Organigrama

Membros do Consello Escolar e do Equipo Directivo

Organigrama

EQUIPO DIRECTIVO

Director: Alejandro Sánchez Amado

Xefa de Estudos: María Luisa Martínez Duarte

Secretaria: Mª del Mar Toral Garrido

 

 

CONSELLO ESCOLAR

PRESIDENTE:

Alejandro Sánchez Amado

XEFA DE ESTUDIOS:

María Luisa Martínez Duarte

SECRETARIA:

Mª del Mar Toral Garrido

 PROFESORADO:                                                                

  • Carolina Nieto Herranz
  • Mercedes González López
  • Mª José Espiñeira Ruzo
  • Beatriz Rey Busto
  • Juan José Abeijón Pouso

NAIS/PAIS:

  • Ramón M. Bouza Tobío
  • Lucía Fontela Dopico
  • Amaya García Sánchez
  • Verónica Sánchez Fraga
  • Marta Castro López (En representación directa pola ANPA Brigantium)

ADMINISTRACIÓN E SERVIZOS:

  • Norma Campos Manivesa

REPRESENTANTES MUNICIPAIS:

  • María Barral Varela

 

 

COMISIÓN DE COORDINACIÓN PEDAGÓXICA

DIRECTOR: Alejandro Sánchez Amado

XEFA DE ESTUDIOS: María Luisa Martínez Duarte

C.2º CICLO EI: Nieto Herraz, Carolina

1º NIVEL EP: Mª Belén Vázquez Freire

2º NIVEL EP: Leopoldo Antelo Dono

3º NIVEL EP: Inés Barreiro García

4º NIVEL EP: Mª Belén Sánchez Varela

5º NIVEL EP: Ana Mariño Santiago

6º NIVEL EP: Raquel García Castelo

DPT. ORIENTACIÓN: Lucía Ruíz Casal

P. TERAPÉUTICA:

Antonio Mª Rey Dopico

Pilar González López

Mª Esther Manivesa Blanco

AUDICIÓN E LING:

Rocio Prado Couceiro (Secretaria da CCP)

Susana González Vázquez

Mª Fernanda Lucas Castrillón

COORDINADORA EDL: M.Carmen Bello Flores

COORDINADORA EQUIPO BIBLIOTECA: Beatriz Rey Busto

COORDINADORA EQUIPO TIC: Paula Mª Taibo del Río

COORDINADORA DE EACE: Begoña Fernández López

COORDINADORA EQUIPO VOZ NATURA: Mª Belén Vázquez Freire

 

EQUIPO DE CICLO DE INFANTIL

Educación Infantil 2º Ciclo:

Coordinadora: Nieto Herraz, Carolina

Especialistas:

  • Martín Sánchez, Alba (FI)
  • Suárez Castiñeira, Marisol (Relig 

4ºE.I (3 anos)

Coordinadora:  Nieto Herranz, Carolina

  • a: Fernández Faraldo, Ana Isabel
  • b: Nieto Herranz, Carolina
  • c: Bouza Bedoya, María Esperanza
  • d: Naya López, Eva María
  • Sánchez Manteiga, Mercedes (Apoi 

5 ºE.I (4 anos)

Coordinadora: 

  • a: Vázquez Rodríguez, Pilar
  • b: Pérez Zuluaga, Lucía
  • c: Criado Vázquez, Dolores
  • d: Carro Vázquez, Eva María
  • Fariñas Sanjurjo, Mª Virtudes (Apoio 

6ºE.I (5 anos)

Coordinadora: Suárez García, Mª Monserrat

  • a: Suárez García, María Montserrat
  • b: Barros Reimúndez, Marina
  • c: Crespo Pérez, Mª Francisca
  • d: Rilo Prieto, Ana
  • Casas Pérez, María José (Apoio)

 

EQUIPOS DE NIVEL DE PRIMARIA

1ºE.P.

Coordinadora: Vázquez Freire, Mª Belén

  • A: Vázquez Freire, Mª Belén
  • B: Taibo del Río, Paula Mª
  • C: Barreiro Romero, Aurora 
  • D: Rey Busto, Beatriz
  • E: Abeijón Pouso, Juan José
  • González López, Mercedes (FI)
  • Sánchez Pedreira, Carmen G.(Relig)
  • Villanueva Santos, Ana (EM)
  • Martínez Rico, María (EM)
  • Monzo Seoane, David (EF)

2ºE.P
Coordinador: Leopoldo Antelo Dono

  • A: Pedreira del Río, Nuria Inés
  • B: Leopoldo Antelo Dono
  • C: Martínez Cruz, Fernando
  • D: Maciñeiras Abelleira, Rocío
  • E: Soutullo García, Nerea
  • González López, Mercedes (FI)
  • Sánchez Pedreira, Carmen G.(Relig)
  • Villanueva Santos, Ana (EM)
  • Monzo Seoane, David (EF) 

3ºE.P

Coordinadora: Mª Inés Barreiro García

  • A: Pereira Ayude, Ricardo
  • B: Barreiro García, Mª Inés
  • C: Bello Flores, Mª Carmen
  • D: Ucha Sánchez, Natalia
  • E: López Eiras, Rubén
  • Campello Fraga, Laura (FI)
  • Sánchez Pedreira, Carmen G.(Relig)
  • Villanueva Santos, Ana (EM)
  • Díaz Bautista, José A. (EF) 

4ºE.P

Coordinadora: Mª Belén Sánchez Varela

  • A: Fernández Seijo, Antonia
  • B: Mª Belén Sánchez Varela
  • C: Rodríguez Pena, Mª Josefa
  • D: Lema Pérez, Josefa Aurelia
  • E: Cal Rodríguez, Irene
  • García Miranda, Inés (FI)
  • Fernández Martínez, Ana Mª (Relig)
  • Martínez Rico, María (EM)
  • Díaz Bautista, José Ángel (EF) 

5ºE.P

Coordinadora: Ana Mariño Santiago

  • A: Noelia Conchado Castro
  • B: Begoña Fernández López
  • C: Silvia Freire López
  • D: Fernández López, Mª Begoña
  • E: Ana Mariño Santiago
  • Campello Fraga, Laura (FI)
  • Espiñeira Ruzo, Mª José (FI)
  • Fernández Martínez, Ana Mª (Relig)
  • Martínez Rico, María (EM)
  • Bao Rama, Jesús (EF) 

6ºE.P
Coordinadora: García Castelo, Raquel

  • A: Toral Garrido, Mar
  • B: García Castelo, Raquel
  • C: Martínez Duarte, Mª Luisa
  • D: Otero Martínez, Andrés
  • E: Bermúdez Meijide, Sonia
    Espiñeira Ruzo, Mª José (FI)
  • Martínez Rico, María (EM)
  • Bao Rama, Jesús (EF)
  • Fernández Martínez, Ana Mª (Relig)
  • González López, Mercedes (Plástica:sección bilingüe)
  • García Miranda, Inés (Plástica:sección bilingüe)
  • Campello Fraga, Laura (Plástica:sección bilingüe)

 

 

DEPARTAMENTO DE ORIENTACIÓN

Orientadora: Ruíz Casal, Lucía

           PEDAGOXÍA TERAPÉUTICA

  • Rey Dopico, Antonio Mª
  • González López, Pilar
  • Mª Esther Manivesa Blanco

 

AUDICIÓN E LING:

  • Prado Couceiro, Rocío
  • González Vázquez, Susana
  • Lucas Castrillón, Mª Fernanda

 

EQUIPO DE BIBLIOTECA

Coordinadora: Rey Busto, Beatriz

  • Juan José Abeijón Pousa
  • Aurora Barreiro Romero
  • Mª Carmen Bello Flores
  • Silvia Freire López
  • Fernándo Martínez Cruz
  • Mª Luisa Martínez Duarte
  • Ana Mª Villanueva Santos
  • Esperanza Bouza Bedoya (coordinadora en    infantil)

Colaboradoras:

  • Eva Mª Carro Vázquez
  • Marina Barros Raimúndez
  • Mª del Pilar Vázquez Rodríguez
  • Ana Isabel Fernández Faraldo
  • Lucía Pérez Zuluaga
  • Mª de las Virtudes Fariñas Sanjurjo

 

EQUIPO DE DINAMIZACIÓN DA LINGUA GALEGA

Coordinadora: Bello Flores, Mª Carmen

  • Rocío Maciñeiras Abelleira
  • María Martínez Rico
  • Mercedes Sánchez Manteiga.

Colaboradores

  • Juan José Abeijón Pouso
  • Carmen Sánchez Pedreira
  • Irene Cal Rodríguez
  • Antonio Rey Dopico
  • María Jesús Ares Sánchez
  • Pilar Vázquez Rodríguez
  • Mª Montserrat Suárez García

 

EQUIPO DE ACTIVIDADES COMPLEMENTARIAS E EXTRAESCOLARES

Coordinadora: Fernández López, Mª Begoña

  • Ana Fernández Faraldo.
  • Eva Carro Vázquez.
  • Ana Rilo Prieto.
  • David Monzo Seoane.
  • Nerea Soutullo García.
  • Ricardo Pereira Ayude.
  • Natalia Ucha Sánchez.
  • Josefa Aurelia Lema Pérez.
  • Jesús Bao Rama.
  • Ana Fernández Martínez.

 

EQUIPO TIC

Coordinadora: Taibo del Río, Paula Mª

  • Eva Naya
  • Lucía Pérez
  • Mª José Casas
  • Nuria Pedreira
  • Rubén López, Jose Ángel Díaz
  • Antonia Seijo
  • Noelia Conchado
  • Sonia Bermúdez

 

EQUIPO VOZ NATURA

Coordinadora: Vázquez Freire, Mª Belén

  • Bouza Bedoya, Mª Esperanza
  • Criado Vázquez, Dolores
  • Fernández Faraldo, Ana Isabel
  • Naya López, Eva Mª
  • Nieto Herranz, Carolina
  • Carro Vázquez, Eva Mª
  • Pérez Zuluaga, Lucía
  • Sánchez Manteiga, Mercedes
  • Rey Busto, Beatriz
  • Taibo del Río, Paula Mª
  • Abeijón Pouso, Juan José
  • Bermúdez Meijide, Sonia
  • Martínez Duarte, Mª Luisa
  • Villanueva Santos, Ana Mª
  • Rey Dopico, Antonio Mª
  • Ruíz Casal, Lucía
  • García Miranda, Inés
  • González López, Mercedes
  • Monzo seoane, David
  • Díaz Bautista, José Ángel
  • Bao Rama, Jesús

 

Distribuir contido