Actividades

PROGRAMA

 

Paquita. Suite Grand Pas 

Música: Minkus
Nome do alumnado: 6oGPA (Eva Pérez Trigo, Estefanía López Valladares, Alba Ferreiro Díaz, Lucía Vázquez Salmón, Claudia Vázquez Salmón) e 4oGPA (Uxía Cabado, Aldara Ceide, Naiara Diéguez, Sara Fernández, Silvana Martínez, Antía Lema, Iria López, Claudia Fuentes, Lucía Varela, Irene Sisto , Noa Roca ). Miguel Figueiro Portabales e Guillermo Cubillas.
Grupo: 6oGPA e 4oGPA
Docentes: Lucía Pérez, Iris Abuín 

Vals das horas (Ballet Coppélia, III act) 

Música:Leo Delibes
Nome do alumnado: Nayala Fernández Blanco, Aroa García Fernández, Ana García Prado, Claudia González Méndez, Laura Illán Sastre, Silvia Marcos Santoalla, Aroa Pérez Alonso, Antía Queiruga Díez, Violeta Sánchez Gómez.
Grupo: 3oGPA
Docente: Jesús López Quiroga 

 

Mazurca do ballet Coppelia

Música: Léo Delibes
Nome do alumnado: Elena Ballón Estar, Diana Lakshmi Botigué Andrade, Ivana Cons González, Estela Corbacho Zamisova, Clara De la Calle Meilán, Celia Díaz Alvite, Victor Díaz Alvite, Sara García Trinidad, Cecilia Lombardía, Carlota Mella González, Grace Antía Merchant Gainsford, Anna Dolor Pérez Fernández, Claudia Pradana García, Antía Pilar Rodríguez Blanco, Covadonga Vázquez Pena,
Grupo: 2oGPA
Docente: Almudena Sanlés 

Variación Kitri acto (Ballet Don Quijote)

Música: Ludwig Minkus 

Coreografía: Marius Petipá 

Nome do alumnado: Irea Abuín Grupo: 5GPA

Docente: María Gil 

 

Variación Manon II acto ( Ballet Manon)

Música: Jules Massenet 

Coreografía: Keneth MacMillan

Nome do alumnado: Alicia Balsa Grupo: 5GPA

Docente: María Gil 

Variación Odalisca ( Ballet Corsario)

Música: Adolph Adam
Coreografía: Joseph Mazilier
Nome do alumnado: Antía Queiruga Grupo: 5GPA
Docente: María Gil 

 

Variación do Paxaro Azul. (Ballet A Bela Durmente)

Música: Piotr Illich Tchaikovsky 

Coreografía: Marius Petipá 

Nome do alumnado: Marta Pita Grupo: 5GPA 

Docente: María Gil 

 

Danza española (Ballet Coppelia)

Música: Léo Delibes

Coreografía: Arthur Sain-Léon 

Nome do alumnado: Andrea Rausch Grupo: 5GPA

Docente: María Gil 

 

Entrada Myrtha ( Ballet Giselle) 

Música: Adolph Adam
Coreografía: Jules Perrot e Jean Coralli

Nome do alumnado: Irma Viana
Grupo: 5GPA
Docente: María Gil 

 

Variación Gulnara III acto ( Ballet Corsario)

Música: Adolph Adam
Coreografía: Joseph Mazilier
Nome do alumnado: Carla Rodríguez Grupo: 5GPA
Docente: María Gil 

 

Danza Napolitana do Ballet Lago dos Cisnes 

Música: P.I.Tchaikowsky
Nome do alumnado: Miguel Figueiro, Guillermo Cubillas Grupo: 4oGPA
Docente: Berta Secall 

 

Variación Nikiya I acto (Ballet Bayadera) 

Música: Ludwig Minkus
Coreografía: Marius Petipá
Nome do alumnado: Cayetana Seoane Grupo: 5GPA
Docente: María Gil 

 

Tchaikovsky Pas de deux

Música: Piotr Illich Tchaikovsky 

Coreografía: George Balanchine

Nome do alumnado: Celia Redondo Grupo: 5GPA 

Docente: María Gil 

 

Pas de Paysanne (Ballet Giselle)

Música: Adolph Adam
Coreografía: Jules Perrot e Jean Coralli 

Nome do alumnado: Laura Redondo Grupo: 5GPA
Docente: María Gil 

 

Variación Raymonda I acto ( Ballet Raymonda)

Música: Alexander Glazunov 

Coreografía: Marius Petipá 

Nome do alumnado: Sofía Pérez Grupo: 5GPA 

Docente: María Gil 

 

Variación IV Raymonda III acto (Ballet Raymonda)

Música: Alexander Glazunov
Nome do alumnado: Lucía Vázquez Salmón Grupo: 6oGPA
Docente: Iris Abuín 

Variación Kitri III acto (Ballet Don Quixote)

Música: Ludwig Minkus
Nome do alumnado: Alba Ferreiro Díaz Grupo: 6oGPA
Docente: Iris Abuín 

Variación Les sylphides (waltz do Ballet Les Sylphides) 

Música: Frédéric Chopin
Nome do alumnado: Eva Pérez Trigo Grupo: 6oGPA
Docente: Iris Abuín 

 

Variación 2 do Pas de trois  do ballet Lago dos Cisnes

Música: P.I.Tchaikovsky
Nome do alumnado: Estefanía López Valladares Grupo: 6oGPA
Docente: Iris Abuín 

 

Variación 3a sombra do Ballet Bayadère

Música: Ludwig Minkus
Nome do alumnado: Claudia Vázquez Salmón Grupo: 6oGPA
Docente: Iris Abuín 

 

Paso a cuatro do Ballet Bayadère

Música: Ludwig Minkus
Coreografía: Marius Petipá
Nome do alumnado: Irea Abuín, Alicia Balsa, Sofía Pérez, Marta Pita, Andrea Rausch, Celia Redondo, Laura Redondo, Carla Rodríguez, Cayetana Seoane, Irma Viana
Grupo: 5GPA
Docente: María Gil 

 

Xota da Romaría. Ballet Gallego Rey de Viana 

Coreografía: fiel á dirección, coreografía e posta en escena orixinal de José Manuel Rey de Viana
Música: Tradicional (popular)
Participa: Obradoiro Ballet Gallego Rey de Viana a cargo da profesora Silvia Victoria Eijo Bailan: Estela Corbacho Zamisova, Antía Pilar Rodríguez, Cecilia Lombardía del Pino, Nayala Fernández Blanco, Laura Illán Sastre, Claudia González Méndez, Aroa García Fernández, Ana García Prado, Miguel Figueiro Portabales, Guillermo Cubillas Fernández, Sara Fernández Pérez, Uxia Cabado García, Noa Roca Cruz, Antía Lema González, Irea Otero García, Aldara Ceide Couce, Lorena Camba Roca, Luna Mosquera Catalán 

 

PROGRAMA

 

1Título_ Xota (pertencente á "Romaría" Ballet Gallego Rey de Viana)

COREOGRAFÍA; coreografia orixinal de José Manuel Rey de Viana

MÚSICA__ Tradicional (popular)

PROFESORA: Silvia Victoria Eijo

PARTICIPA_OBRADOIRO BGRV 

2º GPA: Estela Corbacho, Antía Pilar Rodríguez, Cecilia Lombardía

3º GPA/B: Nayala Fernández, Claudia González, Aroa García, Ana García.

4º GPA/B: Miguel Figueiro, Guillermo Cubillas, Sara Fernández , Uxia Cabado , Noa Roca, Antía Lema, Irea Otero, Aldara Ceide, 

5º GPB: Luna Mosquera

 

2.Título_ Kaash

Coreografía: adaptación coreográfica da peza de Akram khan 

Profesora: Silvia Victoria Eijo

Música: Nitin Sawhney

Participa: 5°GPB Luna Mosquera, Estrella Tomé, Lucía Fernández, Lucía ValcarPe, Diana Parapar, Claudia Seoane e Andrea Núñez

 

3. Título_ Tic tac
Coreografía: alumnado de 2ºgpb 

Profesora: Reyes González
Música:Tin- Ticking

Participan: 2ºGPB: Ivana Cons, Cecilia Lombardía, Marina Lorenzo, Carlota Mella e Claudia Pradana.

 

4. Título_ Hoppla!

COREOGRAFÍA_ Adaptación coreográfica da peza Quatuor nº4 (1986) de Anne Teresa de Keersmaeker. 

Profesoras: Carmen Candales e Ana B. Ferreiro.

MÚSICA_ Bela Bartok

BAILA_3ºGPB: Emma Cruz Blas, Ana García Prado, Silvia Marcos Santoalla, Natalia Modia Lage e Verónica Vega Gómez.

 

5. Título_ The Jackson Group

COREOGRAFÍA: Alumnado de 4º GPB

Profesora: Carmen Candales.

Música: The Prodigy

Baila 4º GPB: Uxía Alonso , Uxía Cabado , Aldara Ceide , Naiara Diéguez, Uxía Migueiz, Irea Otero, Uxía Otero, Noa Roca, Irene Sisto e Mateo Usera.

 

6. Título_ Ruido

COREOGRAFÍA: Alumnado de 5º GPB

Profesoras: Carmen Candales e Silvia Eijo

Música: Kendrick Lamar e Nathan Lanier

Baila 5º GPB: Lucía Fernández, Luna Mosquera, Andrea Núñez ,Diana Parapar, Claudia Seoane, Estrella Lijó e  Lucía Valcarcel.

 

7. TÍTULO_ Stay

COREOGRAFÍA_ das alumnas de 3ºGPB coa supervisión das súas profesoras Carmen Candales e Ana B. Ferreiro.

O grupo de alumnas quere dedicar a interpretación de hoxe á súa compañeira Laura Illán Sastre quen, a pesar de traballar con moita ilusión na creación da peza, hoxe non pode bailar coas súas compañeiras. 

MÚSICA_ Benson Boone

BAILA_3ºGPB: Emma Cruz Blas, Ana García Prado, Silvia Marcos Santoalla, Natalia Modia Lage e Verónica Vega Gómez. 

8Título_ Glass

Coreografía: Isabelle Beernaert 

Música: Ludovico Einaudi

Participa: 4°GPB: Uxia Alonso, Uxía Cabado, Aldara Ceide, Naiara Diéguez, Uxía Migueiz, Irea Otero, Uxía Otero, Noa Roca, Irene Sisto e Mateo Usera.

Duración: 5,15 min  

9. Título_ The Seasons Canon

Coreografía: Adaptación Seasons Canon e Angels' Atlas de Crystal Pite

Música: Max Richter 

Participa: 5ºGPB e 6ºGPA-B

Parte 1:  Irea Abuín , Sofía Brezmes , Guadalupe Carballo , Mateo Couce , Aldara Rodríguez , Alba Ferreiro , Estefanía López , Carla Martínez , Eva Pérez , Lucía Vázquez , Claudia Vázquez , Luna Mosquera, Estrella Tomé, Lucía Fernandez, Lucía Valcarce, Diana Parapar, Claudia Seoane, Andrea Núñez.

Parte 2:Sofía Brezmes , Mateo Couce .

Parte 3:  Irea Abuín , Sofía Brezmes , Mateo Couce , Guadalupe Carballo , Carla Martínez .

 

Distribuir contido