Premios e mencións

Consellería de Educación IES Sánchez Cantón - Pontevedra Logo Fondo Social Europeo




IES SÁNCHEZ CANTÓN

PREMIOS E MENCIÓNS

Premios
CURSO 2018/19
-Alumnado con Matrícula de Honra:
  1. Alén Caamaño, Iria, 2º A
  2. de Juan Rodríguez, Teresa , 2º A
  3. Rodríguez Pérez, Eva, 2ºA
  4. Rodríguez - Villasante Rodríguez, Jaime, 2º A
  5. Gutiérrez Blanco Teresa, 2º
  6. Juanatey Muradas, Marta, 2º C
  7. Méndez Chacón, Paula, 2º C
  8. Carballal Arujo, María, 2º  E
Mencións

Olimpíada Galega de Historia (4º ESO): 3º posto.

Premio Proxecta Innovación 2018: 3º premio na categoría B - Video - Publicación Revista Eduga.

Mariña Maceiras (2º ESO): 1º premio na 2ª CATEGORÍA (dos 14 aos 17 anos) no Certame literario organizado polo Concello de Ames con motivo do día das letras galegas.
Nuria Dacosta Peón (4ª ESO C): 2º Premio no Certame de Carteis 25 N organizado pola Consellería de Igualdade.
- Alba Fernández Blanco (4º ESO A): bolsa Amancio Ortega.
- Mariña Maceiras Segovia 1º premio polo microrrelato Perspectiva, “pola mostra sensible á problemática migratoria e intelixente xogo de contrastes”. Certame de Microrrelatos Día do Libro 2019. Concello de Vilaba.
INNATO. Museo de Pontevedra: curtametraxes (Categoría Cadete). Mención especial para 2º BACH E.
- Clip gañador certame CMN 2018-2019: 2º ESO B.
---------------------------------------
CURSO 2017-2018
-Alumnado con Matrícula de Honra
1. Álvarez Vidal, Paula
2. Carbón Castro, Ana
3. Morcillo Castro, Alba
4. Pedrosa Rodríguez, Alicia
5. Rodríguez Gordo, Roberto
6. Trujillo Schreck, Fernando
7. Yusta Arruti, Esther
-Mencións:
-Mariña Maceiras Segovia, 1º ESO, 1º premio concurso narración histórica  organizado pola Secretaría Xeral de política linguística
- Certamen fotografía Matemática 17/18. Exposición traballos e premiados. organizou María Buceta, Dto. Matemáticas
---------------------------------------
CURSO 2016-2017:
-Alumnado con Matrícula de Honra
1. Armenteros Rey, Víctor
2. Balado Simó, Pablo
3. Fraga Rivera, David
4. Gestoso Uzal, Noelia
5. López Gurrea, Antía
6. Martín Herrero, Helena
7. Santiago Alonso, Antía
8. Vicente Piay, Jacobo
-Mencións:

 

________________________________________________
CURSO 2015-2016:

-Alumnado con Matrícula de Honra 

  • Campos Cuiña, Andrés, 2º Bach B

  • Domínguez Chapela, Clara, 2º Bach A

  • Garrido Rodríguez, Sara, 2º Bach C

  • Laso Martínez, Irene Pilar, 2º Bach D

  • Manso Fraga, Tomás, 2º Bach F - CGTD

  • Martínez Sánchez - Gabriel, Lucía, 2º Bch B

  • Pouseu Blanco, Ada, 2º Bach E

  • Serén Lucía, Marta, 2º Bach A

-Mencións:

-Premiados no Ben veñas, Maio: Helena Gómez Villanueva (1º), Lorena Durán Baeza/Paula Rodríguez Raposo (2º), Sofía Cortés Estévez (3º)

--------------------------------------------------------------------------------------------
CURSO 2014-2015:

-Alumnado con Matrícula de Honra 

  • Braña Balige, Sara
  • González Castro, María Dolores
  • Pardilla Quintáns, Fátima
  • Pérez Martínez, Andrés Manuel
  • Piay Rodríguez, Laura
  • Piñeiro Bugallo, Alexandra
  • Varela Fontán, Sara
  • Vidal González, Andrés

-Mencións:

-Saleta Fernández e Darío Costas campións de España junior - Atletismo

-Alex Bernárdez medalla de bronce no Campionato do Mundo xuvenil

-11 alumnos/as entre os mellores expedientes académicos de Galicia en 2º Bach

-Éxito do alumnado do CGTD campionato de España de Tríatlon Sprint e Ácuatlon 20/21-06-2015

-Parabéns para Eva Murio pola medalla de prata - bádminton 1/06/2015

-Parabéns para Teresa de Juan polo premio no concurso literario Coca Cola

-Concurso Novos Talentos. Premio Relato Curto: Antía Corderi

-Eva Murio bronce na Nations Future - bádminton

-Éxito dos irmáns Chamosa Dacasa - Marcha

---------------------------------------------------------
CURSO 2013-2014:


-Alumnado con Matrícula de Honra

  • Arias García, Elena
  • Callejo Iribarren, Itziar
  • Carral Ortigueira, Joaquín
  • De Frías Polo, Carlos
  • Del Río Gómez, Javier
  • Menéndez del Campo, Andrea
  • Tobío Lamoso, Laura

-Mencións:

-Premios Minerva. Accésit Alexandre Fernández Peón, poesía.

-Víctor Acuña Rodríguez. Accésit no Ben veñas Maio

-Joaquín Carral Ortigueira. Medalla de bronce na Olimpíada nacional de Química

-Clipmetraxe "Vidas opuestas" acadou un premio no certame Manos Unidas

-María Bará Louro e Andrés Vidal González, premios Extraordinarios da ESO

-Esperanza Gesteira, Charo Sánchez-Gabriel, Anxo González: Premio Nacional de Educación

------------------------------------------------------------
CURSO 2012-2013:

-Mencións:

-Club de Debate na final galega

-Antía Chamosa Dacasa campiona de España - marcha -cadete en 5 km 

-Alberto Escobar Rivas, Premio Nacional de Bacharelato 2011/12, a nivel estatal

-Carmen Díaz Ferreiro, Premio Extraordinario da ESO
--------------------------------------------------------------------
CURSO 2011-2012:
-Mencións:

-Adrián Montes Campos. Premio Extraordinario de Bacharelato 10/11
------------------------------------------------------------------------

Outros premios:


    • Facebook Twitter You Tube Galipedia Calendario de actividades SC

Última modificación: Xoves, 5 de Setembro do 2019, 11:20