Durante o mes de Setembro terá lugar os encontros do "II Gondomar en Contacto". Unha iniciativa do colectivo os "Movementes" que pretende espallar o coñecemento do corpo -encontro Galicia Danza-, así como o noso patrimonio, a través de Roteiros.

Ao CDAN chegarán o sábado día 3 en xornada de 10.00 a 12.00 h. baixo o título de "Explorar o noso xogo muscular e auricular", logo visitarán outras cidades, como A Coruña, Pontevedra, ou mesmo Ourense.

De igual xeito, o domingo 4 de Outubro, terá lugar un roteiro pola Muralla e o Casco histórico de 16.00 a 18.00 h. baixo o título "Do Castro á capital".

As actividades son de Balde

 

Listaxe de vacantes para as Probas de Acceso ao curso 2016/17, na convocatoria de Setembro. O Prazo de inscrición abrangue do 29 de Agosto até o 2 de Setembro

Os horarios das probas exporánse o día 2 de Setembro.

GRAO ELEMENTAL – LUNS 5 DE SETEMBRO

2º curso: 6 vacantes

3º curso: 8 vacantes

4º curso: 8 vacantes

GRAO PROFESIONAL DANZA CLÁSICA. 6 ou 7 DE SETEMBRO

1º curso: 3 vacantes – CONVOCATORIA EXTRAORDINARIA

3º curso: 6 vacantes

4º curso: 5 vacantes

5º curso: 5 vacantes

6º curso: 5 vacantes

GRAO PROFESIONAL DANZA CONTEMPORÁNEA – 6 ou 7 DE SETEMBRO

2º curso: 2 vacantes

3º curso: 5 vacantes

4º curso: 5 vacantes

5º curso: 5 vacantes

6º curso: 5 vacantes

 

A reserva de praza para a matrícula de alumnado do centro e mailo que aprobara as probas de acceso de xuño, rematará o día que den comezo as probas de acceso de setembro, por mor de garantir a oferta de vacantes segundo o punto 5.4 da circular 15/2011 da Dirección Xeral de Educación.

 

Pregámoslles estean pendentes dos taboleiros para coñecer datas e horarios das mesmas.

Poden consultar os contidos das probas e calquera outra dúbida na Conserxería do centro así coma na nosa páxina web neste linq: http://www.edu.xunta.gal/centros/conservatoriodanzalugo/?q=node/117

 Horario exames da convocatoria Extraordinaria de Setembro.

O resultado das cualificacións extraordinarias estarán dispoñibles na conserxería do centro a partir do día 5 de Setembro.

GRAO ELEMENTAL

VENRES 2

1ºGE

3ºGE

10.00-11.00 DCL A5

11.00-12.00 DCA A5

12.00-13.00 MUS

11.00-12.00 DGA A8

 

GRAO PROFESIONAL

XOVES 1

3ºGPA

3ºGPB

4ºGPA

4ºGPB

5ºGPA

5ºGPB

6ºGPB

10.00-11.00 AFI A1

 

 

11.00-12.30 DCL A3

 

12.30-13.30 REP A3

10.00-11.00 AFI A1

 

 

11.00- 12.30 TDC A1

 

12.30-14.00 DCL A1

10.00-11.00 DCO A4

 

 

11.00-12.00 AFI A4

 

12.00-13.30 DCL A4

 

12.30-14.00 IMP A5

10.00-11.00 NUT A.TEÓRICA

 

11.00-12.00 HIS A.TEÓRICA

 

12.00-13.00 AAD A.TEÓRICA

 

13.00-14.00 AFI A2

 

16.00-17.30 PAD A6

10.00-11.00 NUT A.TEÓRICA

 

11.00-12.00 HIS A.TEÓRICA

 

12.00-13.00 AAD A.TEÓRICA

 

13.00-14.00 AFI A2

 

16.00-18.00 IMP A2

10.00-11.00 HIS AUDIO

 

 

11.00-12.00 AAD AUDIO

 

 

12.00-14.00 COR AUDIO/A6

 

 

GRAO PROFESIONAL

VENRES 2

2ºGPA

2ºGPB

3ºGPA

4ºGPA

5ºGPA

5ºGPB

6ºGPA

6ºGPB

12.30-14.00 DCL A4

10.30-12.00

DCL A3

 

12.00-13.30

TDC A3

13.00-14.00

MUS

10.00-11.00

REP A4

 

11.00-12.00

PIN AUDIO

 

12.00-13.00

MUS

10.00-12.00

DCL A6

 

12.00-13.00

REP A6

 

13.00-14.30

DCO A6

 

10.30-12.30

TDC A1

 

12.30-14.00

DCL A1

10.00-11.00

REP A8

10.00-11.00

AFI A2

 

11.00-12.30

DCL A2

 

12.30-14.30

DID AUDIO/A2


As Probas de Acceso a 1º de Grao Elemental desenvolveranse  o próximo venres día 17 de Xuño no horarios que a continuación se relacionan,

(Poden consultar calquer dúbida no propio centro ou no teléfono 982 284704)

 

PROBA DE ACCESO A 1º CURSO DE GRAO ELEMENTAL
2016/2017
  VENRES 17 DE XUÑO
       
  GRUPO I 16.00 horas   GRUPO II 17.00 horas
  Arias Pereira, Pablo   Balbás Polo, Elsa
  Alonso Vieira, Uxía   Couñago Gómez, Sofía
  Cabado García, Uxía   Domínguez SAntos, Hanly Nicolle
  Camba Roca, Lorena   Durán Torrijos, Elvira
  Coucheiro González, Antía   Fernández Pérez, Sara
  Diéguez Romero, Naiara   Fernández Varela, Andrea
  Eris Diana Patricia   García Alvárez, María
  Fuentes Pérez, Claudia María   Ledo Herbón, Zeltia
  López Muruais, Xacobe   Martínez Iglesias, Silvana
  López Rivero, Enma   Mella Pereira, Carla
  Muñoz Balaguer, Fabio   Piñeiro Tella, Noa
  Núñez López, Lola   Rión Vázquez, Uxía
  Otero García, Irea   Salvador Rodríguez, Mª Alejandra
  Otero Pérez, Ariana    
       
  GRUPO III 18.00 horas   GRUPO IV 19.00 horas
  Besteiro Morandeira, Sabela   Brezmes González, Sofía
  Ceide Couce, Aldara   Carricoba Vilanova, Nicolas
  Cubillas Fernández, Guillermo   Conde López, Clara
  Fernández Vázquez, Samuel   Díaz González, Silvia
  Guerrero Legaspi, Paio   España Juárez, Lucía
  Marcos Santoalla, Eva   España Juárez, Sergio
  Olarte de la Torre, Irene   Iglesias González, Alberto Manuel
  Pérez García, Dánae   Lema González, Antía
  Rubinos Cillero, Xoana   López Otero, Julia
  Shaiene Dos Santos, Alice Vitoria   Migueiz Armesto, Uxía
  Sisto Felpete, Irene   Núñez Rojas, Nicolás
  Usera Prado, Mateo   Palmón Meléndez, Aroa
  Valín Mourenza, Simón   Requejo Méndez, Inmaculada
      Ricant Salas, Katherine Esther
      Rivas Seoane, Esther Yan
      Rois Hombre, Martina
      Trashorras Díaz, Claudia
      Varela Díaz, Lucía
      Vázquez Chousa, Jimena
      Vila Veiga, Mireia
      Vilaboa Fernández, María

 

 

 

Datas e Horarios dos cursos de "Iniciación" e "Prepárate para as Probas"

CURSO DE INICIACIÓN

13, 14 e 15 de xuño

*para os aspirantes a 1ºGE

Luns, martes e mércores de 18.00 a 19.00h – Aula 3

 

CURSO “PREPÁRATE PARA AS PROBAS”

8, 9, 13 e 14 de xuño

*para os aspirantes a 1ºGP

 

MÉRCORES 8

XOVES 9

LUNS 13

MARTES 14

Esp.

Danza Clásica

16.00- 17.30h

 

DCL - AULA 6 

18.30- 20.00h

DCL - AULA 6

16.00-17.30h

DCL - AULA 6

18.30- 20.00h

DCL - AULA 5

 

17.30-18.25h

DCA/IDE/DGA –AULA 6

17.30-18.25h

DCA/IDE/DGA –AULA 6

MÚSICA

 

17.30- 18.25h

MÚSICA

 

17.30-18.25h

MÚSICA

Esp.

Danza Contemp.

18.30- 20.00h.

DCO- AULA 6

16.00-17.30h

DCO – AULA 6

18.30- 20.00h

DCO- AULA 6

16.00-17.30h

DCO – AULA 6

Datas e Horarios PROBAS de ACCESO

 

PROBAS DE ACCESO AO CURSO 2016/17

ACCESO A 1º GRAO ELEMENTAL

34 VACANTES

ACCESO A 1º GRAO PROFESIONAL

ESP. DANZA CLÁSICA

15 VACANTES

ACCESO A 1º GRAO PROFESIONAL

ESP. DANZA CONTEMPORÁNEA

15 VACANTES

VENRES 17 DE XUÑO- AULA 3

I GRUPO- 16.00h

II GRUPO- 17.00h

III GRUPO- 18.00h

IV GRUPO- 19.00h

*Publicaranse listados dos grupos co nome dos aspirantes unha vez remate o prazo de inscrición.

OS ASPIRANTES DEBERÁN ESTAR 15MIN. ANTES DO HORARIO MARCADO CON ROUPA CÓMODA E CALCETÍNS MAILO DNI OU LIBRO DE FAMILIA

XOVES 16 DE XUÑO

16.00H- AULA POLIVALENTE

19.30H- PROBA DE MÚSICA

*Os aspirantes que se presenten ás probas das dúas especialidades, só farán unha proba de música.

 

MÉRCORES 15 DE XUÑO

16.00H- AULA POLIVALENTE

19.00H - PROBA DE MÚSICA

*Os aspirantes que se presenten ás probas das dúas especialidades, só farán unha proba de música.

Distribuir contido