WebTrasancos

Organigrama, Consello escolar, Profesorado

Composición do Claustro

Departamento de Administración

  • Visitación Abelenda
  • Miguel Folgar Fraga
  • Teresa Martínez Sabín (Coordinadora de FCT)
  • Encarna Méndez Casal
  • Juan B. Núñez
  • Lola Pazos Vilela
  • Patricia Pereira
  • Rogelio Pesqueira Sánchez (Xefe de Departamento)

Departamento de Economía

  • Manuel Rivera Iglesias (Xefe de Departamento)

Departamento de Bioloxía e Xeoloxía

  • Genoveva Cabalar
  • Isabel López Pérez (Xefa de Departamento)
  • Cristóbal Llano Alonso

Departamento de Latín e Grego

  • Mercedes Santalla Felgueiras (Xefa de Departamento)

Departamento de Educación Física

  • Margarita Vizoso Pérez (Xefa de Departamento)

Departamento de Electrónica

  • Andrés Ramos (Xefe de Departamento)
  • Miguel Salido

Departamento de Filosofía

  • Carmen Montero Cagigao (Xefa de Departamento)

Departamento de Física e Química

  • Concepción García Rodríguez (Xefa de Departamento)
  • Yolanda Romalde Lorenzo

Departamento de FOL

  • María Fernández Brión (Xefa de Departamento)

Departamento de Lingua e Literatura Española

  • Belén García Mouriz (Xefa de Departamento)
  • Begoña Canosa Hermida
  • Chus Galego Pacheco

Departamento de Lingua e Literatura Galega

  • Marta Dacosta López
  • Carmen Martínez Arribe (Xefa de Departamento)
  • Erundina Veiga

Departamento de Lingua Extranxeira (Inglés)

  • Amelia Beatriz Fernández Mourente (Xefa de Departamento)
  • Fernando García Casal
  • Mª Luz Soto Permuy

Departamento de Lingua Extranxeira (Francés)

  • Ana Balado Pena (Xefa de Departamento)

Departamento de Matemáticas

  • Verónica Fraga
  • Patricia Ferro Jove  (Xefa de Departamento)
  • Javier J. Gómez Corral
  • Vicente Suárez Sanjuás

Departamento de Música

  • Graciela Galdo Vigo
  • Olga López Vigo (Xefa de Departemento)

Departamento de Orientación

  • Jessica Fenández Polo (Xefa de Departamento)
  • Sagrario Sánchez-Biezma Serrano (PT)

Departamento de Plástica e Debuxo

  • Beatriz Lamigueiro Mourente (Xefa de Departamento)

Departamento de Relixión

  • Mercedes Martínez Seijo

Departamento de Tecnoloxía

  • Mercedes Martínez Gómez
  • Olga Martínez Gómez
  • Juana Polo López (Xefa de Departamento)

Departamento de Xeografía e Historia

  • Mª José Muiño Riobó (Xefa de Departamento)
  • Antonio Varela Padín

Equipo Directivo

Directora Graciela Galdo Vigo
Vicedirectora Carmen Martínez Arribe
Xefa de Estudos Beatriz Fernández Mourente
Secretaria Encarnación Méndez Casal
Distribuir contido