Skip to Content

Organigrama, Consello escolar, Profesorado, Lexislación

Profesorado

EQUIPO DIRECTIVO
DIRECTORA: María Jesús López Campos
XEFA DE ESTUDIOS: Ana González Gamallo
SECRETARIA: Ana Mª Gaiteiro Vence
ORIENTADORA: Mª Dolores García Prieto
ENCARGADO DE COMEDOR: Anxo Barcala Sánchez
 
COORDINADORES/AS DOS DEPARTAMENTOS
ACTIVIDADES EXTRAESCOLARES E COMPLEMENTARIAS: Patricia Álvarez Rodríguez
DINAMIZACIÓN DA BIBLIOTECA: Ana Belén Mariño Taboada
DINAMIZACIÓN DA LINGUA GALEGA: Teresa Miguélez Meijide
TIC: Rosa Mª Ares Pazos
COORDINACIÓN PEDAGÓXICA: Ana Fernández Cuñarro
COORDINADOR EDIXGAL: Alejandro Piñeiro Rodríguez
 
PROFESORADO TITOR E COORDINADORES/AS DE CICLO
EDUCACIÓN INFANTIL
3 ANOS A: Mª Cruz Figueiras Gutiérrez
3 ANOS B: Mª José Golmar Varela
3 ANOS C: Genoveva Vázquez Fernández 
4 ANOS A: Mª Luisa Porral Escalonio
4 ANOS B: Yolanda Rodríguez Segade
4 ANOS C: Ana Fernández Valcárcel
5 ANOS A: Montserrat Piñón Fondevila
5 ANOS B: Patricia Álvarez Rodríguez
5 ANOS C: Lucía González Fernández
APOIO A INFANTIL: María Jesús López Campos / J.Diego Vilar Frade, Mª José Fernández García, Patricia Cuñarro Mosteiro
COORDINADORA: Mª José Fernández García
 
EDUCACIÓN PRIMARIA
PRIMEIRO CICLO
1ºA: Ana Vanessa Ferreiro Agra
1ºB: Porfirio Seara Deus
1ºC: Mª Isaura Baños Gándara
1ºD: Mª José Ferradás García
2ºA: Montserrat Blanco Collazos
2ºB: Rebeca Espiño López
2ºC: Gloria Mª Fuentefría González / Elva Rodríguez Val
COORDINADORAS DE PRIMEIRO E SEGUNDO NIVEL:  Mª Isaura Baños Gándara / Rebeca Espiño López
 
SEGUNDO CICLO
3ºA: Isabel García Granja
3ºB: Teresa Miguélez Meijide
3ºC: Milagros Cacheda Pérez
4ºA: Mercedes González Lamazares
4ºB: Mª Carmen Méndez García
4ºC: Cristina Gómez Silva
COORDINADORES DE TERCEIRO E CUARTO NIVEL: Xosé Nercellas Méndez / Cristina Gómez Silva
 
TERCEIRO CICLO
5ºA: Patricia Gil Otero
5ºB: Rosa Mª Ares Pazos
5ºC: Shaila Areán Vázquez
5ºD: Noelia Vázquez Calviño
6ºA: Ana Belén Mariño Taboada
6ºB: Vanesa Sobrado García
6ºC: Concepción González Souto
COORDINADORES DE QUINTO E SEXTO NIVEL: Shaila Areán Vázquez / Vanesa Sobrado García
 
PROFESORADO ESPECIALISTA
EDUCACIÓN FÍSICA: José Antonio Nercellas Pena e Anxo Barcala Sánchez
EDUCACIÓN MUSICAL: Alejandro Piñeiro Rodríguez
INGLÉS: Ana González Gamallo, Ana Mª Gaiteiro Vence,
Diana Rodríguez Nogueira e Mª Lorelay Simón Mejuto
PEDAGOXÍA TERAPÉUTICA: Ana Fernández Cuñarro e Elena Salas Labrador
AUDICIÓN LINGUAXE: Verónica López Vázquez e Isabel Factor García
RELIXIÓN:Mª Carmen Ares González e Mª Dolores Losada Vázquez
 
 
PERSOAL NON DOCENTE
ADMINISTRATIVA: María Dolores Seara Atanes
COIDADORAS: Mª Belén Otero de la Fuente, Jorge Fernández Vázquez e María Jesús Fernández Pereira
CONSERXE: Rosa Mary Fernández Pereira
PERSOAL COCIÑA: Sheila Vila Otero, Rosa Mª Rozados Troitiño, Maribel Otero Pigueiras, Susana Vázquez López e Isabel Cendán Flores
 

 

Membros do Consello Escolar

O Consello Escolar do noso centro está formado por:

PRESIDENTA: Mª Jesús López Campos
XEFA DE ESTUDOS: Ana González Gamallo
SECRETARIA: Ana Mª Gaiteiro Vence

REPRESENTANTES DOS MESTRES E MESTRAS:
* Sara Coego Diéguez
* Mª Dolores García Prieto
* Mecedes González Lamazares
* Alejandro Piñeiro Rodríguez
* Mª José Fernández García

REPRESENTANTES DAS NAIS E PAIS:
* Ramón Silva Rguez (ANPA)
* Rebeca Espiño lópez
* Ana Belén Mariño Taboada
* Diana Rodríguez Nogueira
* Yolanda Rodríguez Segade

REPRESENTANTE DO CONCELLO:
* María Álvarez Paz

REPRESENTANTE DO SECTOR ADMÓN E SERVIZOS:
* Mª Dolores Seara Atanes

Distribuir contido


by Dr. Radut