IES "EDUARDO BLANCO AMOR"

 

 

1º BACH PLURILINGÜE- Viaxe a Londres

 

Sesión formativa de STEMbach na Facultade de Matemáticas da USC

 

Poetas pontinas: unha xeración que pisa forte

 

VIAXE CULTURAL A ROMA DE 1º DE BACHARELATO

Alumnado STEMBach visitando o CIMUS

Sesión formativa do alumnado STEMBach no Centro de Investigación en Medicina Molecular e Enfermidades Crónicas (CIMUS)

EXCURSIÓN ARTE: MUSEOS DE MADRID

 

 

PREMIOS

59ª Edición Concurso Coca-Cola Jóvenes Talentos Relato Corto

                 PAULA  DIOS  do CAMPO....Gañadora Fase Autonómica. Participará na Final Nacional

 

PREMIOS “BUERO” DE TEATRO JOVEN

                Grupo "ACTO BLANCO".......premio especial del jurado a la mejor dirección

 

XIV Premio de Narración Curta do Concello de Curtis

               Alba Guzmán.......2º Premio na Categoría Xuvenil

 

Concurso Matemático PANGEA

Clasificados para la final Nacional:

        Lúa Salgado Rodriguez.....................2º ESO

        Nerea Civeira Corral..........................3º ESO  

        Christian Cidre Taboada....................1º BACH

        Raúl Civeira Corral............................1º BACH

             Samuel Civeira Corral........................1º BACH

        Jorge del Amo González....................1º BACH

 

59ª Edición Concurso Coca-Cola Jóvenes Talentos Relato Corto

                                          Relato en Lingua Castelá : PAULA  DIOS  do CAMPO 

                                                                              MARÍA REY FERNÁNDEZ


                               Relato en Lingua Galega : PAULA  DIOS  do CAMPO

                                                                              LUCÍA SOTELO MÍGUEZ

 

Olimpiada Matemática 2º ESO

              Clasificada para a final Galega: Lúa Salgado Rodriguez

 

XVI CERTAME LITERARIO "ROSA GÓMEZ" (convocado polo Concello de Ourense)

               Premio de Poesía: ANA FRAILE

               Premio Narrativa 1º Ciclo: Mª AMALIA GONZÁLEZ 

               Premio Narrativa 2º Ciclo: ALBA GUZMÁN

46 PREMIOS LITERARIOS MINERVA

              Lorena Fernández Iglesias............2º Premio na modalidade de Poesía

              Alba Guzmán Falcón......................3º Premio na modalidade de Narrativa

 

CONFERENCES OF EYP ESPAÑA 2019 ( Parlamento Europeo da Xuventude)

Equipo clasificado para a fase nacional a celebrar en Zaragoza

                    Alba Guzmán
                    Marta Domínguez
                    Ana Fraile
                    Helena Dacosta
                    Iria González
                    Silvia Torres

 

PARTICIPACIÓN NA FASE NACIONAL EN ZARAGOZA

 

PREMIO EXTRAORDINARIO DA ESO AO RENDEMENTO ACADÉMICO

Iria González Alvarez-Ron

 

LV OLIMPIADA MATEMÁTICA

                                                              Roberto González Alvarez-Ron : Mención de Honor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

  

Distribuir contido