Blogues

COMEDOR

ADMISIÓN DE USUARIOS DE COMEDOR PARA O CURSO 2020/2021

 

Dende o 22/06 e ata o 03/07 ambos días incluídos, queda aberto o prazo para entregar as solicitudes de comedor correspondentes ao alumnado escolarizado no curso 2020/2021. As persoas interesadas poderán descargar no enlace ou recoller no centro os modelos de autodeclaración para poder cubrilos e entregalos en dito prazo.

Para evitar posibles aglomeracións seguiremos un modelo de cita previa como o empregado para a entrega de traballos e recollida de libros de texto.

 

 

 

COLABORADORES DO COMEDORAberto o prazo de admisión de solicitudes dos membros da comunidade educativa para actuar como colaboradores voluntarios nas tarefas de atención e apoio ao alumnado usuario do comedor escolar durante o curso 2020/2021.

 

O prazo para presentar solicitudes permanecerá inicialmente aberto ata o día 11 de setembro de 2020.

 

 

   

 

 

Programacións

ADAPTACIÓNS DAS PROGRAMACIÓNS DIDÁCTICAS / 3º TRIMESTRE

Premendo no enlace correspondente poderás descargar os axustes do Plan de Orientación correspondentes ao 3º trimestre.

 PT e AL

 

Adaptación Orientación

ADAPTACIÓNS PT e AL

Premendo no enlace correspondente poderás descargar os axustes do Plan de Orientación para Pt e Al

 

PT e AL

Programacións

ADAPTACIÓNS DAS PROGRAMACIÓNS DIDÁCTICAS / 3º TRIMESTRE

Premendo no enlace correspondente poderás descargar os axustes da programación correspondentes ao 3º trimestre.

 

EDUCACIÓN INFANTIL

Formulario colaboración comedor

Podedes descargar o formulario de solicitude de colaboración para o comedor escolar ou ben pedilo na Secretaría do Centro

O Contacontos "Iago López"

Esta mañá recibimos a visita de Iago López.

Trátase de un grande Contacontos que nos veu agasallar coa historia

"O Aprendiz de home do saco"

 

ADSCRIPCIÓN DO PROFESORADO

 

CURSO 2019/2020

ÁLVAREZ CALLEJA, MARTA

TITORADO 1º E 2º CURSOS ED. PRIMARIA

CAÑEDO SEOANE EMILIO

EDUCACIÓN MUSICAL

NOVAS TECNOLOXÍAS

MATEMÁTICAS 3º CICLO

DINAMIZACIÓN DAS TIC

APOIO EI

DIRECCIÓN

JOSEFA CAMPOS PÉREZ

PEDAGOXÍA TERAÉUTICA

AUDICIÓN E LINGUAXE

BLANCO FERNÁNDEZ Mª TERESA

EDUCACIÓN RELIXIOSA

FERNÁNDEZ GIL Mª BELÉN

ENCARGADA  DA BIBLIOTECA

IDIOMA ESTRANXEIRO

LING. CASTELÁ 3º CICLO.

PLÁSTICA 3º CICLO

DINAMIZ. APOIO XESTIÓN ECONÓM.

ENCARGADA COMEDOR ESCOLAR

APOIO EI

FERNÁNDEZ GIL, Mª CRISTINA

TITORA DE ED. INFANTIL

COORDINADORA ED. INFANTIL

LÓPEZ OTERO, Mª LOURDES

TITORA DE 3º E  4º CURSO DE ED. PRIM.

JOSÉ VÍCTOR SOUSA RODRÍGUEZ

EDUCACIÓN FÍSICA

TITOR 3º CICLO

DINAMIZ. ACT. COMPL. E EXTRAESC.

EDUCACION CIDADANÍA

APOIO EI

 

 

CURSO 2014/2015

ÁLVAREZ CALLEJA, MARTA

TITORADO 3º E 4º CURSOS ED. PRIMARIA

CAÑEDO SEOANE EMILIO

EDUCACIÓN MUSICAL

INFORMÁTICA

MATEMÁTICAS 3º CICLO

DINAMIZACIÓN DAS TIC

APOIO EI

DIRECCIÓN

CARBALLO CID FRANCISCO

EDUCACIÓN FÍSICA

TITOR 3º CICLO

DINAMIZ. ACT. COMPL. E EXTRAESC.

EDUCACION CIDADANÍA

APOIO EI

BLANCO FERNÁNDEZ Mª TERESA

EDUCACIÓN RELIXIOSA

FERNÁNDEZ GIL Mª BELÉN

ENCARGADA  DA BIBLIOTECA

IDIOMA ESTRANXEIRO

LING. CASTELÁ 3º CICLO.

PLÁSTICA 3º CICLO

DINAMIZ. APOIO XESTIÓN ECONÓM.

ENCARGADA COMEDOR ESCOLAR

APOIO EI

FERNÁNDEZ GIL, Mª CRISTINA

TITORA DE ED. INFANTIL

COORDINADORA ED. INFANTIL

LÓPEZ OTERO, Mª LOURDES

TITORA DE 1º E  2º CURSO DE ED. PRIM.

VELO GARCÍA, MARTA

PEDAGOXIA TERAPEUTICA

 

 

 

CURSO 2013/2014

 

ÁLVAREZ CALLEJA, MARTA

TITORADO 2º CICLO

APOIO EI

COORD. 2º CICLO DE ED. PRIMARIA

CAÑEDO SEOANE EMILIO

EDUCACIÓN MUSICAL

INFORMÁTICA

MATEMÁTICAS 3º CICLO

PLÁSTICA 3º CICLO

DINAMIZACIÓN DAS TIC

DIRECCIÓN

CARBALLO CID FRANCISCO

EDUCACIÓN FÍSICA

TITOR 3º CICLO

DINAMIZ. ACT. COMPL. E EXTRAESC.

BLANCO FERNÁNDEZ Mª TERESA

EDUCACIÓN RELIXIOSA

FERNÁNDEZ GIL Mª BELÉN

SECRETARIA

IDIOMA ESTRANXEIRO

LING. CASTELÁ 3º CICLO.

EDUCACION CIDADANÍA

DINAMIZ. APOIO XESTIÓN ECONÓM.

ENCARGADA COMEDOR ESCOLAR

FERNÁNDEZ GIL, Mª CRISTINA

TITORA DE ED. INFANTIL

COORDINADORA ED. INFANTIL

ENCARGADA  DA BIBLIOTECA

FERNÁNDEZ DEL RÍO, ANA BELÉN

TITORA DE ED. 1º CURSO PRIMARIA

COORDINADORA 1º CICLO

LÓPEZ OTERO, Mª LOURDES

TITORA DE 2º CURSO DE ED. PRIM.

REZA LOSADA, RITA

COORD. 3º CICLO DE ED. PRIMARIA

PEDAGOXIA TERAPEUTICA

ADSCRIPCIÓN DO PROFESORADO

 


ÁLVAREZ CALLEJA, MARTA


TITORADO 2º CICLO


APOIO EI


COORD. 2º CICLO DE ED. PRIMARIA


CAÑEDO SEOANE EMILIO


EDUCACIÓN MUSICAL


INFORMÁTICA


MATEMÁTICAS 3º CICLO

PLÁSTICA 3º CICLO


DINAMIZACIÓN DAS TIC


DIRECCIÓN


CARBALLO CID FRANCISCO


EDUCACIÓN FÍSICA


TITOR 3º CICLO


DINAMIZ. ACT. COMPL. E EXTRAESC.


BLANCO FERNÁNDEZ Mª TERESA


EDUCACIÓN RELIXIOSA


FERNÁNDEZ GIL Mª BELÉN


SECRETARIA


IDIOMA ESTRANXEIRO


LING. CASTELÁ 3º CICLO.


EDUCACION CIDADANÍA 6º CURSO


DINAMIZ. APOIO XESTIÓN ECONÓM.


ENCARGADA COMEDOR ESCOLAR


FERNÁNDEZ GIL, Mª CRISTINA


TITORA DE ED. INFANTIL


COORDINADORA ED. INFANTIL


ENCARGADA  DA BIBLIOTECA


FERNÁNDEZ DEL RÍO, ANA BELÉN


TITORA DE ED. 1º CURSO PRIMARIA


COORDINADORA 1º CICLO


LÓPEZ OTERO, Mª LOURDES


TITORA DE 2º CURSO DE ED. PRIM.


REZA LOSADA, RITA


COORD. 3º CICLO DE ED. PRIMARIA


PEDAGOXIA TERAPEUTICA

ADSCRIPCIÓN DO PROFESORADO


ÁLVAREZ CALLEJA, MARTA


TITORADO 2º CICLO


APOIO EI


COORD. 2º CICLO DE ED. PRIMARIA


CAÑEDO SEOANE EMILIO


EDUCACIÓN MUSICAL


INFORMÁTICA


MATEMÁTICAS E PLÁSTICA 3º CICLO


DINAMIZACIÓN DAS TIC


DIRECCIÓN


CARBALLO CID FRANCISCO


EDUCACIÓN FÍSICA


TITOR 3º CICLO


DINAMIZ. ACT. COMPL. E EXTRAESC.


BLANCO FERNÁNDEZ Mª TERESA


EDUCACIÓN RELIXIOSA


FERNÁNDEZ GIL Mª BELÉN


SECRETARIA


IDIOMA ESTRANXEIRO


LING. CASTELÁ 3º CICLO.


EDUCACION CIDADANÍA


DINAMIZ. APOIO XESTIÓN ECONÓM.


ENCARGADA COMEDOR ESCOLAR


FERNÁNDEZ GIL, Mª CRISTINA


TITORA DE ED. INFANTIL


COORDINADORA ED. INFANTIL


ENCARGADA  DA BIBLIOTECA


FERNÁNDEZ DEL RÍO, ANA BELÉN


TITORA DE ED. 1º CURSO PRIMARIA


COORDINADORA 1º CICLO


LÓPEZ OTERO, Mª LOURDES


TITORA DE 2º CURSO DE ED. PRIM.


REZA LOSADA, RITA


COORD. 3º CICLO DE ED. PRIMARIA


PEDAGOXIA TERAPEUTICA

Integrantes do Consello Escolar

 

 

 

                        -Presidente     Emilio Cañedo Seoane

                        -Secretaria      María Belén Fernández Gil         

                        -Representante do Concello

                             José  Manuel Tain Fernández

                        -Representantes dos Mestres

                            Mª Belén Fernández Gil

                            José Víctor Sousa Rodríguez

                        -Representantes dos Pais

                            José Manuel Grande Feijoo

                        -Representante proposto pola ANPA

                            Lucía Álvarez Fernández

 

 

 

Distribuir contido