WebTrasancos

Organigrama, Consello escolar, Profesorado

TITORÍAS CICLOS FORMATIVOS DE GRAO MEDIO E SUPERIOR 2018/2019

Administración

GRUPO

TITOR/A

Hora de atención a pais/nais e alumnos

1º CM Xestión administrativa

Juan B. Núñez Rodríguez

Luns, 11:20-12:10.

2º CM Xestión administrativa

Dolores Pazos Vilela

Xoves, 12:30-13:20.

1º CS Administración e Finanzas

M.ª Jesús Cabarcos Tembrás

Martes, 11:20-12:10

2º CS Administración e Finanzas

Rogelio Pesqueira Sánchez

Mércores, 12:30-13:20

TITORÍAS FP BÁSICA 2018/2019

FP Básica

GRUPO

TITOR/A

Hora de atención a pais/nais

1º FPB Servizos Comerciais

Milagros Mosquera García

Mércores, 12:30-13:20.

1º FPB Electricidade e Electrónica

Elena Deive Rey

Xoves, 10:30-11:20.

2º FPB Electricidade e Electrónica

Lucía Fernández Gómez

Mércores, 10:30-11:20

 

TITORÍAS FP BÁSICA 2018/2019

FP Básica

GRUPO

TITOR/A

Hora de atención a pais/nais

1º FPB Servizos Comerciais

Milagros Mosquera García

Mércores, 12:30-13:20.

1º FPB Electricidade e Electrónica

Elena Deive Rey

Xoves, 10:30-11:20.

2º FPB Electricidade e Electrónica

Lucía Fernández Gómez

Mércores, 10:30-11:20

 

TITORÍAS BACHARELATO 2018/2019

BACHARELATO

 

GRUPO

TITOR/A

Hora de atención a pais/nais

1º Bacharelato

Carmen Montero Cagigao

Luns, 9:20-10:10.

2º Bacharelato

Antonio Varela Padín

Mércores, 10:30-11:20.

TITORÍAS ESO 2018/2019

ESO

 

GRUPO

TITOR/A

Hora de atención a pais/nais

1º ESO A

Beatriz Lamigueiro Mourente

Martes, 10:30-11:20.

1º ESO B

Isabel López Pérez

Mércores, 11:20-12:10.

2º ESO A

Belén García Mouriz

Mércores, 10:30-11:20.

2º ESO B

Iria Pereira García

Venres, 10:30-11:20.

2º PMAR

Margarita Vizoso Pérez

Xoves, 11:20-12:10

3º ESO A

Olga López Vigo

Xoves, 12:30-13:20.

3º ESO B

Patricia Ferro Jove

Mércores, 10:30-11:20.

3º PMAR

Fernando García Casal

Luns, 10:30-11:20.

4º ESO A- Académicas

Begoña Canosa Hermida

Luns 11:20-12:10.

4º ESO A- Aplicadas

Cristóbal Llano Alonso

Luns, 9:20-10:10.

4º ESO B

Vicente Suárez Sanjuás

Xoves, 9:20-10:10

XUNTA DE DELEGADOS E DELEGADAS 2018/2019

Esta é a nova composición da Xunta de Delegados/as do

IES Terra de Trasancos para o presente curso escolar

2018/2019.

Composición do Claustro

Departamento de Administración

  • Miguel Folgar Fraga  (Xefe de Departamento)
  • Chus Cabarcos Tembrás
  • Teresa Martínez Sabín (Coordinadora de FCT)
  • Encarna Méndez Casal
  • Teresa Novo Currás
  • Juan B. Núñez
  • Lola Pazos Vilela
  • Rogelio Pesqueira Sánchez

Departamento de Economía

  • Manuel Rivera Iglesias (Xefe de Departamento)

Departamento de Bioloxía e Xeoloxía

  • Isabel López Pérez (Xefa de Departamento)
  • Cristóbal Llano Alonso

Departamento de Latín e Grego

  • Mercedes Santalla Felgueiras (Xefa de Departamento)

Departamento de Educación Física

  • Margarita Vizoso Pérez (Xefa de Departamento)

Departamento de Electrónica

  • Elena Deive Rey (Xefe de Departamento)
  • Lucía Fernández Gómez

Departamento de Filosofía

  • Carmen Montero Cagigao (Xefa de Departamento)

Departamento de Física e Química

  • Concepción García Rodríguez (Xefa de Departamento)
  • Iria Pereira García
  • Yolanda Romalde Lorenzo

Departamento de FOL

  • María Fernández Brión (Xefa de Departamento)

Departamento de Lingua e Literatura Española

  • Begoña Canosa Hermida (Xefa de Departamento)
  • Belén García Mouriz 
  • Chus Galego Pacheco

Departamento de Lingua e Literatura Galega

  • Marta Dacosta López  (Xefa de Departamento)
  • Patricia Fuciños Calle
  • Carmen Martínez Arribe (Vicedirectora)
  • Remedios Otero Crespo

Departamento de Lingua Extranxeira (Inglés)

  • Fernando García Casal (Xefe de Departamento)
  • Amelia Beatriz Fernández Mourente (Xefa de Estudos)
  • Elena Ríos Sancho
  • Mª Luz Soto Permuy

Departamento de Lingua Extranxeira (Francés)

  • Ana Balado Pena (Xefa de Departamento)

Departamento de Matemáticas

  • Vicente Suárez Sanjuás (Xefe de Departamento)
  • Patricia Ferro Jove  
  • Javier J. Gómez Corral
  • Antía López Funcasta

Departamento de Música

  • Graciela Galdo Vigo
  • Olga López Vigo (Xefa de Departemento)

Departamento de Orientación

  • Jessica Fenández Polo (Xefa de Departamento)
  • Sagrario Sánchez-Biezma Serrano (PT)

Departamento de Plástica e Debuxo

  • Beatriz Lamigueiro Mourente (Xefa de Departamento)

Departamento de Relixión

  • Mercedes Martínez Seijo

Departamento de Tecnoloxía

  • Olga Martínez Gómez  (Xefa de Departamento)
  • Mercedes Martínez Gómez

Departamento de Xeografía e Historia

  • Mª José Muiño Riobó (Xefa de Departamento)
  • Antonio Varela Padín 

Equipo Directivo

Directora Graciela Galdo Vigo
Vicedirectora Carmen Martínez Arribe
Xefa de Estudos Beatriz Fernández Mourente
Secretaria Encarnación Méndez Casal
Distribuir contido