Skip to Content

Profesorado

CORREOS ELECTRÓNICOS PROFESORADO CURSO 2021-2022

  • EDUCACIÓN INFANTIL:
    • 3 ANOS:teixeiroaulaverde@gmail.com
    • 4 ANOS: aulaazulteixeiro@gmail.com
    • 5 ANOS: aulavermellateixeiro@gmail.com
    • APOIO: mariluzceipteixeiro@gmail.com
  • EDUCACIÓN PRIMARIA:
    • 1º EDUCACIÓN PRIMARIA: aulaprimeiroteixeiro@gmail.com
    • 2º EDUCACIÓN PRIMARIA: auladaproferaquel@gmail.com
    • 3º EDUCACIÓN PRIMARIA: andreamirazteixeiro@gmail.com
    • 4º EDUCACIÓN PRIMARIA:xanmolinaquiroga@gmail.com e susiriverateixeiro@gmail.com                            
    • 5º EDUCACIÓN PRIMARIA: marta.r.paz5@gmail.com 
    • 6º EDUCACIÓN PRIMARIA: mariafqteixeiro@gmail.com
  • ESPECIALISTAS:
    • EDUCACIÓN FÍSICA: jsanclaudio27@gmail.com
    • INGLÉS: 
    • MUSICA: xanmolinaquiroga@gmail.com
    • RELIXIÓN (ISABEL):m.isasouto@gmail.com
    • RELIXIÓN (MANUEL):manuellodeiromiragaya@gmail.com
  • ORIENTACIÓN:
    • P.T.(PREFERENTE): marta.loes.do@gmail.com
    • P.T.: anamartinezcastropt@hotmail.com
    • A.L.: yamilelavincuba@gmail.com 
    • ORIENTADORA:maria.Iglesias.lombao@gmail.com

 

 

PROFESORADO

 

Unipersoais (Equipo Directivo)

Directora

  • Susana Vázquez Rivera

Xefa de estudos

  • Beatriz Suárez Felpeto

Secretaria

  • Andrea Carmen Miraz Merelas

Colexiados

Claustro de profesorado

Educación infantil
  • Carmen Adela Graña Iglesias (4º Infantil)
  • Juana Josefa Yáñez Abad (5º Infantil)

  • María González Arias (6º Infantil)

  • María Luz Vázquez Rivera (Apoio) 

Educación Primaria 
  • Ánxela Merelas Sánchez (1º Primaria) (Substituta: Dulce Fernández Carballeira)

  • Raquel Fuentes Vázquez (2º Primaria) 
  • Andrea Carmen Miraz Merelas (3º Primaria)

  • Xan Molina Quiroga (4º Primaria)

  • Marta Rodríguez Paz (5º Primaria)
  • María Fuentes Quindimil (6º Primaria)

Profesorado Especialista
  • Beatriz Suárez Felpeto (Educación Física) (Substituto: Jorge Sanclaudio Piñón)

  • Margarita González Castro (Lingua Estranxeira)

  • Xan Molina Quiroga (Educación Musical)

  • Ana María Martínez Castro (Pedagoxía Terapéutica)
  • Marta López Espiñeira (Pedagoxía Terapéutica Escolarización Preferente)

  • Yamilé Lavín Cuba (Audición e Linguaxe)

  • María Iglesias Lombao (Xefa do Departamento de Orientación)

  • Manuel Lodeiro Miragaya ( Relixión Católica)

  • María Isabel Castiñeira Souto (Relixión Católica)

 

Coidadora

  • María Pilar Barreiro Fernández

 
Distribuir contido


by Dr. Radut