C.E.I.P. de Casás

 

 

Colexio de Educación Infantil- Primaria "CASÁS"

 Código do centro: 27013673

Enderezo Postal: Rúa Orquídea nº 63

Código Postal: 27004

Teléfono: 982 870 483

Fax: 982 870 488

Correo Electrónico: ceip.casas@edu.xunta.es

Páxina Web: www.edu.xunta.gal/centros/ceipcasas

Horario: 9:30-14:30

 

 

BENVIDA


 

 

DIRECTORA: Mª ISabel Ferreiro Rodríguez

HORARIO DE DIRECCIÓN: 

Luns a Venres 9:30-10:25 e 13:35-14:30 

O meu nome é ISABEL, son a DIRECTORA deste centro educativo e douvos a benvida á páxina web deste excelente colexio público ubicado no extrarradio da cidade de Lugo pero que oferta unha EDUCACIÓN DE CALIDADE para todo o alumnado, independientemente das súas condicións e circunstancias, co fin de favorecer a maduración integral do nen@.

A miña función de DIRECTORA conleva cultivar diversos factores que son clave para que o colexio sexa eficaz, pero o bó funcionamento do colexio non se debe só a miña persoa, senón que é o resultado da coordinación, o esforzo e horas de traballo dun excelente Claustro de Mestres, unha ANPA que colabora activamente co centro, persoal non docente, alumnado e como non gracias a dotación de recursos das Administracións tanto Consellería de Educación (Xunta de Galicia) como Concello de Lugo, que colaboran activamente co noso centro.

En canto aos recursos cos que conta o colexio podédelos visualizar no TRÍPTICO INFORMATIVO que aparece na marxe esquerda desta páxina web.

Se queredes obter máis información podedes pasar polo centro, estaremos encantados coa vosa presencia.

Un cordial saúdo.

A DIRECTORA.

 

RESERVA PRAZAS PARA INSTITUTO

Dende o 1 de febreiro  poderase facer a reserva de prazas para centros de Secundaria.

O procedemento pode realizarse por medio telemático dende o seguinte enlace ou ben por escrito entregando o seguinte anexo no centro.

O prazo de presentación das solicitudes e dende o día 1 de febreiro ata o día 15.

Día da Paz

Hoxe celebramos no colexio o día da paz realizando un teatro de sombras e unha coreografía de Maldita Nerea ademáis dun mural onde os nen@s foron poñendo as súas pegadas.

 

 

RAdio

Hoxe iniciamos unha nova andadura, o noso primeiro programa de radio. Cada curso ten un reporteir@ que nos informará sobre unha noticia que considere importante. Desexamos qeu vos guste e esperámosvos o vindeiro venres.

Premio Fungastic

Un alumno de 4º de E.P. gaña o premio de Fungastic, unha viaxe para catro persoas a Barcelona con todos os gastos pagos. O centro tamén gañou un premio por ser o que mái participantes tivo.

 

Noraboa Adolfo.

 

ROMPE BARREIRAS CO AUTISMO

Os alumn@s do CEIP CASÁS celebraron o día mundial do autismo coa elaboración de diversos murais o venres e culminaron hoxe coa lectura dun manifestó por parte de alumnado co trastorno de espectro autista e coa “solta”, por parte de todo o alumnado e profesorado do centro, de globos azuis no patio do colexio.

 

Un acto moi emotivo e colorido.

 

 

 

   

  

XORNADA PORTAS ABERTAS

O martes 31 de maio ás 16:30h. teremos a nosa Xornada de Portas Abertas para todo o alumnado de novo ingreso no centro.

Esperámoste.

LISTADO DEFINITIVO DE ALUMNADO ADMITIDO E EXCLUIDO PARA O CURSO 2016/2017

 


27013673



AL003


 

RELACIÓN DEFINITIVA DE ALUMNOS E ALUMNAS ADMITIDOS  PARA O ANO: 2016/2017

 

Educación infantil – 3 anos (Xornada continua)

 

Letras extraídas en sorteo público para o desempate: HC para o primeiro apelido e EA para o segundo apelido

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

Gabarri León, Sergio

20

2

Jiménez Gabarri, Amparo

20

3

Smith López, Gismeylin Nahiony

18

4

López López, Óscar

17

5

García Mariz, Celia

16

6

García Mariz, Pablo

16

7

Vázquez Regueras, María

15

8

Vázquez Rodríguez, Manuel

15

9

Vázquez Rodríguez, María

15

10

Arias Roa, Emma

15

11

Ceide López, Iván

15

12

De la Peña Testa, Marco Rodrigo

14

13

Barrul Giménez, Flores

14

14

Abba López, Naila

14

15

Jiménez Montoya, Francisco

13

16

Barrul Barrul, Darama

13

17

Polo Castro, Daniella

12

18

Rodríguez Freire, Cintia

12

19

Otero Vázquez, Naia

11

20

Vivian Casariego, Elba

10

21

Caamaño Veiga, Benedicto

10

22

Carballés Álvarez, Xoel

10

23

Freire Piñeiro, Catalina

10

24

Fernánez Trigo, Nuno

10

25

Maira Pérez, Manuel

9

26

Méndez Rodríguez, Anahir

9

27

Mosquera Gil, Izan

9

28

Arias Méndez, Carla

8

29

Deirós Agruña, Noa

8

30

Rodríguez Santos, Elba

8

31

Anello Sanjuan, Itziar

8

32

Souto Aguiar, Vera

7

33

López Rodríguez, Noa

7

34

López Rodríguez, Sabela

7

35

Otero Vázquez, Ainhoa

7

36

Quiroga Gómez, Mateo

7

37

Santos Yebra, Manuel

7


 


27013673



AL003


 

RELACIÓN DEFINITIVA DE ALUMNOS E ALUMNAS ADMITIDOS  PARA O ANO: 2016/2017

 

Educación infantil- 3 anos (Xornada continua)

 

Letras extraídas en sorteo público para o desempate: HC para o primeiro apelido e EA para o segundo apelido

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

38

Vázquez Rodríguez, Ana

7

39

Vilela Mahía, Laura

7

40

Fernández González, Alia

7

41

Freire Mato, Lucía

7

42

Fuertes Barrera, Sara

7

43

García Davila, Gabriel

7

44

Gimeno Pérez, María

7

45

González Armesto, Eduardo

7

46

García Ruíz, Ainara

7

47

Reigosa Moure, Carmen

6

48

Rodríguez Díaz, Bruno

6

49

Bertolo Corredoira, Thais

6

50

María Rodríguez Casanova

6

 

 

 

 

Educación infantil- 5 anos (Xornada continua)

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

Rodríguez Veiga, Yolanda

4

 

 

 

Educación primaria- (Xornada continua)

 

 

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

Fernández Alonso, Javier

7

2

Barrul Jiménez, Mariano

4

3

Mera Simonis, Uxía

1

4

Polanco Gayoso, Degüin

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Educación primaria- (Xornada continua)

 

 

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

Cortiñas Jiménex, Félix

9

2

Mera Simonis, Breogán

1

 

 

 

 

Educación primaria- (Xornada continua)

 

 

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

Trabado Rivero, Nerea

7

2

Mera Simonis, Rosa

1

 

 

 

 

 

 

Educación primaria- (Xornada continua)

 

 

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

Barrul Jiménez, Alejandro

4

 

 

 

En Lugo, a 13 de maio  de 2016

 

 

A Directora

 

 

 

 

 


27013673



AL003


 

RELACIÓN DEFINITIVA DE ALUMNOS E ALUMNAS EXCLUIDOS  PARA O ANO: 2016/2017

 

Educación infantil – 3 anos (Xornada continua)

 

Letras extraídas en sorteo público para o desempate: HC para o primeiro apelido e EA para o segundo apelido

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

Castro López, Efrén

5

2

Fernández Rodríguez, Roi

4

3

López Rodríguez, Jimena

2

 

 

 

 

 

 

Educación infantil – 4 anos (Xornada continua)

 

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

Moutaouakil, Sofía

7

2

Castiñeira Aponte, Oscar Michel

7

 

 

 

 

 

Educación Primaria(Xornada continua)

 

 

 

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

Barrul Giménez, Mariano

14

2

Trabado Rivero, David

10

3

Almeida Silva, Pedro Henrique

4

 

 

En Lugo, a 13 de maio  de 2016

 

LISTAXE PROVISIONAL DE ADMITIDOS E EXCLUIDOS PARA O CURSO 2016-2017

 

RELACIÓN PROVISIONAL DE ALUMNOS E ALUMNAS ADMITIDOS  PARA O ANO: 2016/2017

 

Educación infantil – 3 anos (Xornada continua)

 

Letras extraídas en sorteo público para o desempate: HC para o primeiro apelido e EA para o segundo apelido

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

Gabarri León, Sergio

20

2

Jiménez Gabarri, Amparo

20

3

Smith López, Gismeylin Nahiony

18

4

López López, Óscar

17

5

García Maniz, Celia

16

6

García Maniz, Pablo

16

7

Vázquez Regueras, María

15

8

Vázquez Rodríguez, Manuel

15

9

Vázquez Rodríguez, María

15

10

Arias Roa, Emma

15

11

Ceide López, Iván

15

12

De la Peña Testa, Marco Rodrigo

14

13

Barrul Giménez, Flores

14

14

Abba López, Naila

14

15

Jiménez Montoya, Francisco

13

16

Barrul Barrul, Darama

13

17

Polo Castro, Daniella

12

18

Rodríguez Freire, Cintia

12

19

Otero Vázquez, Naia

11

20

Vivian Casariego, Elba

10

21

Caamaño Veiga, Benedicto

10

22

Carballés Álvarez, Xoel

10

23

Freire Piñeiro, Catalina

10

24

Fernánez Trigo, Nuno

10

25

Maira Pérez, Manuel

9

26

Méndez Rodríguez, Anahir

9

27

Mosquera Gil, Izan

9

28

Arias Méndez, Carla

8

29

Deirós Agruña, Noa

8

30

Rodríguez Santos, Elba

8

31

Anello Sanjuan, Itziar

8

32

Souto Aguiar, Vera

7

33

López Rodríguez, Noa

7

34

López Rodríguez, Sabela

7

35

Otero Vázquez, Ainhoa

7

36

Quiroga Gómez, Mateo

7

37

Santos Yebra, Manuel

7


 


27013673



AL003


 

RELACIÓN PROVISIONAL DE ALUMNOS E ALUMNAS ADMITIDOS  PARA O ANO: 2016/2017

 

Educación infantil- 3 anos (Xornada continua)

 

Letras extraídas en sorteo público para o desempate: HC para o primeiro apelido e EA para o segundo apelido

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

38

Vázquez Rodríguez, Ana

7

39

Vilela Mahía, Laura

7

40

Fernández González, Alia

7

41

Freire Mato, Lucía

7

42

Fuertes Barrera, Sara

7

43

García Davila, Gabriel

7

44

Gimeno Pérez, María

7

45

González Armesto, Eduardo

7

46

García Ruíz, Ainara

7

47

Reigosa Moure, Carmen

6

48

Rodríguez Díaz, Bruno

6

49

Bertolo Corredoira, Thais

6

50

Fernández Rodríguez, Roi

4

 

 

 

 

Educación infantil- 5 anos (Xornada continua)

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

Rodríguez Veiga, Yolanda

4

 

 

 

Educación primaria- (Xornada continua)

 

 

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

Fernández Alonso, Javier

7

2

Barrul Jiménez, Mariano

4

3

Mera Simonis, Uxía

1

4

Polanco Gayoso, Degüin

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Educación primaria- (Xornada continua)

 

 

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

Cortiñas Jiménex, Félix

9

2

Mera Simonis, Breogán

1

 

 

 

 

Educación primaria- (Xornada continua)

 

 

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

Trabado Rivero, Nerea

7

2

Mera Simonis, Rosa

1

 

 

 

 

 

 

Educación primaria- (Xornada continua)

 

 

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

Barrul Jiménez, Alejandro

4

 

 

 

RELACIÓN PROVISIONAL DE ALUMNOS E ALUMNAS EXCLUIDOS  PARA O ANO: 2016/2017

 

Educación infantil – 3 anos (Xornada continua)

 

Letras extraídas en sorteo público para o desempate: HC para o primeiro apelido e EA para o segundo apelido

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

López Rodríguez, Jimena

2

2

Castro López, Efrén

2

3

Rodríguez Casanova, María

0

 

 

 

 

 

 

Educación infantil – 4 anos (Xornada continua)

 

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

Moutaouakil, Sofía

7

2

Castiñeira Aponte, Oscar Michel

7

 

 

 

 

 

Educación Primaria(Xornada continua)

 

 

 

 

 

 

 

Apelidos e nome

Puntuación

TOTAL

1

Barrul Giménez, Mariano

14

2

Trabado Rivero, David

10

3

Almeida Silva, Pedro Henrique

4


 

En Lugo a 22 de abril de 2016

 

A Dirección

MANIFESTO EN CONTRA DA VIOLENCIA DE XÉNERO

Vivía en Lugo.

Era a nosa veciña.

Tiña 24 anos

e un montón de ilusións…

Unha rapaza chea de vida.

Chamábase Tatiana.

A fin de semana pasada unha man salvaxe acabou con ela,

quebrou todos os seus soños.

 

Tres días de loito oficial.

Unha homenaxe póstuma.

O loito verdadeiro no noso corazón,

que latexa de tristura por unha vida rematada

antes de tempo e dun xeito tan violento.

 

E con Tatiana xa van quince en España,

quince vidas truncadas

a mans das súas parellas ou exparellas.

Ningunha muller merece o maltrato e a violencia.

Ningunha muller merece esta última humillación…

 

Un minuto de silencio por Tatiana

e todas as demáis víctimas da violencia de xénero.

Unha vela por cada unha e un bico para todas.

 

De corazón.

Distribuir contido