Skip to Content

Organigrama, Consello Escolar, Equipo Directivo, Profesorado, Titorías dos grupos, Persoal non docente

O EQUIPO DIRECTIVO

 

DIRECTORA.........................  SARA JUL RIVAS

VICEDIRECTOR.................     JOSÉ JAVIER MELGAR BELLIDO

XEFA DE ESTUDIOS.....          DULCE LÓPEZ GASALLA

SECRETARIO.....................    LUIS EDUARDO RODRÍGUEZ FERNÁNDEZ

O CONSELLO ESCOLAR

 

 

Cargo

Nome e apelidos

Presidente:

 Oliva Cabaleiro Riveira

Repres. Concello:

 Dolores Meitín Guerreiro

Represen. de alumnado:

Beatriz Eijo Gómez

Candela Fernández López

Margarita Parapar Fernández

Claudia Vázquez Sánchez

 

 Repres. de profesorado:

Alberto Aguado Peláez 

Xosé Ramón Andrade Lousas

Manuel Basanta Dean

José Antonio Ferreiro Rozas

Sara Jul Rivas

M Luisa Rodríguez Fugarolas

Nieves Seoane Martínez

 

Repres. de pais/nais

Lorena Palacios Rey

Nuria Fernández Pérez

Repres. de PAS

Gumersinda Graña Rodríguez

Secretario:

José María Orol Rodríguez

Xefe de estudios

Dulce María López Gasalla

COMISIÓN DE CONVIVENCIA

A Comisión de Convivencia  do IES Illa de Sarón está constituída polos seguintes membros tal como se indica no artigo 6  do Decreto 8/2015, polo que se desenvolve a Lei  4/2011 do 30 de xuño de convivencia e participación da comunidade educativa en materia de convivencia escolar.

 

  • ·       Presidenta : Oliva Cabaleiro Riveira
  • ·          Representante do alumnado: Margarita Parapar Fernández
  • ·         Representante de pais/nais: Lorena Palacios Rey
  • ·         Representante do persoal non docente: Gumersinda Graña Rodríguez
  • ·         Representantes do profesorado: Alberto Aguado Pelaez/ Dulce López Gasalla

PERSOAL NON DOCENTE

 

PERSOAL DE LIMPEZA:

         María del Mar Freire Cobo

         Antonia Josefa Lage Lage

 

PERSOAL ADMINISTRATIVO: 

        María Dolores López Chao

 

PERSOAL SUBALTERNO:

       Enrique Valiela López

       Sinda Graña Rodríguez

O PROFESORADO POR DEPARTAMENTOS

Lingua Inglesa:

                 María Luisa Rodríguez Fugarolas (X.D.)

Lingua Galega e Literatura :

                 María del Pilar López Martínez (X.D.)

Lingua Castelá e Literatura:

                 María Arce Rodríguez (X.D.)  

Lingua Francesa:

                 Alberto Aguado Peláez (X.D.)

Relixión:

                 Juan José Novo Gabeiras (X.D.)

Tecnoloxía:

                 José María Orol Rodríguez (X.D.)

Matemáticas:

                 Rosario Canoura Martínez (X.D.)

                 Sara Jul Rivas

Física e Química e Bioloxía:

                 Oliva Cabaleiro Riveira (X.D.)

Xeografía e Historia:

                 Sara Novoa García (X.D.)

Educación Física:

                 María Dolores Docanto Alonso

Orientación:

                María Nieves Seoane Martínez (X.D.)

Pedagoxía Terapéutica:

                Dulce María López Gasalla

Informática:

 

Dinamización da Lingua Galega:

                                          Inmaculada Gayoso Neira (COORDINADORA)

                                         Profesorado:  Ramón Casas

                                                               Uxío Cerecedo

                                         Alumnado:    Nerea Cuadrado

                                                             Javeira Duarte Araya

                                                             José Matías Duarte Araya

                                                             Hector Núñez Canoura

                                                              Ivan Silva Martínez

 

 

Distribuir contido


by Dr. Radut