Consuelo Trillo Lago (Directora)

 

LATÍN:

Ana María López Bugeiro

 

LINGUA CASTELÁ E LITERATURA:

José Fernando Castro Paredes (Xefe de Departamento)

Marina Concepción Gómez Pose 

 

LINGUA GALEGA E LITERATURA:

Serxio Iglesias Rodríguez (Xefe de Estudos de Adultos)

Margarida Anxos Maceira Figueira (Xefa de Departamento)

Maria Jesus Paz Lema

 

MANTEMENTO DE VEHÍCULOS:

Juan Jesús Alvarellos Paz 

Modesto Santiago Espasandín Castro (Xefe de Departamento)

José Pardiñas Alvite (Coordinador de FCT)

Alberto Varela Castro

Pablo Vila Pardo

 

INSTALACIÓN E MANTEMENTO:

Bibiana Bértoa Cambón (Xefa de Departamento)

Diego Carril Romero

José Luis Insua López

 

MATEMÁTICAS:

Elvio Antelo Trillo

Germán Insua Mata

Juan García-Rodeja Gayoso

Sonia Belén López Bugeiro (Xefa de Departamento)

 

MÚSICA:

Jorge Senén Barreiro Barreiro 

 

ORIENTACIÓN:

María Susana Cernadas Castelo (Xefa de Departamento)

María Martínez Fraga 

Silvia Santamaría Canosa (Coordinadora de Normalización Lingüística)

 

RELIXIÓN CATÓLICA:

Berta Pazo Cuña

 

TECNOLOXÍA:

Cristina Ledo Regal (Xefa de Departamento)

Francisco Javier Otero Romero

 

XEOGRAFÍA E HISTORIA:

José Lebrancón Nieto (Responsable da Biblioteca)

Rafael Poncela Castelo (Xefe de Departamento)

Andrea Vázquez Muiño

Distribuir contido


by Dr. Radut