Organigrama

Membros do Consello Escolar e do Equipo Directivo

Organigrama

EQUIPO DIRECTIVO

  • Director: Alejandro Sánchez Amado
  • Xefa de Estudos: María Luisa Martínez Duarte
  • Secretario: José ángel Díaz Bautista

 

CONSELLO ESCOLAR

  • PRESIDENTE: Alejandro Sánchez Amado
  • XEFA DE ESTUDIOS: María Luisa Martínez Duarte
  • SECRETARIO: José Ángel Díaz Bautista
  • PROFESORADO: 
    • Leopoldo Antelo Dono
    • Irene Cal Rodríguez
    • Eva Mª Carro Vázquez  
    • Inés García Miranda  
    • Antonio Mª Rey Dopico   
  • NAIS/PAIS:
    • Alejandro Calvo López
    • Marta Castro López (En representación directa pola ANPA Brigantium)
    • Lucía Fontela Dopico
    • Amaya García Sánchez
    • Verónica Sánchez Fraga
  • ADMINISTRACIÓN E SERVIZOS: Norma Campos Manivesa
  • REPRESENTANTES MUNICIPAIS: Andrés Teijo Hermida

 

COMISIÓN DE COORDINACIÓN PEDAGÓXICA

  • DIRECTOR: Alejandro Sánchez Amado
  • XEFA DE ESTUDIOS: María Luisa Martínez Duarte
  • 2º CICLO EI: Nieto Herraz, Carolina
  • 1º NIVEL EP: Mª Belén Vázquez Freire
  • 2º NIVEL EP: Mª Azucena Bermúdez Meijide
  • 3º NIVEL EP: Natalia Ucha Sánchez
  • 4º NIVEL EP: Mª Josefa Rodríguez Pena
  • 5º NIVEL EP: Iria Dopico Campos
  • 6º NIVEL EP: Sonia Bermúdez Meijide
  • XEFATURA DEPARTAMENTO ORIENTACIÓN:
    • Inés Valiño Calviño
    • Ana Mariño Santiago
  • PEDAGOXÍA TERAPÉUTICA:
    • Silvia Mª Fernández Castrillón
    • José Ángel Galán Rodríguez
    • Silvia Neira Varela
    • Rita Saavedra Percedo
  • AUDICIÓN E LINGUAXE:
    • Rocio Prado Couceiro (Secretaria da CCP)
    • Susana González Vázquez
    • Mª Fernanda Lucas Castrillón
  • COORDINADORA EDLG: Noelia Pedreira Díaz
  • COORDINADORA EQUIPO BIBLIOTECA: Yolanda Martínez Redondo
  • COORDINADOR EQUIPO TIC: Alberto Paz Rey
  • COORDINADORA DE EACE: Mª Begoña Fernández López
  • COORDINADORA EQUIPO VOZ NATURA: Mª Belén Vázquez Freire
  • COORDINADOR DE ROBÓTICA: Juan José Abeijón Pouso

 

EQUIPO DE 2º CICLO DE E. INFANTIL

  • COORDINADORA: Carolina Nieto Herraz
  • ESPECIALISTAS:
    • Inés Valiño Calviño (Orientadora)
    • Mª Fernanda Lucas Castrillón (AL)
    • José Ángel Galán Rodríguez (PT)
    • Silvia Neira Varela (PT)
    • Mª Concepción Viqueira Castro (Inglés) (Apoio)
    • Mª Sol Suárez Castiñeira (Relixión católica)
  • 4º EDUCACIÓN INFANTIL (3 anos)
    • Mª Francisca Crespo Pérez (4ºA)
    • Marina Barro Reimúndez (4ºB)
    • Mª Montserrat Suárez García (4ºC)
    • Ana Mª Rilo Prieto (4ºD)
    • Ana Mª Pérez Vázquez (Apoio 4ºEI)
  • 5º EDUCACIÓN INFANTIL (4 anos)
    • Eva Mª Naya López (5ºA)
    • Mª Esperanza Bouza Beyoza (5ºB)
    • Ana Isabel Fernández Faraldo (5ºC)
    • Carolina Nieto Herranz (5ºD)
    • Alba Sampedro López (Apoio 5ºEI)
  • 6º EDUCACIÓN INFANTIL (5 anos)
    • Sonia Saavedra Miño (6ºA)
    • María Ojea Alonso (6ºB)
    • Dolores Criado Vázquez (6ºC)
    • Eva María Carro Vázquez (6ºD)
    • María Virtudes Viqueira Castro (Apoio 6ºEI)

 

EQUIPOS DE NIVEL DE PRIMARIA

  • 1º EDUCACIÓN PRIMARIA
    • Mª Belén Vázquez Freire (1ºA) (Coordinadora)
    • Paula Mª Taibo del Río (1ºB)
    • Beatriz Rey Busto (1ºC)
    • Cristina Sánchez Veiga (1ºD) (Música)
    • Rocío Freire Rial (1ºD) (E.F.)
    • Mª Carmen Bello Flores (1ºE)
    • Paulo Cortés Candal (E.F.)
  • 2º EDUCACIÓN PRIMARIA
    • Leopoldo Antelo Dono (2ºA)
    • Lucía López Carro (2ºB)
    • Mª Belén Sánchez Varela (2ºC)
    • Mª Azucena Bermúdez Meijide (2ºD) (Coordinadora)
    • Fátima Gómez Carballido (2ºE)
    • Juan Ángel García Yáñez (Inglés).
    • Carmen Sánxhes Pedreira (Relixión católica)
  • 3º EDUCACIÓN PRIMARIA:
    • Natalia Ucha Sánchez (3ºA) (Coordinadora)
    • Mª Inés Barreiro García (3ºB)
    • Silvia Vanesa Crespo Naveira (3ºC)
    • Ricardo Pereira ayude (3ºD)
    • Ivana Rodríguez Darriba (3ºE)
    • Víctor Chousal Ferreira (Inglés)
    • Ana Mª Villanueva Santos (Música)
    • José Ángel Díaz Bautista (E.F.)
    • Rita Saavedra Percedo (PT)
  • 4º EDUCACIÓN PRIMARIA:
    • Mª Carmen López Yáñez (4ºA)
    • Yolanda Martínez Redondo (4ºB)
    • Antonia Fernández Seijo (4ºC)
    • Mª Josefa Rodríguez Pena (4ºD) (Coordinadora)
    • Irene Cal Rodríguez (4ºE)
    • Silvia Mª Fernández Castrillón (PT)
  • 5º EDUCACIÓN PRIMARIA:
    • Juan José Abeijón Pouso (5ºA)
    • Mª Belén Ansede Freire (5ºB)
    • Iria Dopico Campos (5ºC) (Coordinadora)
    • Belén López Carro (5ºD)
    • Mª del Mar Toral Garrido (5ºE)
    • Begoña Fernández López (5ºF)
    • Mercedes González García (Inglés)
    • David Monzo Seoane (E.F.)
    • Rocío Pardo Couceiro (AL)
  • 6º EDUCACIÓN PRIMARIA:
    • Alberto Paz Rey (6ºA)
    • Noelia Pedreira Díaz (6ºB)
    • Sonia Bermúdez Meijide (6ºC) (Coordinadora)
    • Pablo Tomil Iglesias (6ºD)
    • Mª Luisa Martínez Duarte (6ºE)
    • Alejandro Sánchez Amado (6ºE)
    • Mª José Espiñeira García (Inglés)
    • Ana Fernández Martínez (Relixión católica)
    • Ana Mariño Santiago (Orientadora)

 

 DEPARTAMENTO DE ORIENTACIÓN

  • XEFATURA DO DEPARTAMENTO DE ORIENTACIÓN:
    • Inés Valiño Calviño (Infantil)
    • Ana Mariño Santiago (Primaria)
  • ESPECIALISTAS EN PEDAGOXÍA TERAPÉUTICA:
    • Silvia Mª Fernández Castrillón
    • José Ángel Galán Rodríguez
    • Silvia neira Varela
    • Rita Saavedra Percedo
  • ESPECIALISTAS EN AUDICIÓN E LINGUAXE:
    • Rocío Pardo Couceiro
    • Mª Fernanda Lucas Castrillón
    • Susana González López
  • COORDINADORAS DE  CICLO/NIVEL:
    • Carolina Nieto Herránz (Infantil)
    • Mª Belén Sánchez Freire (1ª EP)
    • Mª Azucena Bermúdez Meijide (2º EP)
    • Natalia Ucha Sáncez (3º EP)
    • Mª Josefa Rodríguez Pena (4º EP)
    • Iria Dopico Campos (5º EP)
    • Sonia Bermúdez Meijide (6º EP)
  • ESCOLAS ADSCRITAS:
    • Concepción Fernández Torices (EEI Coirós)
    • Mª Olga Abella Pérez (EEI Coirós)
    • Mª Clara Hermida López (EEI Areas)
    • Yolanda Sánchez González (EEI Areas)

 

EQUIPO DE BIBLIOTECA

  • COORDINADORA: Yolanda Martínez Redondo
  • EQUIPO:
    • Beatríz Rey Busto
    • Leo Antelo Dono
    • Ana Mª Villanueva Santos
    • Juan José Abeijón Couso
    • Noelia Pedreira Díaz
    • María Luisa Martínez Duarte
    • Alba Saampedro López (coordinadora en infantil)
  • COLABORADORAS:
    • María del Mar Toral Garrido
    • Paula Taibo del Río
    • Silvia Fernández Castrillón
    • María de las Virtudes Fariñas Sanjurjo
    • Marina Barros Reimúndez
    • Esperanza Bouza Bedoya
    • Ana Isabel Fernández Faraldo
    • Eva Carro Vázquez
    • Fernanda Lucas Castrillón

 

 EQUIPO DE DINAMIZACIÓN DA LINGUA GALEGA

  • COORDINADORA: Noelia Pedreira Díaz
  • XEFA DE ESTUDOS: Mª Luisa Martínez Duarte.
  • EQUIPO:
    • Montserrat Suárez García
    • Cristina Sánchez Veiga
    • Rita Saavedra Percedo
  • COLABORADORAS:
    • Esperanza Bouza Bedoya
    • Susana González Vázquez
    • Mª Carmen López Yáñez
    • Belén López Carro
    • Carmen G. Sánchez Pedreira
    • María Ojea Alonso
    • Ivana Rodríguez Darriba

·                                 

       EQUIPO DE ACTIVIDADES COMPLEMENTARIAS E EXTRAESCOLARES

  • COORDINADORA: Mª Begoña Fernández López
  • EQUIPO:
    • Sonia Saavedra Miño
    • Ana Isabel Fernández Faraldo
    • Ana Rilo Prieto
    • Fernanda Lucas Castrillón
    • Paulo Cortés Candal
    • Fátima Gómez Carballido
    • Silvia Crespo Naveira
    • Irene Cal Rodríguez
    • Ana Mª Fernández Martínez

 

EQUIPO TIC

  • COORDINADOR: Alberto Paz Rey
  • EQUIPO:
    • Dolores Criado Vázquez
    • Eva Mª Naya López
    • Ana Mª Pérez Vázquez
    • José Ángel Galán Rodríguez
    • Silvia Neira Varela
    • Rocío Pardo Couceiro
    • Lucía Carro López
    • Víctor Chousal Ferreira
    • Inés Barreiro García
    • Mercedes González López
    • Antonia Fernández Seijo
    • Belén Ansede Freire 

 

EQUIPO VOZ NATURA

  • COORDINADORA: Mª Belén Vázquez Freire
  • EQUIPO:
    • Ana Mª Pérez Vázquez
    • Eva Naya López
    • Mª Virtudes Fariña Sanjurjo
    • Mª Belén Vázquez Freire
    • Juan Ángel García Yáñez
    • Ricardo Pereira Ayude
    • David Monzo Seoane
    • Mª Luisa Martínez Duarte
Distribuir contido