Skip to Content

GOLFIÑO XA ESTÁ PREPARANDO O SAMAÍN!

 

PROGRAMACIÓN XERAL ANUAL PARA O CURSO 2023/2024

 

OFERTA DE ACTIVIDADES EXTRAESCOLARES

Animádevos a coñecer a clase de baile moderno. O luns 9 de outubro de 17:00 a 18:00 horas

Destinada ao alumnado de 3º a 6º de educación primaria

 

 

OFERTA DE ACTIVIDADES EXTRAESCOLARES DA ANPA DO NOSO CENTRO: 


Mais información na páxina web da ANPA: 
 

Eche o que hai!

Coñecedes de que vai este ano o taboleiro da lingua?

 

Non vos perdades as novidades no blog de EDLG!

E se queredes escoitar a música que nos acompaña cada mañá na escola, aquí tedes o noso Spotify!

 

Calendario escolar

 

Tal e como se regula na Orde do 3 de maio de 2023, pola que se aproba o calendario escolar para o curso 2023/24 nos centros docentes sostidos con fondos públicos na Comunidade Autónoma de Galicia establece no seu artigo 7.2:

"Nos centros en que unha ou as dúas festas laborais de carácter local a que se refire o punto anterior non coincidan con días lectivos, os consellos escolares, os consellos sociais ou, na súa falta, os responsables dos centros de menos de tres unidades poderán solicitar, segundo proceda, un ou dous días non lectivos, que deberán preverse na programación xeral anual do centro, argumentando razóns de tradición, costume ou conveniencia pedagóxica"

Por este motivo, comunicamos que os días non lectivos elixidos polo Consello Escolar son:

- 13 de outubro de 2023

- 20 de maio de 2024

Organigrama 2023/2024

vbvvb

 

EQUIPA DIRECTIVA

Dirección: Paula Díaz Gato.

Xefatura de estudos: Alfonso Rodríguez Veiga.

Secretaría: Celia Ulloa Hermida. 

 

CLAUSTRO

EDUCACIÓN INFANTIL: 

4º Educación infantil: Paula Díaz Gato. 

5º Educación infantil: Amelia Salgado Alfonso.  

6º de Educación infantil: Marinelly García Cerqueiro.

Apoio: Susana Santos Fernández. 

 

EDUCACIÓN PRIMARIA

1º Educación primaria: Laura Pérez Babarro, sustituída por: Irene Grela Rama. 

 2º Educación primaria: Sofía Casanova Cainzos.

3º Educación primaria: Alba Rodríguez Bermudez.

4º Educación primaria: Celia Ulloa Hermida. 

5º Educación primaria: Diego Broz Fidalgo.

6º Educación primaria - A: Carlota Toral Pérez. 

6º Educación primaria - B: Feliciano Montero Teijido. 

 

PROFESORADO ESPECIALISTA:

Educación física: Alfonso Rodríguez Veiga.

Educación estranxeira inglés: Ana Rodríguez Rodríguez. 

Educación musical: María Martínez Rico e Carmen Suárez García. 

Relixión Católica: Santiago Ubaldo Rubio Arias.

 

DEPARTAMENTO DE ORIENTACIÓN:

Xefe do departamento: María del Carmen Fafián Seoane (praza compartida co CEIP Curros Enrríquez).

Pedagoxía Terapéutica: Cristina Losada Castro. 

Pedagoxía Terapéutica: Iva Yanira Puga Fernández. 

Pedagoxía Terapéutica (atención preferente): María Belén Viñas Cagigao. 

Audición e linguaxe:  Elena Mercedes Picos Sánchez.

 

Información sobre as reunións de inicio de curso

 

Avaría telefónica na liña do centro

 

Recollida vales e fondo de libros

Distribuir contido


by Dr. Radut