Deportes

Clasificación

Así se pecha a clasificación do torneo. 

Os catros primeiros clasifícanse para xogar as semifinais, o último día de clase celebrarase a gran final.

Xogarán as semifinais (Ida e volta):

A Ponte - Belesar (Luns 26)           

Río Asma - Cabo do Mundo (Martes 27)

Cabo do Mundo - Río Asma (Mércores 28)

Belesar - A Ponte (Xoves 29)

 

  EQUIPO PUNTOS
1. Cabo do Mundo 18
2. Belesar 15
3. A Ponte 12
4. Río Asma 9
5. Ribeira Sacra 4
6. Alameda 3
7. Serra do Faro 1

Tags: Deportes

Calendario de partidos

DATA EQUIPOS RESULTADO
08/04/2014 Ribeira Sacra - Serra do Faro  1 - 1
09/04/2014 Río Asma - A Ponte  2 - 3
10/04/2014 Belesar - Cabo do Mundo  2 - 3
11/04/2014 Alameda - Ribeira Sacra

 1 - 5

22/04/2014 Serra do Faro - A Ponte  0 - 9
23/04/2014 Cabo do Mundo - Alameda  11 - 0
24/04/2014 Belesar - Río Asma  3 - 2
28/04/2014 A Ponte - Belesar  2 - 3
29/04/2014 Cabo do Mundo - Río Asma  4 - 1
30/04/2014 Río Asma - Alameda  2 - 0
05/05/2014 Belesar - Serra do Faro  7 - 1
06/05/2014 A Ponte - Ribeira Sacra  7 - 1
07/05/2014 Ribeira Sacra - Cabo do Mundo  1 - 9
08/05/2014 Alameda - Serra do Faro  4 - 1
12/05/2014 Belesar - Ribeira Sacra  6 - 1
13/05/2014 Cabo do Mundo - Serra do Faro  4 - 1
14/05/2014 A Ponte - Alameda  5 - 3
15/05/2014 Serra do Faro - Río Asma   3 - 4 
19/05/2014 Alameda - Belesar  3 - 7
20/05/2014 Río Asma - Ribeira Sacra  2 - 1
21/05/2014 A Ponte - Cabo do Mundo  0 - 2
   

 

Tags: Deportes

Equipos

Estes son os equipos participantes, tedes máis fotos dos partidos na galería: Campionato de Fútbol.

 

Tags: Deportes

Campionato de fútbol

Durante estes días, na hora do recreo, estamos a celebrar un campionato de fútbol no que tanto alumnos como mestres desputamos unha liga de campións. 

Os equipos participantes son:

BELESAR F. S                            CABO DO MUNDO F. S         

 

- Alex Lojo                                                       - Laura                                   

- David                                                             - Erick                                    

- Adrián                                                           - Miguel Recarey                        

- Paula                                                             - Ismael                                     

- Uxía                                                              - Iago Figueroa                        

- Débora (mestra)                                             - Xabier (mestre)                        

 

ALAMEDA F. S                           RIBEIRA SACRA F. S        

- Anxo                                                        - Alex Mourenza      

- Brais                                                        - Ana                      

- Óscar                                                       - Álvaro             

- Lía                                                            - Brais

- Virginia                                                     - Marcos Vázquez

- María Gómez                                             - Jessica

- César                                                        - Edwing 

- Iván                                                         - Maribel (mestra)

A PONTE F. S                           SERRA DO FARO F. S

- Miguel                                                        - Marcos López

- Samuel                                                       - Hugo

- Raúl                                                           - Juan

- Jorge                                                         - Carlos

- Sofía                                                         - Dani

- María Saco                                                - Nara

                                                                   - Lucía

 

RÍO ASMA F. S

- Manuel

- Martina

- Xavier V. Curiel

- Pablo

- Iris

- Lorena (mestra)

 

Sorte a tódolos participantes!

Tags: Deportes