blogue deadmin

O vindeiro 18 de novembro teremos unha nova masterclass sobre Laban, da man de Paula Quintas. A actividade desenvolverase entre as 19 e as 21 h.

Paula Quintas

Bailarina, alambrista circense e coreógrafa visual, desenvolve a súa carreira como intérprete e docente entre España e Inglaterra en varias compañías, destacando TrasPediante, ProJecto C-F Dance, Dizzy O'Dare ,Cia Jui- Wei Hung e Pistacatro.

Actualmente mantén unha liña de traballo pedagóxico en Danza Alfaia, Santiago de Compostela principalemente e noutros centros nacionais.Internacionalmente lugares como Portugal e Costa Rica, forma parte de proxectos institucionais.

Á súa vez xera un traballo de investigación noutras plataformas entre a danza, a performance e o circo, cursando actualmente un Máster en Artes Escénicas na Universidade Rei Juan Carlos, Madrid. Co-directora do festival Corpo(a) terra de Ourense, Festival pertencente á rede nacional de festivais de Danza en espazos non convercionales. www.paulaquintas.com

  • Publicación das listaxes dos grupos de Preparatorio.
  • O comezo das clases será o luns 7 (grupo B) e martes 8 (grupo A)

Grupo A. Martes de 16.00 a 17.00 h.

  1. ACAL LAGO, EVA
  2. ACAL LAGO, PAULA
  3. ÁLVAREZ PARDO, MARTA
  4. BEJAR BAAMONDE, MARIO
  5. CAMPO NOVÁS, NATALIA
  6. CASTRO – GIL RODRÍGUEZ, TERESA
  7. GANDOY SÁNCHEZ, XIMENA
  8. LÓPEZ GARCÍA, CARLA
  9. LÓPEZ MARTÍNEZ, RODRIGO
  10. LÓPEZ PARDO, ALDARA
  11. LÓPEZ PEREIRA, LUCÍA
  12. MEILÁN PIÑEIRO, MARTINA
  13. MOSTEIRO CABADO, ANA
  14. MOSTEIRO CABADO, MARÍA
  15. PENADO RODRÍGUEZ, LUCAS
  16. PÉREZ ABELLEIRA, MATILDA
  17. PIÑEIRO VARELA, MARINA
  18. RAMIL YÁÑEZ, CARMEN
  19. RODRÍGUEZ ANDRADE, ARIADNA
  20. RODRÍGUEZ VÁZQUEZ, SARA
  21. SEBASTIÁN CARBALLO, SARA
  22. SUÁREZ ARATECO, MARÍA FERNANDA

Grupo B. Luns de 17.00 a 18.00 

  1. BALLÓN RODRÍGUEZ, ZOE
  2. CAMPANÓN VIDAL, CLAUDIA
  3. CANTEIRO BALEA, NOA
  4. CORBELLE MORADO, SELMA
  5. DÍAZ LUGO, VALERIA
  6. FREIJO VÁZQUEZ, NAIA
  7. GARCÍA GÓMEZ, ANDREA
  8. LENS FERRADÁS, ALICIA
  9. MOURIN BARREIRO, DANIELA
  10. MUINELO POLO AINOA
  11. ÓNEGA SANTOS, SABELA
  12. OTERO FERNÁNDEZ, IRIA
  13. PAZ ÁLVAREZ, JIMENA
  14. PELIQUÍN MOLINA, DANIELA
  15. PIÑEIRO HERBADA, AITANA
  16. SALGADO POLLAN, CARMEN
  17. SALGADO POLLAN, SOFÍA
  18. SIMAL CASTRO, EVA
  19. VARELA OTERO, MARIÑA

Benvida

O Conservatorio Profesional de Danza de Lugo é un centro público de ensino de grao elemental e profesional de danza dependente da Consellería de Educación, Universidade e Formación Profesional único na nosa comunidade autónoma.

O obxectivo prioritario do centro é o de proporcionar unha ensinanza artística da mellor calidade desenvolvendo todas aquelas actividades que poidan contribuír a acadalo.

Como directora do centro, douvos a benvida a esta páxina web onde poñemos a vosa disposición tanto información académica e administrativa como aquela relacionada coas actividades culturais e de promoción das ensinanzas levadas a cabo dentro e fora dos nosos espazos.

Raquel González García, directora.

 Xornadas de acollemento do alumnado para o curso 2019-20.

(Cursos, horas e lugares)

MARTES 17 DE SETEMBRO 2019
1º GRAO ELEMENTAL 18.00H (AULA TEÓRICA )
2º GRAO ELEMENTAL 18.00H (AULA AUDIO)
3º GRAO ELEMENTAL 18.00H (AULA A8)
4º GRAO ELEMENTAL 18.00H (AULA MUSICA)
PREPARATORIO A-B 18.00H (AULA A9)
MÉRCORES 18 DE SETEMBRO 2019
1ºGPA 17.00H (AULA AUDIO)
2ºGPA 17.00H (AULA A9)
3ºGPA 16.00H (AULA A8)
4ºGPA 17.00H (AULA TEÓRICA)
5ºGPA 16.00H (AULA TEÓRICA)
6ºGPA 16.00H (AULA A9)
1ºGPB 17.00H (AULA MUSICA)
2ºGPB 17.00H (AULA AUDIO)
3ºGPB 16.00H (AULA MÚSICA)
4ºGPB 17.00H (BIBLIO)
5ºGPB 16.00H (AULA A8)
6ºGPB 16.00H (BIBLIO)

 O Xoves 19 de Setembro terá lugar o Acto de Presentación do Curso 2019-20.

Hora: De 16.00 h a 16.45 h.

Lugar: Auditorio do CMUS "Xoán Montes"

  • COMEZO DAS CLASES: Xoves 19 de Setembro ás 17.00 h.
  • O CURSO PREPARATORIO DARÁ COMEZO O 7 DE OUTUBRO.

 

LUNS

MARTES

MÉRCORES

XOVES

VENRES

 

1ºGPA

19.00- 19.30 Tª DCL BIBLIO

19.30-21.00 DCL A2

21.00-22.00 DCL FEM A2/VAR A8

19.00-21.00 DCL

(19.00-20.00 A.TEÓRICA, 20.00-21.00 DCL FEM A1/DCL VAR A9)

 

16.30-18.30 DCL  (16.30-17.30 A7; 17.30-18.30 A1)

 

16.00-18.00 DCL  A3

18.00-19.00 DGA  A8

16.00-17.00 MUS

17.00-19.00 DCL (17.00 A9; 18.00 A1)

19.00-20.00 AFI  (19.00 A7; 19.30 A2)

 

1ºGPB

SEN CLASE

18.00-19.00 TDC  A1

19.00-21.00 DCC  (19.00-20.00 A7, 20.00-21.00 A5)

21.00-22.00 IMP   A5

16.00-17.00 AFI  (16.00 A7; 16.30 A.TEÓRICA)

17.00-18.30 DCC  (17.00 A9; 17.30 A2)

18.30-20.00 TDC  A2

20.00-21.00 DGA  A5

 

18.00-19.30 TDC  A6

19.30-20.30 MUS

 

18.00-20.00 DCC  A8

20.00-20.30 Tª DCC  A.TEÓRICA

 

1ºGPA/B

19.00- 21.00 DCL  (19.00-19.30 Tª BIBLIO, 19.30-21.00 A2)

21.00-22.00 DCL FEM /VAR  A8

18.00-19.00 TDC  A1

(19.00-20.00 A.TEÓRCIA, 20.00-21.00 A1)/20.00-21.00 DCL VAR A8

21.00-22.00 IMP   A5

16.30-18.30 DCL  (16.30-17.30 A7; 17.30-18.30 A1)

18.30-20.00 TDC   A2

20.00-21.00 DGA  A5

16.00-18.00 DCL  A3

18.00-19.30 TDC  A6

16.00-17.00 MUS

17.00-19.00 DCL  (17.00 A9; 18.00 A1)

19.00-20.00 AFI  (19.00 A7; 19.30 A2)

 

 

2ºGPA

 

19.00-20.00 MUS

20.00-22.30 DCL  (20.00 A.TEÓRICA: 21.00 A4)

 

 

18.00-19.00 DCO  A5

19.00-20.00 AFI  A1

20.00-22.00 DCL  A2

 

 

19.00-20.00 DCA  A4

20.00-22.00 DCL  A4

 

 

19.30-20.00 Tª DCL  BIBLIO

20.00-22.00 DCL  A6

16.00-18.00 DCL  (16.00 A8; 17.00 A1)

 

2ºGPB

 

20.00-21.00 MUS

21.00-22.00 AFI  A9

18.00-19.00 IMP  A3

19.00-21.00 TDC (19.00 A4; 20.30 A7)

21.00-22.00 DCC  A3

16.00-18.00 DCC  A4

18.00-18.30 Tª DCC  A.TEÓRICA

18.30-19.30 IMP  A5

19.00-20.30 TDC (19.00 A7; 19.30 A4)

20.30-22.00 DCC  (20.30 A7; 21.00 A2)

19.00-20.00 DCC  A1

20.00-21.30 TDC A1

 

3ºGPA

 

18.00-20.00 DCL  A3

20.00-21.00 REP  A4

21.00-22.00 AFI  A.TEÓRICA

22.00-22.30 Tª REP  A.TEÓRICA

 

18.30-21.00 DCL (18.30 quecemento A.TEÓRICA; 19.00 A3)

21.00-22.00 MUS

 

16.00-18.00 DCL  A6

18.00-19.00 REP  A4

 

16.00-18.00 DCL   A5/16.00-18.00 DCL VAR   (16.00 A7; 17.00 A1)

18.00-18.30 Tª DCL  BIBLIO

18.30-19.00 Tª DCO  BIBLIO

17.00-18.00 DCL VAR   A7

18.00-20.00 DCL  (18.00 A9; 19.00 A6)

20.00-21.30 DCO  A3

 

 

3ºGPB

 

19.00-20.30 TDC  A1

20.30-22.00 DCC  A5

22.00-22.30 Tª DCC  AUDIO

17.30-19.00 DCC  A4

19.00-20.00 IMP  A5

20.00-20.30 Tª TDC  AUDIO

20.30-22.00 TDC  A4

16.00-17.30 TDC  A2

17.30-18.00 Tª TDC  AUDIO

18.00-20.00 DCC  A3

16.00-17.00 MUS

17.00-18.00 IMP  (17.00 A.TEÓRICA; 17.30 A4)

18.00-19.30 DCC  A4

19.30-20.30 AFI  A7

20.30-21.30 TDC  A8

 

SEN CLASE

 

4ºGPA

 

18.30-19.00 TªDCL  AUDIO

19.00-21.00 DCL  (19.00 A9; 20.30 A1)

21.00-22.00 REP  A6

 

16.00-18.00 DCL  (16.00 A9; 17.30 A8)

 

17.00-18.00 PIN  BIBLIO

18.00-18.30 Tª DCO  AUDIO

18.30-20.00 DCL  A1

20.00-21.00 REP  A1

21.00-22.00 AFI  A5

16.00-18.00 DCO  A8

18.00-20.30 DCL (18.00 A.TEÓRICA; 19.00 A2; 20.00 A8)

20.30-21.00 Tª REP A.TEÓRICA

 

17.30-19.00 MUS

19.00-20.30 DCL A4

 

4ºGPB

 

18.00-19.00 IMP  A2

19.00-21.00 TDC(19.00 A5; 20.30 A8)

21.00-21.30 Tª TDC  AUDIO

21.30-22.30 AFI  (21.30 A7; 22.00 A5)

16.30-18.30 DCC  (16.30 A.TEÓRICA; 18.00 A9)

18.30-20.00 MUS

20.00-22.00 TDC  A6

18.00-20.00 DCC  (18.00 A9; 19.30 A8)

20.00-21.00 TDC  A3

21.00-22.00 IMP  A3

 

 

19.00-19.30 Tª DCC BIBLIO

19.30-21.30 TDC  A3

21.30-22.00 Tª TDC  AUDIO

 

 

18.00-19.30 DCC  (18.00 A.TEÓRICA; 19.00 A5)

 

 

5ºGPA

 

 

 

18.00-19.30 DCL  (18.00 A7; 19.00 A2)

19.30-21.00 REP  A6

 

 

16.00-17.30 DCL  A8

17.30-18.00 Tª REP  AUDIO

18.00-19.00 HIS   AUDIO

19.00-20.00 AAD  AUDIO

16.00-18.00 DCL  A3

18.00-19.30 PAD  A6

19.30-20.00 Tª PAD  A.TEÓRICA

20.00-21.00 Tª DCO  A.TEÓRICA

21.00-22.00 AFI  A1

16.00-17.30 DCL FEM  A4/   VAR 16.00-17.30 (16.00 A7; 17.00 A1)

17.30-18.00 Tª DCL  BIBLIO

18.00-20.00 REP (18.00 A1; 19.00 A.TEÓRICA; 19.30 A6)

20.00-21.00 DCO  A2

16.00-17.00 DCO  A1

17.00-19.00 DCL  (17.00 A.TEÓRICA; 17.30 A5) 17.00-18.00 DCL VAR   A7

19.00-20.00 DID  A.TEÓRICA/ NUT   AUDIO

5ºGPB

18.30-20.00 TDC  (18.30 A7; 19.30 A4)

20.00-21.30 DCC  A7

16.00-17.30 TDC  A6

17.30-18.00 Tª TDC  BIBLIO

18.00-19.00 HIS   AUDIO

19.00-20.00 AAD  AUDIO

16.00-17.30 TDC  A5

17.30-19.30 DCC  A7

19.30-20.00 Tª DCC  AUDIO

20.00-21.00 AFI  A2

16.00-17.00 Tª TDC  AUDIO

17.00-19.00 TDC  (17.00 A7; 17.30 A2)

19.00-20.00 IMP  A5

20.00-22.00 DCC  A1

16.00-18.00 TDC  A2

18.00-19.00 IMP  A4

19.00-20.00 NUT AUDIO

 

 

 

6ºGPA

 

18.00-18.30 Tª DCL  A.TEÓRICA

18.30-21.00 DCL  (18.30 A.TEÓRICA; 20.00 A3)

21.00-22.30 REP  (21.00 A3; 22.00 A6)

16.00-18.00 DCL  (16.00 A7; 17.30 A6)

18.00-20.00 REP  (18.00 A7; 19.00 A6)

20.00-21.00 AFI  A. TEÓRICA

21.00-22.00 HIS  AUDIO

16.00-18.00 DCL  (16.00 A8; 17.00 A.TEÓRICA; 17.30 A5)

18.00-19.30 PAD  A6

19.30-20.00 Tª PAD  A.TEÓRICA

20.00-21.00 Tª DCO  A.TEÓRICA

21.00-22.00 DCO  A2

 

 

19.30-20.30 AAD  AUDIO

20.30-21.00 Tª REP  AUDIO

21.00-22.00 DCO  A5

16.00-18.00 DCL  (16.00 A5; 17.30 A4)

18.00-19.00 COR  A7

19.00-20.00 DID  A.TEÓRICA

 

 

6ºGPB

 

 

19.30-20.30 Tª TDC  BIBLIO

20.30-22.30 TDC  (20.30 A9; 21.00 A1)

 

 

16.00-18.00 TDC  A3

18.00-18.30 Tª DCC   A.TEÓRICA

18.30-20.00 DCC  A9

20.00-21.00 AFI  A.TEÓRICA

21.00-22.00 HIS  AUDIO

 

 

 

18.30-20.00 DCC  (18.30 A.TEÓRICA; 19.30 A6)

20.00-22.00 TDC  A6

16.00-18.00 IMP 6ºGPB (16.00 A9; 17.30 A6)

18.00-18.30 Tª IMP 

AUDIO

18.30-19.30 Tª TDC  AUDIO

19.30-20.30 AAD  AUDIO

20.30-22.00 DCC  A4

16.00-18.00 TDC  A6

18.00-19.00 COR  A7

19.00-20.00 DID. A. TEÓRICA 

20.00-20.30 IMP A5

Distribuir contido