No seguinte enlace podedes atopar as programacións didácticas deste curso:
A continuación atoparedes os enlaces ao material escolar para o curso 2022-2023 da etapa de Primaria.
*Todo o material debe vir co nome da alumna ou do alumno podéndose reutilizar material de cursos pasados.
* A lista queda aberta a calquera material que se necesite en setembro ou durante o curso escolar (como os libros de lectura).
No seguinte enlace atoparedes a lista de libros de texto e materiais didácticos para o vindeiro curso:
Programación didáctica infantil
Programación didáctica 1º de primaria
Programación didáctica 2º de primaria
Programación didáctica 3º de primaria
Programación didáctica 4º de primaria
Programación didáctica 5º de primaria
Programación didáctica 6º de primaria
Programación didáctica E.F. primaria
Programación didáctica inglés primaria
Programación didáctica música primaria
Programación didáctica plástica plurilingüe 2º e 3º de primaria
Nesta ligazón pódense consultar as programacións didácticas adaptadas de EI e EP para o curso 2019/2020 seguindo as Instrucións do 27 de abril de 2020, da Dirección Xeral de Educación, Formación Profesional e Innovación Educativa para o desenvolvemento do terceiro trimestre do curso académico 2019/20, nos centros docentes da Comunidade Autónoma de Galicia.
Co obxectivo de mellorar a atención ao alumnado, modificamos o funcionamento da AULA VIRTUAL de ED. PRIMARIA. A partir de agora o alumnado deberÁ acceder co seu nome de usuario e contrasinal.
O usuario de cada alumno será o primeiro nome e o primeiro apelido, xuntos en minúsculas, sen acentos, nin diérese e substituíndo a letra ñ pola n. Por exemplo: Xosé Antonio Camiño Suárez terá como usuario xosecamino. O contrasinal será 1234, ao acceder por primeira vez a plataforma vai solicitar o seu cambio.
Existen unha serie de vídeo-titoriais para o acceso e manexo básico da aula virtual neste enlace.
Para calquera erro, dúbida dispoñen do correo electrónico, incidenciascpisantalucia@gmail.com
CRITERIOS DE CUALIFICACIÓN 2º AVALIACIÓN CURSO 2019/20 |
||
Educación Infantil. |
||
1º EP |
1ºA |
Sandra Piñeiro Rodríguez (LC, LG, MT, CN, CS) Susana Sachocos Pazos (PLAST) Mª Begoña Montáns Pereira (LE) Estela Godoy Miranda (EF, VAL) Pablo Bernárdez Mato (MUS) Ángela Casado Martíns (REL) |
1ºB |
Cristina Losada Loureiro (LC, LG, MT, CN, CS) Susana Sachocos Pazos (PLAST) Mª Begoña Montáns Pereira (LE) Estela Godoy Miranda (EF, VAL) Pablo Bernárdez Mato (MUS) Ángela Casado Martíns (REL) |
|
2º EP |
2ºA |
Sandra Blanco Benárdez (LC, LG, MT, CN,CS) Ana R. Vidal Domínguez(PLAST) Mª del Mar Novo García (LE, VAL) Estela Godoy Miranda(EF) Pablo Bernárdez Mato (MUS) Ángela Casado Martíns (REL) |
2ºB |
Patricia Fontenla Sanmartín (LC, LG, MT, CN,CS) Ana R. Vidal Domínguez(PLAST) Mª del Mar Novo García (LE) Estela Godoy Miranda (EF, VAL) Pablo Bernárdez Mato (MUS) Ángela Casado Martíns (REL) |
|
3º EP |
3ºA |
Susana Negreira Búa (LC, LG, MT, CN, CS, PLAST) Mª Begoña Montáns Pereira (LE, VAL) Estela Godoy Miranda(EF) Pablo Bernárdez Mato (MUS) Ángela Casado Martíns (REL) |
3ºB |
Eva Senra Ferreño(LC,LG, MT, CN,CS, PLAST) Mª Begoña Montáns Pereira (LE) Estela Godoy Miranda(EF) Pablo Bernárdez Mato (MUS, VAL) Ángela Casado Martíns (REL) |
|
4º EP |
4ºA |
Susana Sachocos Pazos (LC, LG, MT, CN,CS) Mª Jesús Trigo Arcos (VAL, PLAST, L.CONF) Mª Begoña Montáns Pereira (LE) Saúl Romero Matute(EF) Pablo Bernárdez Mato (MUS) Ángela Casado Martíns (REL) |
4ºB |
Mª Jesús Trigo Arcos (LC, LG, MT, CN,CS, VAL, PLAST, L.CONF) Mª Begoña Montáns Pereira (LE) Saúl Romero Matute(EF) Pablo Bernárdez Mato (MUS) Ángela Casado Martíns (REL) |
|
5º EP |
5ºA |
Mª Manuela Portos Mourín (LC, LG, MT, CN, CS, PLAST) Mª del Mar Novo García (LE) Saúl Romero Matute(EF) Pablo Bernárdez Mato (MUS, VAL) Ángela Casado Martíns (REL) |
5ºB |
MªCarmen Freire Vila (LC, LG, MT, CN, CS, PLAST) Mªdel Mar Novo García (LE) Saúl Romero Matute(EF) Pablo Bernárdez Mato (MUS, VAL) Ángela Casado Martíns (REL) |
|
6º EP |
6ºA |
Ana R. Vidal Domínguez (LC, LG, MT, CN, CS, PLAST) Mªdel Mar Novo García (LE, VAL) Saúl Romero Matute(EF) Pablo Bernárdez Mato (MUS) Ángela Casado Martíns (REL) |
6ºB |
Mateo Campos Valcárcel (LC, LG, CN, CS) Estela Godoy Miranda(MT) Ana R. Vidal Domínguez (PLAST) Mª del Mar Novo García (LE) Saúl Romero Matute(EF) Pablo Bernárdez Mato (MUS) Ángela Casado Martíns (REL) |
O vindeiro luns 23 de setembro de 2019 as 16:30h, celebrarase unha reunión inicial cos pais/nais/titores/as do alumnado de 2º, 3º, 4º, 5º e 6º de educación primaria, no salón de usos múltiples.
X.E. Ed. Infantil e Primaria.
mediacion.morana@gmail.com
Xunta de Galicia - Consellería de Educación, 2013 |