PROGRAMACION ACTIVIDADES MARZO

ACTIVIDADES PREVISTAS PARA

MARZO

4 de marzo

Venres

OBRADOIRO: “100 anos do Entroido de Viana: personaxes,

tradicións e gastronomía”, impartido por Carlos X. Ares Pérez

e Óscar López Mendaña

Alumnado implicado:

Todo o centro

Hora:

12:00-12:50 (1º e 2º ESO)

13:10-14:00 (3º e 4º ESO e BACHARELATO)

Luga

r: Aula Magna Xesús R. Jares.

Departamentos organizadores:

DACE.

10 a 12 de marzo

Xoves a sábado

SAÍDA BACHARELATO A MADRID

Alumnos implicados:

Bacharelato e Ciclo Formativo

Hora:

Toda a xornada.

Departamentos organizadores:

DACE, Bioloxía e Xeoloxía,

Xeografía e Historia, Ciclo.

14 ao 18 de marzo SEMANA DA PRENSA. ACTIVIDADES COA

HEMEROTECA

Alumnos implicados:

Toda a ESO

Departamentos organizadores:

DACE

Prégovos a todos os profesores e profesoras que otorguedes a esta

actividade a importancia que merece e que sirva de pulo para o

desenvolvemento da Biblioteca e vos recordo que tedes no

despacho de Vicedirección, xornais e revistas de todo o mundo ao

voso dispor que serán escollidos e colocados na Biblioteca.

15 de marzo.

Martes

DÍA MUNDIAL DO CONSUMIDOR. CONVOCATORIA DO

IX CONCURSO DE DEBUXO E II CONCURSO DE

AUDIOVISUAIS SOBRE CONSUMO ÉTICO.

Departamentos organizadores:

DACE

NON INTERFIRE NAS AULAS HABITUAIS. TAN SÓ SE

EXPLICARÁ EN 10 MINUTOS A DINÁMICA DO CONCURSO

16 de marzo

Mércores

OBRADOIRO CLUBE DE LECTURA. HISTORIA DA

LITERATURA BOLIVIANA.

Alumnos implicados:

Club de Lectura. (Adxuntovos listado)

Hora:

9:15-10:55

Departamentos organizadores:

DACE, Biblioteca.

16 de marzo

Mércores

SAÍDA A LUGO. TEATRO CLÁSICO

Alumnos implicados:

Clásicas (Latín, Grego) e alumnado de

Teatro.

Hora:

Toda a xornada. Saida: 08:00 Chegada: 21 h. (aprox)

Departamentos organizadores:

Latín e Grego.

17 de marzo

Xoves

OBRADOIRO ESCRITURA CREATIVA “BOCA ABERTA”,

IMPARTIDO POR ANXO FARIÑA

Alumnos implicados:

1º e 2º ESO

Hora:

10:05-10:55

Departamentos organizadores:

Lingua Galega

IES Carlos Casares

18 de marzo

Venres

CONFERENCIA E REPRESENTACIÓN TEATRAL CO

GALLO DO DÍA DA MULLER

Alumnos implicados:

Todo o centro excepto 2º Bach.

Hora:

13:10-14:00 h (Charla de Patricia Ares: “Bos hábitos

alimenticios”)

14:00-14:50- (Representación teatral)

Departamentos organizadores:

Latín e Grego

10 ao 18 de

marzo

EXPOSICIÓN METEREOLOXÍA ORGANIZADA POR

METEOGALICIA

Alumnos implicados:

Toda a ESO

Departamentos organizadores:

DACE

A Exposición constará dunha serie de paneis cedidos por

MeteoGalicia, que serán colocados nos corredores do centro (Ben

na entrada ou no piso inferior, segundo as dimensións globais)

Solicito a vosa colaboración para que se utilicen como material

didáctico nesa semana e media.

22 de marzo

Martes

OBRADOIRO EDUCACIÓN SEXUAL, ORGANIZADO POR

“QUÉROTE”

Alumnos implicados:

3º ESO

Hora:

13:10-14:50

Departamentos organizadores:

Orientación

23 de marzo

Mércores

OBRADOIRO CLUBE DE LECTURA. O CONTO POPULAR

BOLIVIANO.

Alumnos implicados:

Club de Lectura. (Adxuntovos listado)

Hora:

9:15-10:55

Departamentos organizadores:

DACE, Biblioteca.

30 de marzo

Mércores

OBRADOIRO CLUBE DE LECTURA.

EL ENVÉS DE LA

LUNA

Alumnos implicados:

Club de Lectura. (Adxuntovos listado)

Hora:

9:15-10:55

Departamentos organizadores:

DACE, Biblioteca