Imprimir libroImprimir libro

libro DE RESULTADOS

.

Sitio: IES Sánchez Cantón de Pontevedra
Curso: Espazo CGTD
Libro: libro DE RESULTADOS
Impreso por: Usuario convidado
Data: Luns, 16 de Setembro do 2019, 05:04

Táboa de contidos

CURSO 2016 / 17

Consellería de Educación IES Sánchez Cantón - Pontevedra Logo Fondo Social Europeo

.

RESULTADOS DOS GRUPOS DE TECNIFICACIÓN DEPORTIVA

CURSO 2016-2017

Facebook Twitter You Tube Galipedia Calendario de actividades SC Skype

TECNIFICACIÓN NATACIÓN

.
.

TECNI
FICACIÓN NATACIÓN




Ultimos resultados das competicións na páxina da Federación

Memorial Juan Varela de natación (Ferrol, 25-04-15):

-Tomás Manso: MMG de 16 años en 200 mariposa.  1º BACH

Cto. De España infantil y júnior de natación (Cádiz, 26-28/02/14):

-Tomás Manso: 1º en 200 mariposa haciendo récord del Campeonato y clasificándose para el Festival Olímpico de la Juventud a celebrar en julio / 2º en 100 mariposa. 1º Bach

*Campionato galego infantil e xúnior de inverno de natación (Ourense 13-15/02/15):

-Tomás Manso: mellor marca galega en 16 anos en 200 mariposa 1ºBACH

-Nuria Erselle: 1ª en 100 e 200 espalda 3ºESO

-Daniel Sánchez: 1º en 400 estilos, 2º en 100 espalda e 3º en 400 libres 1ºBACH

-Gaspar Andrade: 1º en 400 libres, 1º en 200 libres, 2º en 400 estilos e 3º en 200 espalda 1ºBACH

-Lara Gómez: 3ª en 200 mariposa 4ºESO

-Alejandro Passaretti: 1º en 100 libres, 1º en 200 estilos, 2º en 400 libres e 2º en 200 espalda 1ºBACH

-Clara Otero: 1ª en 200 libres, 1ª en 400 libres, 2ª en 100 espalda e 3ª en 200 espalda 3ºESO

Cto de España infantil de natación por CCAA (Castellón30-01/1-02/15):

-Tomás Manso: 2º en 100 mariposa con la Mejor Marca gallega de su edad / 2º en 200 mariposa con la MMG de su edad
1º Bach

-Clara Otero: 5ª en 400 libres (2ª de su edad) y 6ª en 100 libres (1ª de su edad) 3º ESO

-Nuria Erselle: 8ª en 100 libres (2ª de su edad) 3º ESO

-Alejandro Passaretti: 5º en 400 libres (1º de su edad) / 7º en 200 libres (2º de su edad) 1º BACH

-Manuel Tomé: 5º en 1500 (3º de su edad) 4º ESO

-Xavier Carneiro: 14º en 200 espalda (2º de su edad) / 15º 100 espalda (2º de su edad) 3º ESO


Campeonato de España absoluto de natación piscina corta (Sabadell, 12-14/12):

-Tomás Manso: mejor marca gallega (MMG) de 15 años en 100 mariposa, 200 mariposa y 400 estilos 1º BACH

-Paula Goyanes: MMG de 16 años en 200 espalda 1º BACH

-Gaspar Andrade: MMG de 16 años en 800 libres 1º BACH

-Alejandro Passaretti: MMG de 16 años en 100 y 200 libres 1º BACH

-Clara Otero: MMG de 14 años en 50 y 200 libres 3º ESO



Cto de España júnior e infantil de natación, Pontevedra, 27-02 a 2-03-2014:

-Tomás Manso: 3º en 100 mariposa con MMG 15 años / 6º en 200 mariposa 4º ESO

-Alejandro Passaretti: 6º en 200 libres con la MMG de 16 años / 6º en 200 estilos / 7º en 50 libres 4º ESO

-Manuel Tomé: 13º en 200 libres con la MMG de 15 años 3º ESO

Cto. Gallego infantil y júnior de invierno de natación (Orense 14-16/02/14)

-Manuel Davila: 1º en 200 espalda / 1º en 200 mariposa / 1º en 200 estilos / 2º en 400 estilos 2º BACH

-Paula Goyanes: 1ª en 200 espalda / 1ª en 200 estilos / 2ª en 200 mariposa / 2ª en 400 estilos 4º ESO

-Alejandro Passaretti: 1º en 400 libres categoría infantil / 1º en 200 espalda categoría infantil / 1º en 400 estilos categoría infantil / 3º en 100 espalda infantil 4º ESO

-Tomás Manso: 1º en 200 mariposa con MMG en 15 años / 1º en 200 estilos/ 1º en 100 libres / 2º en 400 libres / 2º en 1500 todo en categoría infantil 4º ESO

-Gaspar Andrade: 3º en 200 espalda / 4º en 400 libres, todo en categoría infantil 4º ESO

-Manuel Tomé: 1º en 200 libres / 1º en 1500, categoría infantil 3º ESO

-Lara Gómez: 2ª en 800 libres en categoría infantil 3º ESO


Resultados campeonato Galego de natación de longa distancia (Santiago 11-01-2014):
-Alejandro Passaretti: 1º en 2000l categoría infantil 4º ESO
-Paula Goyanes: 3ª en 2000l categoría infantil 4º ESO
-Gaspar Andrade: 3º en 2000l categoría infantil 4º ESO
-Manuel Dávila: 2º en 3000l categoría júnior 2º BACH

Resultados Cto. Europa absoluto en piscina corta celebrado en Dinamarca, do 12 ó 15/12/2013
María Vilas 1º BACH
-10ª (finalista) en 800 libres con 8.25.86
-400 estilos: fixo tempo de finalista 4.35.50 (ol 7º mellor tempo batindo o RG absoluto) pola limitación de 2 participantes por país na final non pudo disputala.

Resultados Cto. de España absoluto de natación en piscina de 25 en Castellón do 29-11 ó 1-12/13:
-María Vilas: 2ª en 1500 libres con Récord Galego, e mellor marca nacional de 17 años / 3ª en 800 libres coa mellor marca nacional de 17 años / 3ª en 400 estilos e mellor marca nacional de 17 años 1º BACH
-Manuel Dávila: 20º en 200 mariposa haciendo la mejor marca gallega de 17 años 2º BACH



Entrevista a Beatriz Gómez Cortés no minuto 27.30

Resultados Meeting Internacional del Mediterráneo, Marsella, 2 - 3 / 3 / 2013

-Beatriz Gómez: 1ª 200 estilos con 2.14.08 / 2ª en 800 libres con 8.33.32 (Récord Galego absoluto e mínima para o Mundial de Barcelona, 2º BACH

-María Vilas: 2ª en 400 estilos con 4.50.84, 1º BACH


Resultados Campeonato de España júnior de Natación (Palma de Mallorca do 28-02 ao 02-03-13)

-Lorenzo Ortiz: 3º en 100 libres con 0.51.90 2º BACH

-Óscar Alonso: 5º en 100 espalda con 0.59.46 2º BACH

-Adrián Gándara: 6º en 100 braza con 1.06.30 1º BACH


Resultados 1 - 2 / 12 /2012: Campeonato de España de invierno de natación:

-Beatriz Gómez: 2ª en 1500 libres con récord gallego absoluto, 2ª en 400 libres, 3ª en 200 libres con récord gallego absoluto y 3ª en 800 libres también con récord gallego absoluto. 2ºBACH

-María Vilas: 3ª en 1500 libres con mejor marca nacional de 16 años. 1º BACH

-Lorenzo Ortiz: mejor marca gallega en 17 años en el 100 y 50 mariposa.2º BACH

-Adrián Gándara: mejor marca gallega 16 años en el 200 braza. 1º BACH

-Óscar Alonso: mejor marca gallega 17 años en 400 libres. 2º BACH


Resultados 24-25 / 11/ 2012: Campeonato de Europa absoluto piscina corta

-Beatriz Gómez: 6ª en 400 libres con récord gallego absoluto. 2º bach

-María Vilas: 6ª en 400 estilos con la mejor marga gallega para una nadadora de 16 anos y 7ª en el 800 libres con récord gallego y obteniendo la mejor marca nacional para una nadadora de 16 años. 1º bach



Resultados 28-29 de outubro 2012
: Cto gallego de natación de larga distancia:

-Paula Goyanes: 3ª en categoría infantil 3º ESO

-Óscar Alonso: 1º en categoría júnior 2º BACH

-Lorenzo Ortiz: 3º en categoría júnior 2º BACH

-María Vilas: 1ª en categoría júnior 1º BACH

-Beatriz Gómez: 1ª en categoría señor 2º BACH

Ultimos resultados das competicións na páxina da Federación

Resultados: 27/7/12: Campeonatos de España / piscina do C.N Terrassa

María Vilas, 4º ESO, nos acadou o título de Campeona de España en 1500 libres, cun tempo de 16'44"13. Ademáis acadou os títulos de 400, 800 libres e 400 estilos.

Resultados: 30/3/12: Campeonatos de España de Natación: Málaga

Na 2ª xornada dos Campeonatos de España en Málaga, Beatriz Gómez Cortés, cun tempo de 2.12.26, acada a mínima en 200 estilos para as Olimpiadas de Londres. Beatriz acadou ademáis un novo record Gallego Absoluto e o subcampeonato de España por detrás de Mireia del Monte. Os seus parciais foron Mariposa: 28.88, Espalda: 34.71, Braza: 37.38 e Crol: 31.38. A súa marca é a novena mellor marca mundial neste ano olímpico. Dende esta páxina dámoslle os nosos paravéns e moita sorte nas piscinas do Aquatics Centre de Londres. A continuación podedes ver o video da proba.

Enlace á páxina da Federación Galega de Natación cos resultados acadados por tódolos deportistas becados no CGTD nestes recentes campionatos de España de Málaga nas súas 4 xornadas

Resultados: 27/7/12: Campeonatos de España / piscina do C.N Terrassa

que abarcaron dende o 29 de Marzo ó 1 de Abril. Paravéns ós nosos alumnos e a tódolos deportistas becarios e Cadro de Técnico do grupo de tecnificación do CGTD e Federación Galega de Natación.

Resultados 12/3/12: Cto de España infantil de natación:

Manuel Davila: 1º en los 1500 libres con Mejor marca gallega de 16 años (15.45.40) y 3º en los 400 estilos con 4.31.51, 4º ESO

Adrián Gándara: 5º en el 200 braza con 2.21.23 y 7º en los 100 braza con 1.06.44, 4º ESO

resultados: 6/3/2012

Beatriz Gómez: 3ª en el Open Británico en 200 estilos con 2.14.91, mejor marca de la temporada y a un sólo segundo de la mínima olímpica. 2º Bach.

26/2/12, Cto. de España de natación de jóvenes:

María Vilas (categoría 16 años): 1ª en el 200 estilos (2.21.18); 1ª en 800 estilos con mejor marca gallega (MMG) y mínima para los europeos con 8.48.95; 1ª en 400 estilos con 4.49.82; 2ª en 400 libres con MMG 4.17.03; 3ª en 200 libres con 2.08.05

Diego Fernández (categoría 18 años): 2º en mariposa con 2.10.35

Lorenzo Ortiz (categoría 17 años): 2º en 100 mariposa con MMG 56.47; 5º en 200 mariposa con MMG 2.07.32 y 5º en 50 libres con 24.81

Judith Lago(categoría 17 años):1ª en 100 braza con 1.13.30; 2ª en 200 estilos con 2.23.09; 4ª en 100 mariposa con 1.05.81 y 5ª en 100 libres con 59.28

Adrián Gándara (categoría 16 años):1º en 200 braza con 2.25.62; 3º en 200 estilos con 2.13.72; 3º en 400 estilos con MMG 4.40.90

Óscar Alonso (categoría 17 años): 1º en 1500 libres con 16.28.22 y 2º en 400 libres con 4.05.86

Manuel Dávila (categoría 16 años): 2º en 1500 libres con 16.20.05 y 4º en 400 estilos con 4.43.78

Beatriz Gómez: 1 medalla de oro e 2 medallas de plata no Campeonato do Mundo Junior de Natación 2011 celebrado en Lima (Perú).

Cto de España absoluto e júnior de natación por CCAA: Beatriz Gómez marcou un novo récord galego absoluto na posta dos 100 libres con 0.56.80.



TECNIFICACIÓN ATLETISMO

.
.

TECNI
FICACIÓN ATLETISMO


TECNIFICACIÓN ATLETISMO CGTD 14/15

*Trofeo Nacional de marcha de Campo de Criptana (16 de Enero):

-Iria Rivas: 1ª cadete en 5 km con 27.17  3ºESO

-Emilio Novás: 1º en 10 km categoría júnior con 48.26  1ºBACH

*Campeonato de España de marcha de promoción de invierno (6/12):

-Iria Rivas: 3ª cadete 3ºESO

 Cto. De España Junior de Atletismo ( Valladolid) 4-5/7/2015: 

-Saleta Fernández López: Campiona de España de Salto de altura
-Darío Costas Rodal: Campión de España de Decathlon.
Ver imaxen no facebook do Sánchez Cantón

Cto. De España de marcha (Murcia, 1/03/15):

-Carmen Fuentes: 3ª júnior 2º Bach

Cto. Gallego de lucha categorías escolar y júnior (Santiago, 28-02-15):

-Ramón Monasterio: 1º en libre y 2º en grecorromana, 96 kg júnior .2º Bach

-Érica Pérez: 1ª en 48 kg júnior.4º ESO

-Carmen salgado: 1ª en 55 kg júnior. 4º ESO

-Nerea Pampín: 1ª en 59 kg júnior.4º ESO

-Lidia Pérez: 1º en 63 kg júnior.1º BACH

-Iris Miguélez 2ª en 63 kg júnior. 1ºBACH

-Judit Varela: 1ª en 67 kg júnior4ºESO

-Diego Otero: 1º en 59 kg categoría escolar 3º ESO

-Adrián González: 3º en libre y 2º en grecorromana en 66kg categoría escolar. 3º ESO

Campionato galego xúnior de atletismo en pista cuberta (A Coruña 14-02-15):

-Darío Costas: 1º en 50 ml, 1º en 50 mv, 1º en pértega e 1º en altura 1º BACH

-Laura Chapela: 1ª en 200 ml e 2ª en 50 ml 2º BACH


TECNIFICACIÓN ATLETISMO CGTD 13/14

Campeonato de España de marcha de promoción invierno (Granada 6/12 / 2014)

-Carmen Fuentes: 3ª júnior 2º BACH

-María Abeledo: 4ª júnior 2º BACH

Campeonato Gallego absoluto de atletismo celebrado en Pontevedra, 15-06-2014

-Saleta Fernández: 1ª en salto de altura con 1,70 1º BACH

-Laura Chapela: 2ª en 200 ml y 3ª en 100ml con marca personal (PB) 12.56 1ºBACH

-Darío Costas: 3º en 100 ml con marca personal (PB) 10.98 1º BACH

-Laura Meira: 2ª en lanzamiento de jabalina con 36,27 4ºESO

Cto de España juvenil de atletismo en pista cubierta (Valencia, 08-03-14):

-Darío Costas: subcampeón en héptalon estableciendo un nuevo Récord Gallego juvenil con 4.709 puntos 1º BACH

Cto. España de marcha en ruta (Murcia, 15/02/14)

-María Abeledo: 3ª juvenil 1º BACH

-Carmen Fuentes: 6ª juvenil 1º BACH 

Resultados Campeonato Galego de atletismo en pista cuberta absoluto e promesa, La Coruña, 2-02-14:
-Darío Costas: 2º en altura con 1,94 1º BACH
-Laura Chapela: 3ª en 200l con 26,86 1º BACH
-Saleta Fernández: 1ª en altura con 1,68 1º BACH

Resultados Campeonato Gallego de marcha en ruta (10km), Cangas, 01-02-14:

-María Abeledo: 4ª absoluta 1º BACH
-Carmen Fuentes: 5ª absoluta 1º BACH

Resultados Campeonato Galego júnior de atletismo de probas combinadas en pista cuberta celebrado en La Coruña, 25-01-2014
-Darío Costas: 1º en pentatlón con 4.497 haciendo RG que no pudo homologarse por disputarse la prueba de 1000 metros al aire libre.1º BACH
-Saleta Fernández: 2º en pentatlón con 2.759 puntos 1º BACH

Resultados Copa Absoluta de Clubes de atletismo en Pista Cubierta La Coruña 11-01-2014
-Darío Costas: 1º en altura con 1,95 1º BACH
-Saleta Fernández: 1ª en altura con 1,76. Nuevo Récord Gallego Absoluto 1º BACH

Resultados Cto. de España de marcha de invierno promoción celebrado en LLerena, 07-12-13:
-Carmen Fuentes: 3ª en 5km con 25.31, categoría juvenil 1º Bach 
-María Abeledo: 4ª en 5km con 25.33, categoría juvenil 1º Bach

Resultados Cto. Galego de Marcha en pista en Ribeira o 1-12-13:
-Carmen Castro: 2ª juvenil 1º BACH
-María Abeledo: 3ª juvenil 1º BACH


TECNIFICACIÓN ATLETISMO CGTD 12/13

Resultados Cto Gallego juvenil de atletismo (O Barco, 25-05-13):

-Laura Chapela: 1ª en 200ml y 2ª en 100 ml 4º ESO

-Andrés García: 3º en peso y 3º en disco 4º ESO

-Sergio Paredes: 1º en martillo y 4º en disco 1º BACH

-Carmen Fuentes: 2ª en 5km marcha 4º ESO

-María Abeledo: 3ª en 5km marcha 4º ES0


Resultados Campeonato de España juvenil de atletismo en pista cubierta (Antequera, 2/3-03-13):

-Laura Chapela: 4ª en 200 metros, batiendo el récord gallego juvenil en semifinales con 25.85 4º ESO

Resultados Campeonato de España juvenil de marcha (Murcia 03-03-13):

-Carmen Fuentes: 6ª con 52.14 4º ESO

-María Abeledo: 10ª con 54.20 4º ESO

Resultados Campeonato de España juvenil de atletismo en pista cubierta, Antequera, 2 -3 / 3 / 2013:

Laura Chapela: 4ª en 200 metros, batiu o récord galego xuvenil en semifinais con 25.85, 4º ESO

Campeonato de España Xuvenil de marcha, Murcia 03-03-13:

Carmen Fuentes: 6ª con 52.14, 4º ESO

María Abeledo: 10ª con 54.20, 4º ESO


Resultados no Campeonato Gallego de Atletismo en pista cubierta celebrado en Coruña o 9-02-2013:


-Sergio Paredes: 5º en categoría Xuvenil en peso con 11.85 1º BACH

-Luis González: 1º en categoría júnior con 14.72 en peso 2º BACH

-Laura Chapela: 1ª Xuvenil en 200 mts con 26.57 y 2ª Xuvenil en 50 mts con 6.86 4º ESO

-Alba Martínez: 1ª júnior en triple con 12.11 y 2ª júnior en lonxitude con 5.48 2º BACH


Resultados:12/6/12:Cto Galego atletismo aire libre, cat. júnior/ promesa:

Belén Toimil: 1ª en disco, categoría júnior con 45,13 y 1ª en peso con nuevo Récord gallego júnior y promesa, 15,33. 2º BACH

Luis González: 1º en martillo en categoría júnior con 57,96. 1º BACH

Lidia Fernández: 1ª en martillo, categoría júnior, con 37,44 y 2ª en disco con 37,02. 2º BACH

Campeonato de España de selecciones autonómicas de atletismo, categoría juvenil:

-Sergio Paredes: 3º en martillo 4º ESO

-Ana Izquierdo: 4ª en disco 1º BACH

No Campeonato Galego de Atletismo da Categoría Xuvenil celebrado en Cangas o 12/5/12 os nosos atletas acadaron os seguintes postos:

Ana Izquierdo, 1ª en peso y 1ª en disco 1º Bach

Sergio Paredes: 1º en martillo, 2º en peso y 3º en disco 4º ESo

Resultados 29/4/12

Na 1ª xornada do Campeonato de División de Honor de clubs de atletismo, Belén Toimil foi 1ª en peso con 14.25 e 2ª en disco con 40.48.

Na 1ª xornada da 1ª División de clubs de atletismo:

Lidia Fernández: 1ª en disco con 37.05

Ana Izquierdo: 2ª en disco con 34.95

Na Copa de Europa de Pentatlon para categorías menores:

Raúl Blanco acadou o 15º posto

12/3/12

Resultados Cto de España júnior de atletismo en pista cubierta:

Belén Toimil: 1ª en peso con 14.72 2º BACH

Luis González: 4º con 14.43 1º BACH

Encuentro Internacional júnior e promesa de lanzamentos largos disputado en Francia

Belén Toimil: 7ª en disco con 46.20, 2º Bach

Duatlón Axuntamento Allariz

Roberto Barral: campeón júnior, 2º BACH

Cto de España de campo a través categoría júnior

Camila Alonso: 22ª (2ª gallega) (25.58 en 6km). 2º BACH

Cto de España juvenil de pista cubierta

Ana Izquierdo: 5ª en peso con 12,71. 1º BACH

Cto de España juvenil de Pista cuberta

Alba Martínez: 12ª en triple salto con 10.33. 1º BACH

26/2/12. No Cto. de España absoluto de atletismo en pista cubierta:

Belén Toimil: 3ª en peso con récord de España júnior 15.14.

Na 1ª proba do Cto. de España de pentatlón moderno:

-Raúl Blanco: oro en categoría cadete.

No Cto. galego de lanzamientos largos:

Lidia Fernández: 1ª en disco con 37,21

Adrián Estévez: 2º absoluto en disco con 41,94 (1º en categoría júnior)

No Cto. galego juvenil, júnior e promesa en pista cuberta

Luis González: 1º en peso en categoría júnior con 14,06

Ana Izquierdo: 1ª en peso categoría juvenil con 13,06

Febreiro / 2012

Belén Toimil 2º BACH ha sido seleccionada para participar en un encuentro internacional de lanzamientos largos con la selección española promesa.

Xaneiro / 2012

Camila Alonso: 2º posto no Cto galego de cross categoría júnior (28-01-12)

Belén Toimil:Récord galego júnior e sub-23 de peso con 14,44, 1º posto no ránking nacional (28-01-12). Mellora a súa marca persoal Junior en Disco con 47,37m. obtidos no control de lanzamentos organizado pola RFEA en León(4-5 de febreiro/2012)


TECNIFICACIÓN JUDO

.
.

TECNI
FICACIÓN JUD0


TECNIFICACIÓN JUDO CGTD TEMPADA 2015-16

*Campeonato gallego sénior de judo (Coruña, 2-3 de abril):

-Rocío García: 1ª en 52 kg  2ºBach

-Elena Cañibano: 1ª en 57kg 4º ESO

-Brais Pereira: 2º en 81 kg  2ºbach

-Carlos Reboredo: 3º en +100kg  1º BACH


*Supercopa de España cadete de Hondarribia de judo (Hondarribia, 23 de xaneiro): Na foto vedes a Elena e Carlos

Elena e Carlos






-Elena Cañibano: 2ª en en -57kg  4ºESO

-Carlos Reboredo: 2º en +90 kg  1ºBACH

-Adrián Romero: 7º en -60 kg 4ºESO








Supercopa de España absoluta de Arteixo :

Rocío García (-48 kg) : medalla de bronce Supercopa de España Absoluta Arteixo 2º BACH

Brais Pereira (-81 kg): medalla de bronce Supercopa de España Absoluta Arteixo 2º BACH
Guillermo Cadenas  (-90kg ) : medalla de bronce Supercopa de España Absoluta Arteixo 2º BACH

En la Copa de España A cadete de Burgos :
Elena Cañibano (-57kg ) : subcampeona de la copa de España A cadete Burgos 4º ESO.

TECNIFICACIÓN JUDO CGTD TEMPADA 2014-15

Campeonato Gallego cadete de judo (Marín 19-04-15):

-Elena Cañibano: 1ª en 57kg 3º ESO

-Adrián Romero: 3º en 55kg 3º ESO

-Pablo Pérez: 4º en 55kg 3º ESO


Resultados Copa de España categoría A cadete e Villa de Avilés Junior 2/11/14

Rocío García 1º Bach e Brais Pereira 1º Bach : medalla de bronce

TECNIFICACIÓN JUDO CGTD TEMPADA 2013-14

Resultados Campeonato de España cadete 11/5/14

-Hugo Henriques, 3º en el Campeonato de España cadete de judo, 60kg. 1º BACH

Resultados Supercopa de España cadete, (Fuengirola, 22-03-14)

-Víctor Hugo Henriques: 1º en -60kg 1º BACH

Resultados competición Sector Norte del Cto de España júnior de judo (Santander, 09-03-14):

-Patricia Tellado: 3ª en 57kg 2º BACH

Resultados Campeonato Gallego Júnior de Judo, Ferrol, 02-02-14
-Patricia Tellado: 3ª en -57kg 2º BACH
-Marcos Estévez: 3º en -66kg 1º BACH

Resultados copa de España cadete de Pamplona.
Hugo Henriques -60kg: subcampeón copa de España cadete Pamplona 1º Bach
Marcos Estévez -66kg: medalla de bronce copa de España cadete Pamplona 1º Bach

Judo

Resultados Copa de España sénior de Judo en Arteixo, 07/12/2013
-Patricia Tellado: 3ª en -57kg 2º Bach JUDO

Resultados 18/11/13: copa de España junior de Amurrio

Patricia Tellado Rabuñal 2º BACH, medalla de bronce

Supercopa de España cadete en Hondarribia

Marcos, judo
Marcos Estevez, de 1º bach, medalla de bronce.

Villa de Avilés junior JUDO, Resultados:Nov 2013
Tecla Cadilla -57kg :campeona EX ALUMNA CGTD( ACTUALMENTE FACULTAD FISIO)
Patricia Tellado -57 kg: bronce 2º BACH


TECNIFICACIÓN JUDO CGTD TEMPADA 2012-13
Resultados 20/5/13: Cto. España Cadete sub 18
HUGO HENRIQUES ( 4º ESO) -55KG: BRONCE CPTO. DE ESPAÑA CADETE SUB -18
PATRICIA TELLADO (1º BACH) -57 KG: BRONCE CPTO. DE ESPAÑA CADETE SUB -18.

RESULTADOS fase final campeonato gallego cadete sub 18

SANDRA LÓPEZ (1ºBACH) -52 KG : CAMPEONA GALLEGA CADETE
PATRICIA TELLADO (1º BACH) -57 KG: CAMPEONA GALLEGA CADETE
HUGO HENRIQUES ( 4º ESO) -55 KG : CAMPEÓN GALLEGO CADETE
DIMAS LEIRÓS (4º ESO) -73 KG: CAMPEÓN GALLLEGO CADETE
ADRIÁN DEUS (1º BACH) -66 KG: SUBCAMPEÓN GALLEGO CADETE
CARLA GARABATOS (3º ESO) -52 KG : BRONCE CPTO. GALLEGO CADETE
ÁGUEDA MALLO ( 4º ESO ) -48 KG : BRONCE CPTO. GALLEGO CADETE

RESULTADOS fase sector norte Cto. España absoluto Judo . Oviedo, 26-04-2013:

Tecla Cadilla (2º bach): 2ª clasificada en -57kg

RESULTADOS fase final del Campeonato de España sub-21 (junior).
TECLA CADILLA (2º BACH) -57 KG : SUBCAMPEONA DE ESPAÑA SUB-21
HUGO HENRIQUES (4º ESO) -55KG : 7º CLASIFICADO FASE FINAL CPTO. DE ESPAÑA SUB-21

Resultados Campeonato de España Fase de Sector:
TECLA CADILLA(2°BACH) -57Kg:Campeona Cpto. de España Fase sector junior.
PATRICIA TELLADO(1°BACH) -57Kg : Subcampeona Cpto.de España Fase sector junior.
SANDRA LÓPEZ (1°BACH) -52kg: Subcampeona Cpto.de España Fase sector junior.
HUGO HENRIQUES (4°ESO) -55KG : Subcampeón Cpto.de España Fase sector junior.
CARLA GARABATOS (3°ESO) -52Kg: 5°clsificada Cpto. de España Fase sector junior.

Resultados Judo campeonato gallego sub-21 realizado en Ferrol. 

SANDRA LÓPEZ (1º BACH) -52 KG: CAMPEONA GALLEGA SUB-21
TECLA CADILLA (2º BACH) -57 KG: CAMPEONA GALLEGA SUB-21
CARLA GARABATOS ( 3º ESO ) -52 KG : SUBCAMPEONA GALLEGA SUB-21
ÁGUEDA MALLO (4º ESO) -48 KG : TERCERA CLASIFICADA CPTO. GALLEGO SUB-21
PATRICIA TELLADO ( 1º BACH) -57 KG : TERCERA CLASIFICADA CPTO. GALLEGO SUB-21
HUGO HENRIQUES ( 4º ESO) - 55 KG : TERCER CLASIFICADO CPTO. GALLEGO SUB-21

Resultados Copa de España Cadete en Burgos:12-13/1/2013
Hugo Henriques (4 eso)-55kg:Campeón copa de España Cadete Sub-18 de Burgos
Dimas Leirós (4 eso) -73kg : 5° Copa de España cadete de Burgos.
Patricia Tellado ( 1°Bach) -57kg: 5°Copa de España cadete de Burgos.

Resultados campeonato gallego absoluto: Ferrol 1- 2 / 12 / 2012

Nuestros judokas hicieron dos finales la de -57 kg ( sorpresa de Tecla al imponerse a Laura) y la de -81 kg ( ninguno es de este peso , pero Dani no pudo bajar de peso por una rotura de fibras y esto le impidió bajar ya que no podía correr).Y también hizo una buena competición tanto Sandra como Patri.

Después destacar los tres que siempre entrenan con el grupo , Carlos Álvarez (campeón en -90 kg) , Álvaro Muzas (subcampeón en -60 kg ) y Laura Valdés ( bronce en -52 kg).

TECLA CADILLA ( 2º BACH) -57 KG: CAMPEONA GALLEGA ABSOLUTA

LAURA BAJO ( EXTERNA ) -57 KG : SUBCAMPEONA GALLEGA ABSOLUTA 2º TSAFAD

SANDRA LÓPEZ (1º BACH) -52 KG : BRONCE GALLEGO ABSOLUTO

PATRI TELLADO ( 1º BACH) - 57 KG : 5ª CPTO . GALLEGO ABSOLUTO

Para ver resultados Judo curso 11-12 ir ó final da páxina.

novo récord galego absoluto na posta dos 100 libres con 0.56.80.

     
TECNIFICACIÓN JUDO CGTD TEMPADA 11-12
     

Resultados:16/5/12: Campeonato de España Cadete

SANDRA LÓPEZ (4ºESO) -52 KG: 7ª CLASIFICADA

HUGO HENRIQUES (3º ESO) -50 KG : 7º CLASIFICADO

Resultados open nacional Sub 23 ciudad de Lugo, 21/4/12 celebrado no Pabellón do Pazo dos deportes da Cidade Universitaria.

LAURA BAJO ( 1º tsafad) -57 KG : MEDALLA DE BRONCE OPEN NACIONAL SUB-23

BEGOÑA ÁLVAREZ ( 1º BACH) -52 KG : 5º PUESTO OPEN NACIONAL SUB-23

TECLA CADILLA (1º BACH) -57 KG : 5º PUESTO OPEN NACIONAL SUB-23. Convocada por la selección española para la Copa de Europa en Italia del 26-29 Abril

RUBÉN VÁZQUEZ (2º BACH) -66 KG : 5º PUESTO OPEN NACIONAL SUB-23


Resultados:15/ Abril /2012: Campeonato Gallego de Judo

Sandra López ( 4°ESO ) -52 kg: Campeona Galicia cadete

Hugo Henriques ( 3°ESO ) -50 kg : Campeon gallego cadete

Águeda Mallo (3°ESO ) - 48kg : Bronce Cpto. de Galicia cadete

Dimas Leiros ( 3°ESO ) - 66kg: Bronce Cpto. de Galicia cadete

Tecla Cadilla(1°Bach) -52kg: Campeona de España sub -20


Resultados do Campeonato de España Fase Sector: 4 / abril / 2012

BEGOÑA ÁLVAREZ (1ºBACH) -48KG: Campeona

SANDRA LÓPEZ ( 4ºESO) -52KG: Subcampeona

SERGIO CAAMAÑO ( 2º BACH) -66 KG : Subcampeona

AIDA SÁNCHEZ (1º BACH) -70KG : 5º posto

RUBÉN VÁZQUEZ ( 2º BACH) -66 KG : 5º posto

Febreiro / 2012: Fase sector Cto. España Judo

LAURA BAJO (1ºTSAFAD) -57 KG: CAMPEONA FASE SECTOR DEL CAMPEONATO DE ESPAÑA ABSOLUTO

TECLA CADILLA (1ºBACH) -52 KG: SUBCAMPEONA FASE SECTOR DEL CAMPEONATO DE ESPAÑA ABSOLUTO

AIDA SÁNCHEZ (1º BACH) -70 KG : 5ª CLASIFICADA FASE SECTOR DEL CAMPEONATO DE ESPAÑA ABSOLUTO

Campeonato gallego sub-20 celebrado o 29/1/2012 en Narón.

BEGOÑA ÁLVAREZ (1ºBACH) -48KG : CAMPEONA GALEGA SUB-20 (JUNIOR)

TECLA CADILLA ( 1º BACH) -52 KG : CAMPEONA GALEGA SUB-20 (JUNIOR)

NOELA FERREIRA (EXTERNA) -63 KG : CAMPEONA GALEGA SUB-20 (JUNIOR)

RUBÉN VÁZQUEZ (2º BACH) -66KG : CAMPEÓN GALEGO SUB-20 (JUNIOR)

SERGIO CAAMAÑO ( 2ºBACH) -66KG : SUBCAMPEÓN GALEGO SUB-20 (JUNIOR)

AIDA SÁNCHEZ (1º BACH ) -70 KG : SUBCAMPEONA GALEGA SUB -20 (JUNIOR)

SANDRA LÓPEZ (4ºESO) -52 KG : MEDALLA DE BRONCE CPTO. GALLEGO SUB-20 (JUNIOR)


TECNIFICACIÓN BADMINTON

.
.

TECNI
FICACIÓN BADMINTON



TECNIFICACIÓN BADMINTON CGTD TEMPADA 2015-16


*Campeonato del Mundo escolar por selecciones nacionales de Bádminton (Malta 30-03 al 3-04):

-Ana Carbón: quedó 7ª con el equipo nacional  4ºESO


Los resultados obtenidos por los deportistas residentes y externos este último fin de semana fueron:

*Máster Nacional Sub 13-Sub17 de Bádminton (A Estrada, 16-17 enero)

-Miguel Sanluis: subcampeón individual sub17 y campeón en dobles masculinos sub 17   3º ESO

-Enrique Rodríguez: 3º en individual masculino sub17 y campeón en dobles masculinos sub17 4ºESO

-Ana Carbón: 2ª en individual femenino sub17 y 1ª en dobles femeninos sub17  4º ESO

-Noelia Gestoso: 3ª en individual femenino sub17 y 1ª en dobles femeninos 1ºBACH

-Marta Sanmartín: 2ª en dobles femeninos sub17  4ºESO

Por otra parte, las deportistas de bádminton Ana Carbón y Noelia Gestoso, han sido seleccionadas para formar parte del equipo español sub19 que disputará el Torneo Internacional de España en Gijón del 19 al 21 de febrero.

*Swiss Open de Ginebra de bádminton (26-27/09/15)

-Ana Carbón: medalla de bronce en individuales 4º eso


TECNIFICACIÓN BADMINTON CGTD TEMPADA 2014-15

Campeonado de España sub 17 Bádminton, celebrado en 2 Hermanas, Sevilla, do 29 - 31/5/15:

-Eva Murio, de 1º bach: medalla de prata en individuales. 

Máster nacional sub19 de bádminton (Madrid, 25-04-15):

-Ana Carbón: 1ª en individuales 3º ESO

-Enrique Rodríguez: 1º en dobles masculinos / 4º en individuales 3º ESO

Eva Murio, medalla de bronce en dobles xunto coa Sevillana Marta Molina na competición sub 17 " Nations Future" celebrada en Judenburg, Austria,

Enlace a nota de prensa do 8/4/15. 1º Bach. Enlace a noticia na páxina da FESBA

*Máster de Jóvenes de Tordesillas de bádminton (Valladolid, 14-15/03/15):

-Eva Murio: 1ª en individual femenino Sub17 / 1ª en dobles mixtos sub17. 1º BACH

-Miguel Barbado: 2º en individuales Sub17 / 1º en dobles mixtos Sub17. 4º ESO

-Enrique Rodríguez: 2º en dobles masculinos sub17. 3º ESO

*Torneo Internacional de España sub17 de bádminton (Gijón 6/12/2014)

-Miguel Barbado: 4º en el individual 4º ESO

-Eva Murio: 4ª en el individual 1º BACH

TECNIFICACIÓN LOITA

.
.

TECNI
FICACIÓN LOITA




TECNIFICACIÓN LOITA CGTD TEMPADA 2015 - 16
 

*Campeonato de España escolar y junior de luchas olímpicas (Pontevedra, 2 de abril):

-Anxo Uzal: 3º en 53 kg categoría escolar 3ºESO

-Carlos Yobanni: 2º en 60 kg júnior 3ºESO

-Omar Rodríguez: 2º en 66 kg júnior 2ºBACH

-Carmen salgado: 3ª en 51 kg júnior1ºBACH

-Nerea Pampín: 2ª en 55 kg júnior1ºBACH

-Lydia Pérez: 1ª en 59 kg júnior 2ºBACH

-Judit Varela: 1ª en 63 kg júnior 1ºBACH



TECNIFICACIÓN LOITA CGTD TEMPADA 2014 - 15 

Campeonato del Mediterráneo de lucha (Madrid 18 y 19-04-15):

-Omar Rodríguez: 3º en libre olímpica, 63kg cadete 1ºBACH

-Carmen Salgado: 1ª en 52kg cadete 4º ESO

-Iris Miguélez: 3ª en 60kg cadete 1ºBACH

-Judith Varela: 1ª en 65kg cadete 4ºESO

-Lydia Pérez: 3ª absoluta en 60kg 1ºBACH


Campeonato de España cadete y sénior de lucha (Madrid, 14-03-15):

-Omar Rodríguez: oro en 63kg cadete 1ºBACH

-Lidia Pérez: oro en 60 kg sénior 1º BACH

-Carmen Salgado: oro en 52 kg cadete 4º ESO

-Judit Varela: oro en 65 kg cadete 4ºESO

-Nerea Pampín: oro en 56 kg cadete 4º ESO

-Érica Pérez: plata en 46 kg cadete 4º ESO

-Iris Miguélez: plata en 56kg cadete 1º BACH

-Jesús Gonsálvez: plata en 63kg cadete 4º ESO

-Diego Otero: bronce en 58kg cadete 3º ESO


Campionato galego cadete e sénior de loita (Pontevedra 14-02-15):

-Ramón Monasterio: 2º en grecorromana en 97 kg e 2º en loita olímpica en 96 kg, categoría sénior 2º BACH

-Lidia Pérez: 1ª en 69 kg sénior 1ºBACH

-Diego Otero: 1º en libre cadete, 58kg 3º ESO

-Omar Rodríguez: 1º en libre cadete 63kg 1ºBACH

-Adrián González: 3º en libre cadete, 69 kg 3ºESO

-Érica Pérez: 1ª cadete 46 kg 4ºESO

-Carmen Salgado: 1ª cadete en 52 kg 4ºESO

-Nerea Pampín: 1ª cadete 56 kg 4ºESO

-Iris Miguélez: 1ª cadete 60 kg 1ºBACH

-Judith Varela: 1ª cadete 65 kg 4ºESO


TECNIFICACIÓN LOITA CGTD TEMPADA 2013-14

Cto. de España cadete e sénior de loita (Murcia, 16-03-14):

-Omar Rodríguez: 1º en 54kg cadete 4º ESO

-Ramón Monasterio: 1º en 100kg cadete 1º BACH

-Érica Pérez: 2ª en 49kg cadete 3º ESO

-Nerea Pampín: 3ª en 52kg cadete 3º ESO

-Lidia Pérez: 1ª en 60kg cadete 4º ESO

-Judit Varela: 2ª en 65kg cadete 3º ESO

-Laura Martínez: 3ª en 70kg cadete 3º ESO

-Bruno Agra: 3º en 74kg sénior 2º BACH

Cto España de loita Junior e Escolar, Madrid, 1-03-14:

-Iván González: 3º en libre 60kg júnior 2º BACH

-Bruno Agra: 1º en libre 74kg júnior 2º BACH

-Ramón Monasterio: 2º en libre 96 kg júnior 1º BACH

-Lidia Pérez: 1ª 59 kg júnior 4º ESO

-Nerea Pampín: 3ª en 52 kg escolar 3º ESO

-Judit Varela: 2ª en 62kg escolar 3º ESO

-Laura Martínez: 2ª 70 kg escolar 3º ESO

Resultados Campeonato Galego júnior e escolar de loitas Olímpicas celebrado en Vigo o 25-01-2014

-Omar Rodríguez: 1º en -60kg en libre olímpica 4º ESO
-Iván GONZALez: 1º en -66kg en libre olímpica y 1º en grecorromana 2º BACH
-Bruno Agra: 1º en -74kg en libre olímpica y 1º en grecorromana 2º BACH
-Arón Ayude: 3º en -74kg en grecorromana 4º ESO
-Ramón Monasterio: 1º en -96kg en libre olímpica y 1º en grecorromana 1º BACH
-Érica Pérez: 1ª en -51kg en libre olímpica 3º ESO
-Lidia Pérez (externa 1): 1ª en -59kg en libre 4º ESO
-Iris Miguélez: 3ª en -59kg en libre 4º ESO
-Nerea Pampín: 3ª en -52kg en categoría escolar, libre olímpica 3º ESO
-Judith Varela: 1ª en -62kg en categoría escolar, libre olímpica 3º ESO



TECNIFICACIÓN LOITA CGTD TEMPADA 2012-13


Enlace á páxina cos resultados das competicións da Federación Galega de Loita e Disciplinas asociadas. Enlace á reportaxe da RTVG rapazas no CGTD (ver a partires do minuto 30) trátase dunha reportaxe filmada nun dos adestramentos do grupo de tecnificación no CGTD. 

Resultados Campeonato de España de lucha, categoría absoluta e cadete. Murcia, 23-02-13

-Bruno Agra: 5º absoluto en libre olímpica, 74kg 1º BACH

-Alexandre Freire: 3º absoluto en grecorromana, 55kg 2º BACH

-Iván González: 2º cadete en libre olímpica, 58kg 4º ESO

-Nicolás López: 3º absoluto en grecorromana, 120kg 1º BACH

-Iris Miguélez: 2ª cadete en libre olímpica, 60kg 3º ESO

-Ramón Monasterio: 3º cadete en libre olímpica, 85kg 4º ESO

-Lidia Pérez: 1ª cadete en libre olímpica, 56kg 3º ESO

-Omar Rodríguez: 2º cadete en libre olímpica, 50 kg 3º ESO

-Diego Torreiro: 5º absoluto en grecorromana, 84kg 2º BACH

Resultados Campeonato Campeonato Gallego júnior e escolar de loita:

-Iris Miguélez: 1ª en -57kg categoría escolar 3º ESO

-Omar Rodríguez: 1º en libre olímpica y en grecorromana en -53 kg, categoría escolar 3º ESO

-Aarón Ayude: 1º en libre olímpica y en grecorromana en -73 kg, categoría escolar 3º ESO

-Ramón Monasterio: 2º en libre olímpica y en grecorromana en -84 kg, categoría júnior 4º ESO

-Lidia Pérez: 1ª en -59kg, categoría júnior 3º ESO

-Alexandre Freire: 1º en libre olímpica y en grecorromana en -55kg, categoría júnior 2º BACH

-Iván González: 1º en libre olímpica y en grecorromana en -60kg, categoría júnior 1º BACH

-Bruno Agra: 1º en libre olímpica y en grecorromana en en -74kg, categoría júnior 1º BACH

-Diego Torreiro: 1º en libre olímpica y en grecorromana en -84kg, categoría júnior 2º BACH

-Damián Iglesias: 1º en libre olímpica y en grecorromana en -96kg, categoría júnior 2º BACH

-Nicolás López: 2º en libre olímpica y en grecorromana en -120kg, categoría júnior 1º BACH

Resultados 12/2/12: Campeonato de España júnior de loitas olímpicas:

Loita grecorromana:

84kg: 3º Alejandro Varela 2º BACH

120kg: 1º Nicolás López 4º ESO

En libre olímpica:

66kg: 3º Bruno Agra 4º ESO

84kg: 3º Diego Torreiro 1º BACH

96kg: 2º Damián Iglesias 1º BACH

59kg: 2ª Iris Lucía Cepeda 1º BACH

72kg: 1ª Noelia Lalín 2º BACH

Campeonato Gallego de Loita celebrado do 25-26 de Febreiro / 2012.

En júnior grecorromana:

60kg: 2º Iván González 4º ESO

66kg: 1º Bruno Agra 4º ESO

74kg:2º David Fernández 2º BACH

84kg: 2º Diego Torreiro 1º BACH

96kg: 1º Damián Iglesias 1º BACH

120kg: 1º Nicolás López 4º ESO

En júnior libre olímpica:

60kg: 1º Iván González 4º ESO

66kg: 1º Bruno Agra 4º ESO

74kg:3º David Fernández 2º BACH

84kg: 3º Diego Torreiro 1º BACH

120kg: 1º Damián Iglesias 1º BACH

120kg: 3º Nicolás López 4º ESO

En júnior libre olímpica femenina:

59kg:2ª Iris Lucía Cepeda 1º BACH

72kg: 1ª Noelia Lalín 2º BACH

En escolar libre olímpica masculina:

73kg:2º Ramón Monasterio 3º ESO


TECNIFICACIÓN PIRAGUISMO:

.
.

TECNI
FICACIÓN PIRAGÜISMO


TECNIFICACIÓN PIRAGÜISMO TEMPADA 2014-15

Campionato do Mundo Xuvenil sub-23, 
Montemor O Velho (Portugal) 26/7/2015

Álex Bernárdez, de 2º Bach na Extensión do CGTD acadou a medalla de bronce no Campionato do Mundo Xuvenil sub-23 na categoría de C4 na distancia de 500 m. en Montemor O Velho (Portugal). Ademais Álex Bernárdez foi sétimo na final C-1 200 metros. Noraboa polos éxitos da sección de Piraguismo do CGTD. Enlace a noticia e imaxen publicada no facebook do instituto. 

Copa de España de 1000 metros de piragüismo (19-04-15):

-Álex Bernárdez: 1º en C1 júnior 2º BACH

-Raquel Da Costa: 1ª en K1 júnior y 1ª en K2 2ºBACH

-Camila Morison: 2ª en K1 júnior y 1ª en K2 2ºBACH

-Carla Sieiro: 4ª en K1 júnior 1ºBACH


Cto. Gallego de piragüismo 5000 mts. (Verducido, 27, 28-02 y 1-03/15):

-Carolina García: 1ª cadete 4ºESO

-Luis Rodríguez: 1º cadete K1 4ºESO

-Francisco Silva: 2º cadete K1 3ºESO

-Anxo Susavila: 3º cadete K1 4ºESO

-David Barreiro: 1º cadete C1 4ºESO

-Álex Bernárdez: 1º C1 juveni l2ºBACH

-Raquel Dacosta: 1º K1 juvenil 2ºBACH

-Camila Aldana: 2º K1 juvenil 2º BACH

-Carla Sieiro: 3º K1 juvenil 1ºBACH


TECNIFICACIÓN PIRAGÜISMO TEMPADA 2013-14

Copa de España de piragüismo en 200 y 500 metros y clasificatorio para los Campeonatos de Europa y del Mundo, Berducido 23-25/5/14

-Álex Bernárdez: 2º en C1 200 y 3º en C1 500 en la Copa. Clasificado en C1 1000 para el Cto. de Europa y del Mundo júnior.1º BACH

-Camila Morison: 2ª en K1 200, 3ª en K1 500, 1ª en K2 200 y 1ª en K2 500 en la Copa. Clasificada para el Campeonato de Europa júnior en K2 500. 1º BACH

-Raquel Da Costa: 2ª en K1 500, 3ª en K1 200, 1ª en K2 200 y 1ª en K2 500. Clasificada para el Campeonato de Europa júnior en K2 500. 1º BACH

3ª Copa de España de slalom (Orthez, 17 - 18 / 5 / 2014)

-Joel Sebastián: 3º en C1 cadete 4º ESO

-Manuel Ochoa: 4º en K1 cadete 4º ESO

2ª competición liga galega de slalom (Mondariz, 23-02-14):

-Andrea González: 2ª en K1 júnior 2º BACH

-Sara Vázquez: 1ª en K1 júnior 1º BACH

-Joel Sebastián: 2º en C1 y 3º en K1 cadete 4º ESO

-Brais Castro: 1º en C1 y 2º en K1 cadete 4º ESO

-Manuel Ochoa: 1º en K1 y 3º en C1 cadete 4º ESO

Cto. De España de invierno de piragüismo (Sevilla, 15-16/03/14):

-Alba Lorenzo: 2ª en cadetes B (de primer año) 3º ESO

-Carla Sieiro: 1ª en cadetes A 4º ESO

-Luis Rodríguez: 1º en cadetes B 3º ESO

-Anxo Susavila: 3º en cadetes B 3º ESO

-Álex Bernárdez: 2º en C1 júnior 1º BACH

-Camila Morison: 1ª en K1 júnior 1º BACH

-Raquel da Costa: 2ª en K1 júnior 1º BACH

Nelo Winter Challenge de piragüismo (Pontevedra, 08-09 / 03/2014):

-Álex Bernárdez: 2º en C1 1000 juvenil / 4º en C1 200 juvenil 1º BACH

-Alfonso Domínguez: 4º en C1 1000 juvenil 4º ESO

-Miguel Ángel Pérez: 1º en K1 1000 cadete 4º eso

-Luis Rodríguez: 2º en K1 1000 cadete 3º ESO

-Anxo Susavila: 3º en K1 1000 cadete 3º ESO

-Mauro prieto: 2º en K1 1000 juvenil 1º BACH

-Carla Sieiro: 1ª en K1 500 cadete 4º ESO

-Camila Aldana: 1ª en K1 500 juvenil / 2ª en K1 200 juvenil 1º BACH

-Raquel da Costa: 2ª en K1 500 juvenil / 3ª en K1 200 juvenil 1º BACH

-Carolina García: 4ª en K1 500 cadete 3º ESO

1ª competición de la Copa de España de slalom (Irún, 08-03-14):

-Sara Vázquez: 4ª en C1 juvenil / 6ª en K1 juvenil 2º BACH

-Brais Castro: 2º en C1 cadete 4º ESO


Cto Gallego de invierno de piragüismo (Pontevedra 22-02-14):

-Carla Sieiro: 1ª K1 cadete 4º ESO

-Alba Lorenzo: 2ª K1 cadete 3º ESO

-Luis Rodríguez: 1º K1 cadete 3º ESO

-Miguel Ángel Pérez: 2º K1 cadete 4º ESO

-Adrián Prada: 3º K1 cadete 4º ESO

-Anxo Susavila: 4º K1 cadete 3º ESO

-Álex Bernárdez: 2º C1 juvenil 1º BACH

-Raquel Da Costa: 1ª K1 juvenil 1º BACH

-Camila Aldana Morison: 2ª K1 juvenil 1º BACH

-Irene Mirás: 3ª K1 juvenil 1º BACH

-Iago Monteagudo: 2º K1 juvenil 1º BACH

Controles selectivos para el acceso a las selecciones nacionales cadetes y juveniles de slalom (Orthez, 16-02-14 y Seu D´urgell 23-02-14)

-Andrea González: 6ª en K1 juvenil / 7ª en K1 juvenil 2º BACH

-Sara Vázquez; 8ª en K1 juvenil / 9ª en K1 juvenil 2º BACH

-Manuel Ochoa: 3º en K1 cadete / 7º en K1 cadete 4º ESO

-Brais Castro: 6º en K1 cadete / 9º K1 cadete 4º ESO


TECNIFICACIÓN PIRAGÜISMO TEMPADA 2012-13

Copa de España cadete de piragüismo (Asturias, 25-05-13):

-Álex Bernárdez: 1º C1 1000 4º ESO

-Pedro Galbán: 2º C1 1000 4º ESO

-Alfonso Domínguez: 3º C1 1000 3º ESO

-Camila Morison: 1ª K1 1000 3º ESO

-Raquel da Costa: 2ª K1 1000 4º ESO

-Irene Miras: 4ª K1 1000 4º ESO

-Cintia Fernández: 5ª K1 1000 4º ESO

-Mauro Prieto: 2º K1 1000 4º ESO

-Borja Bejo: 4º K1 1000 4º ESO 

Control selectivo de piragüismo, clasificatorio para el Cto. de Europa (Asturias 24-05-13):

Sergio Vallejo: 1º en C1 1000 juvenil (clasificado para el Cto. de Europa) 1º BACH


Copa de España de 200 y 500 de piragüismo (Trasona, 11-12/05/13):

-Sergio Vallejo: 1º en C1 500, 3º en C1 200, 2º en C2 200 y 2º en C2 500 1º BACH

-Cristian Silva: 2º en K1 200 1º BACH

-Laura García: 2ª en K1 200 1º BACH

-Andrea Porteiro: 4ª en K1 500 2º BACH

Copa de España de piragüismo 1000 metros celebrada en Pontevedra, 13-14 / 04 /2013

-Sergio Vallejo: 1º en C1 júnior 1º bach

-Laura García Naveiro: 2ª en K1 júnior1º bach


2ª competición da Copa de España de slalom 2013, Mondariz, 7-04-13:

-Luis Fernández: 1º C1 cadete

-Andrea González: 2ª K1 júnior

-Iago Canosa: 3º K1 cadete


Resultados Campeonato gallego de invierno de piragüismo celebrado en Pontevedra, 23-02-13


-Raquel da Costa: 1ª en K1 cadete 4º ESO

-Camila Morison: 2ª en K1 cadete 3º ESO

-Irene Miras: 3ª en K1 cadete 4º ESO

-Borja Bejo: 1º en K1 cadete 4º ESO

-Mauro Prieto: 2º en K1 cadete 4º ESO

-Pedro Galbán: 1º en C1 cadete 4º ESO

-Alex Bernárdez: 2º en C1 cadete 4º ESO

-Alfonso Domínguez: 3º en C1 cadete 3º ESO

-Andrea Porteiro: 1ª en K1 juvenil 2º BACH

-Laura García: 2ª en K1 juvenil 1º BACH

-Jacobo Gómez: 3º en K1 juvenil 1º BACH


Resultados da Copa Ibércia de Slalon

-Andrea González: 1ª en K1 júnior 1º BACH

-Iago Canosa: 1º en K1 y 2º en C1 cadete 4º ESO

-Luis Fernández: 1º en C1 y 6º en K1 cadete 4º ESO

-Sara Vázquez: 2ª en K1 júnior 1º BACH

-Brais Castro: 3º en K1 y 3º en C1 cadete 3º ESO

-Manuel Ochoa: 4º en K1 cadete 3º ESO


TECNIFICACIÓN PIRAGÜISMO TEMPADA 2011-12:

27/5/12: Resultados da Copa de España de piragüismo

Categoría: Jóvenes promesas celebrada en Trasona:

Cadetes de 1000mts:

-Raquel da Costa: 1ª K1 3º ESO

-Irene Miras: 2ª K1 3º ESO

-Cintia Fernández: 3ª K1 3º ESO

-Cristian Silva: 2º K1 4º ESO

-Jacobo Gómez: 8º K1 4º ESO

-Borja Bejo: 8º K1 cadete B 3º ESO

-Alex Bernárdez: 1º C1 cadete B 3º ESO

-Pedro Galbán: 2º C1 cadete B3º ESO

Selectivo nacional clasificatorio celebrado en Verducido para o campeonato de Europa júnior:

-Brais Casás: 1º en C1 1000 y 4º en C1 200 1º BACH

-Sergio Vallejo (todavía cadete): 3º en C1 1000 4º ESO

-Álvaro Novo: 1º en C1 200 4º ESO

-Natalia García: 2ª en K1 200 y 2ª en K1 500 2º BACH

-Tania Álvarez: 6ª en K1 200 y 6ª en K1 500 2º BACH

-Laura García (todavía cadete): 9ª en K1 500 4º ESO

Dado los resultados obtenidos por nuestros piragüistas este fin de semana, Natalia García, Alvaro Novo, Brais Casás y Sergio Vallejo se han clasificado para disputar el Campeonato de Europa júnior que se desarrollará en Portugal entre el 9 y el 15 de julio.

Resultados 16/5/12: Copa de España de 200 y 500 de piragüismo:

Alvaro Novo: 1º en C1 200 y 3º en C1 500 categoría juvenil 4º eso

Brais Casás: 2º en C1 200 y 2º en C1 500 categoría juvenil 1º bach

Natalia García: 2ª K1 200 y 5ª en K1 500 categoría juvenil 2º ba

Laura García: 6ª K1 200 y 8ª en K1 500 categoría juvenil 4º bach


Campeonatos de España de Invierno, CEAR da Cartuja de Sevilla: 17-18/3 /2012 donde os nosos alumnos do CGTD obtiveron os seguintes resultados:

-Borja Bejo: 4º en K1 2000, categoría cadete primer año (B) 3º ESO

-Alexandre Bernárdez: 1º en C1 2000, cadete B y 2º en C1 5000 cadete B 3º ESO

-Brais Casás: 2º en C1 2000, categoría juvenil A (juvenil de 2º año) y 3º en C1 5000 1º BACH.

-Raquel Dacosta: 1ª en K1 2000, cadete B 3º ESO

-Cintia Fernández 3ª K1 2000, categoría cadete B 3º ESO

-Pedro Galbán: 5º en C1 2000, categoría cadete A 3º ESO

-Manuel García: 4º en C1 5000 (Primer sub-17) 4º ESO

-Jacobo Gómez: 3º en K1 2000, categoría cadete A 4º ESO

-Cristian Silva: 2º en K1 2000 y 5º en K1 5000, categoría cadete A 4º ESO

-Sergio Vallejo: 1º en C1 tanto en 2000 como en 5000, categoría cadete A. 4º ESO

Na 1ª Copa de España de Slalom, os resultados obtidos polos nosos deportistas foron os seguintes:

AGUAS BRAVAS

-Iago Canosa: 2º en C2 cadete 3º ESO

-Luis Fernández: 3º en C1 cadete 3º ESO

-Andrea González: 8ª en K1 cadete 4º ESO

-Sara Vázquez: 1ª en K1 cadete 4º ESO

No Campeonato gallego de inverno de piragüismo o fin de semana do 25 ó 26 de Febreiro do 2012:

Sergio Vallejo: 1º en C1 5000 cadete 4º ESO

Raquel Dacosta: 1ª en K1 5000 cadete 3º ESO

Manuel García Naveiro: 1º en C1 5000 juvenil 4º ESO

Tania Álvarez: 1ª en K1 5000 juvenil 2º BACH

Andrea Porteiro: 2ª en K1 5000 juvenil 1º BACH

Cristian Silva: 1º en K1 5000 cadete 4º ESO


TECNIFICACIÓN REMO

.
.

TECNI
FICACIÓN REMO



TECNIFICACIÓN REMO CGTD TEMPADA 2015-16

*Campionato Galego de remoergómetro (Ferrol, 24 de xaneiro)

-Eduardo Alfaya: 1º en xuvenís 2ºBACH

-Alejandro Gago: 3º en xuvenís 1ºBACH


TECNIFICACIÓN REMO CGTD TEMPADA 2014-15

Cto. de España de remoergómetro (Amposta 31-01-15):

-Álvaro Blanco: 2º en categoría juvenil 2º BACH

-Eduardo Alfaya: 6º en categoría juvenil 1º BACH

-Alejandro Gago: 7º en categoría cadete 4º ESO


Cto. Gallego de remoergómetro (Ferrrol, 24-01-15):

-Alejandro Gago: 1º cadete  4º ESO

-Álvaro Guede: 2º juvenil  2º Bach

-Eduardo Alfaya: 3º juvenil  1º Bach



TECNIFICACIÓN REMO CGTD TEMPADA 2013-14

Campeonato gallego juvenil de remo celebrado en Pontevedra, 15-06-2014

-Eva Mariño: 1ª en doble scull juvenil 4º ESO


2ª jornada de la Liga Gallega de promesas de remo (Castrelo de Miño, 16-03-14):

-Darío Al-Barazi: 1º en doble scull cadete 4º ESO

-Eduardo Alfaya: 1º en doble scull cadete 4º ESO

-Alejandro Gago: 1º en skiff cadete 3º ESO

-Eva Mariño: 1ª en skiff juvenil 4º ESO


Resultados Campeonato de España de remoergómetro, 01-02-14

-Eva Mariño: 5ª juvenil skiff 4º ESO


TECNIFICACIÓN REMO CGTD TEMPADA 2012-13

Copa Primavera de remo olímpico (Sevilla, 25-05):

Eva Mariño: 3ª skiff cadete 3º ESO


Resultados 78 regata Principado de Asturias (Trasona 18-05-13)

Eva Mariño: 1ª cadete skiff 3º ESO

TECNIFICACIÓN REMO CGTD TEMPADA 2011-12

24-25/3/12: Campeonato Galego Cadete

Dimas Leirós (judo): 1º en la fase sur del Cto gallego cadete en -66 kg 3º ESO.

Águeda Mallo (judo): 2ª en la fase sur del Cto gallego cadete en -48kg 3º ESO

Resultados 12/3/12: Na Copa do Rey de remo:

Elsa Costa: 1ª en skiff categoría cadete 4º ESO

Eva Mariño: 2ª en el doble scull categoría cadete 3º ESO

Roberto López: 4º en el 4 scull categoría cadete 3º ESO


TECNIFICACIÓN TAEKWONDO

.
.

TECNI
FICACIÓN TAEKWONDO



TECNIFICACIÓN TAEKWONDO CGTD TEMPADA 2015-16

*I Trofeo de taekwondo Ciudad de Zaragoza (23 de xaneiro):

-Arlet Ortiz: 1ª   3ºESO

*Campionato Galego de taekwondo sub21 (Coruña, 23 de xaneiro):

-Rubén Troitiño: 3º  no peso lixeiro 2ºBACH

-Alberto Verea: 1º no peso minimosca 1ºBACH

-Anxo Fernández: 1º no peso pesado 2ºBACH

-Ainhoa Ramos: 2ª no peso superlixeiro  2º BACH

*Campeonato de España de clubes de taekwondo (Alicante 4-8/12):

-Ainhoa Ramos: oro 2ºBACH

-Alberto Verea: oro 1ºBACH

-Arlet Ortiz: oro 3ºESO

-Rubén Troitiño: bronce 2ºBACH

*Campeonato de España júnior de taekwondo (Alicante, 26-27/09/15)
-Ainoa Ramos: Campeona de España en -68kg 2º bach

-Rubén Troitiño: Subcampeón de España en -74kg 2º bach




TECNIFICACIÓN 
TAEKWONDO CGTD TEMPADA 2014-15

*Open Internacional de Taekwondo de Pontevedra (Pontevedra 11-12/04/15):

-Adrián Jiménez: 3º en 54kg 4ºESO

Cto. Gallego S21 de taekwondo (Moaña, 25-01-15):

-Laura Dosil: oro 1º Bach

-Manuel Parada: oro 2º Bach

-Adrián Jiménez: oro 4º ESO

-Beatriz Parada: oro 2º Bach

-Sara García: oro 2º Bach

-Ainhoa Ramos: plata 1º Bach

-Alberto Verea: bronce 4º ESO

-Ruth Tilve: bronce 2º Bach

-Iván García: bronce 2º Bach

-Rubén Troitiño: bronce 1º Bach

Galería de imaxes publicadas na páxina da Federación Galega de Taekwondo.


Campeonato de España de clubs de taekwondo (Pontevedra, 6-8/12 / 2014)

-Adrián Pombo: oro en +65kg cadete 3º ESO

-Beatriz Parada: oro en -49kg júnior 2º BACH

-Adrián Jiménez: oro en -55kg júnior 4º ESO

-Manuel Parada: oro en -68kg júnior 2º BACH

-Laura Dosil: plata en -59kg júnior 1º BACH

-Sara García: bronce en -59kg júnior 2º BACH

-Ainhoa Ramos: bronce en -63kg júnior 1º BACH.


Campeonato de España de taekwondo sub21 celebrado en Castellón 14-15/06/2014

-Pablo Fernández: oro en -87kg 2º BACH

-Sara García: palta en -57kg 1º BACH

-Beatriz Parada; brone en -49 kg 1º BACH

-Ainara Brión: bronce en -57 kg 2º BACH

-Ainhoa Ramos: bronce en -63kg 4º ESO

Open de España de Taekwondo ( Alicante, 17 - 18 / 5 / 2014):

-Sara García: 1ª en -59kg 1º BACH

-Ruth Tilve: 3ª en -44kg 1º BACH

-Ainhoa Ramos: 3ª en -63kg 4º ESO

Cto. España júnior de taekwondo (Pontevedra, 15/02/14):

-Ruth Tilve: 1ª en -44kg

-Ainhoa Ramos: 3ª -63kg

-Beatriz Parada: 3ª en -49kg


Resultados Cto. Gallego TKW sénior de combate celebrado en Sada, 07-12-13:
-Raúl Cancelas: 3º en peso pluma, 2º Bach
-Ainhoa Boubeta: 2ª en peso medio 3º ESO
-Beatriz Parada: 1ª en peso mosca 1º BACH
-Ainara Brión: 2ª en peso pluma 2º BACH
-Pablo Fernández: 1º en peso medio 2º BACH
-Sara García: 3ª en peso pluma 1º BACH

Resultados Campeonato Galego de Taekwondo: 17 /11/2013

TECNIFICACIÓN TAEKWONDO CGTD TEMPADA 2012-13

Resultados Cto. de España júnior de taekwondo ( Alicante, 25-05-13):

Resultados Campeonato de España sub21 de taekwondo, Oropesa del Mar, 2 / 3 / 2013

Resultados Campeonato gallego promesa de taekwondo celebrado en Cangas o 23-02-13

Resultados Campeonato galego sub21 26-27 / 1 / 2013

Resultados, 15 -16 / 12 / 2012 no Campeonato gallego absoluto de taekwondo:

Lucía Ferrari: 1ª en peso gallo 2º BACH

Ruth Tilve: 2ª en -46kg 4º ESO

Resultados: 1 - 2 / 12 / 2012: Campeonato de España de clubes de taekwondo:

-Xián Silva: 1º en categoría júnior. 1º BACH

-Lucía Ferrari: 3ª en categoría júnior. 2º BACH

-Raúl Cancela: 3º en categoría júnior. 1º BACH

Resultados: 10-11 / 11 / 2012

No Campeonato Galego Junior de Taekwondo celebrado este fin de semana, os resultados obtidos polos nosos deportistas foron:

-Raúl Cancelas: 1º en categoría semimedio 1º BACH

-Sara García: 1ª en categoría semimedio 4º ESO

-Adrián Núñez: 1º en categoría ligero 4º ESO

-Xián Silva: 1º en categoría medio 1º BACH

-Ruth Tilve: 1ª en categoría mosca 4º ESO

27-28/ 10/12: Cto de España cadete de Taekwondo:

-Libia Estévez: 3ª en peso medio 3º ESO

Resultados anteriores

Open Arrigorriaga de Taekwondo:

Sara García: oro en -59kg 3º eso

Xián Silva: oro en peso semimedio 4º eso


Resultados do Campeonato Galego de Taekwondo sub-21 celebrado en Sada o domingo 13 /5/12:

Raúl Cancelas: 3º peso pluma 4º ESO

Xián Silva: 3º peso ligero 4º eso


TECNIFICACIÓN TRIATLÓN

.
.

TECNI
FICACIÓN TRIATLON



TECNIFICACIÓN TRIATLÓN CGTD 2015-16

*Campeonato de España de duatlón, categoría cadete (Cerdanyola, 2 de abril):

-Iria Rodríguez: 1ª cadete  1ºBach

-Inés Castaño: 8ª cadete  1ºbach


TECNIFICACIÓN TRIATLÓN CGTD 2014-15

Campionato de España de Tríatlon Sprint e Ácuatlon celebrado en Pontevedra durante o 21 e 22 / 6 / 2015

As alumnas da Extensión do Sánchez no CGTD arrasan. 4 foron as medallas conseguidas polas alumnas do CGTD durante a fin de semana no Campionato de España Júnior de Tríatlon e no de Ácuatlon. 2 ouros rotundos para Inés Santiago, 1 prata loitada para Carmen Gómez Cortés e 1 bronce para Sara Guerrero Manso. Ligazón a reportaxe gráfico no Facebook do Sánchez Cantón

Campeonato Gallego júnior de duatlón (Santiago 19-04-15):

-Sara Guerrero: 1ª clasif, 2º BACH

Copa de Europa de triatlón de Melilla (18-04-15):

-Inés Santiago: 2ª júnior 2º BACH

Campeonato de España de duatlón (Soria 12-04-15):

-Carmen Gómez: 2ª júnior 2º BACH

-Inés Santiago: 3ª júnior 2º BACH


TECNIFICACIÓN TRIATLÓN CGTD 2013-14

Convocadas pola Selección Española para disputar o Campeonato de Europa júnior de triatlón e o Campeonato de Europa Youth de triatlón 

Carmen Gómez Cortés e Inés Santiago Morón, ambas de 1º de Bachillerato 

Cto. de España de triatlón modalidad sprint y Cto de España de acuatlón (Altafulla 24 y 25 /5/14)

-Carmen Gómez: 1ª en triatlón sprint y 1ª en acuatlón 1º BACH

-Inés Santiago: 3ª en el sprint y 2ª en el acuatlón 1º BACH

Triatlón de Riazor (Coruña, 18-05-14):

-Sara Guerrero: 1ª absoluta y 1ª cadete 1º BACH

-Marcos Ruiz: 1º cadete 4º ESO

-Víctor Souto: 2º cadete 4º ESO

Clasificatorio de triatlón para los JJOO de la Juventud (17-05-14 Holanda):

-Carmen Gómez Cortés: CLASIFICADA 1º BACH

Campeonato Gallego de Duatlón escolar, categoría cadete.

-Marcos Ruiz: 2º clasificado. 4º ESO

Cto. De España escolar de duatlón por equipos (Noia, 23-03-14)

-Inés Santiago, Sara Guerrero y Carmen Gómez, campeonas de España como integrantes del equipo Triatlon Ferrol. 1º BACH


Triatlón de Vedra (16-03-14):

-Carmen Gómez: 1ª absoluta 1º BACH

-Inés Santiago: 2ª absoluta 1º BACH

-Sara Guerrero: 3ª absoluta 1º BACH


Final del nada y corre de triatlón (Ribeira, 09-03-14):

-Carmen Gómez: 2ª cadete 1º BACH

-Inés Santiago: 3ª cadete 1º BACH

-Víctor Souto: 3º cadete 4º ESO


TECNIFICACIÓN TRIATLÓN CGTD 2012-13

Resultados Cto. de España de acuatlón (Murcia, 25-05-13):

-Carmen Gómez: 2ª categoría cadete 4º ESO

-Inés Santiago: 4ª categoría cadete 4º ESO

Resultados Campeonato Gallego escolar de triatlón (Carballiño, 17-05-13):

-Inés Santiago: 1ª cadete 4º ESO

-Carmen Gómez: 2ª cadete 4º ESO

Resultados Cto. de España de duatlón (Pontevedra 26-04-2013): Enlace ós resultados e fotografía da proba

Inés Santiago: 2ª categoría cadete femenino( 4º ESO)

Carmen Gómez: 7ª categoría cadete femenino( 4º ESO)

Antonio Serrat: 2º categoría júnior masc (2º BACH)

Diana Cotón: 5ª categoría júnior femen. (1º BACH)

Copa de Europa triatlon de Quarteira (Portugal 7-04-13):

Antonio Serrat: 4º júnior

Enlace ós últimos resultados das competicións na páxina da Federación.

Ultimos resultados: 27/5/12: Clasificatoria Campeonato España júnior triatlon

Roberto Barral: 1º 2º bach

Antonio Serrat: 3º 1º BACH

Camila Alonso: 2ª 2º BACH

Campeonato de España por autonomías en pentatlon, categoría cadete:

Raúl Blanco: 3º 4º ESO

Clasificatorio para el Campeonato de Europa de jóvenes de triatlon:

Yaiza BLANCO : 2ª. Clasificada para el Campeonato de Europa 1º BACH

Antonio Serrat: 3º. Clasificado para el Campeonato de Europa 1º BACH

Campeonato Galego de Duatlón celebrado en Noia o 19/5/12 sobre as distancias de: 5 km. carreira, 21,8 km. bicicleta e 2,5 km. carreira

Camila Alonso: 2ª absoluta y 1ª júnior 2º Bach

Diana Cotón: 5ª absoluta y 2ª júnior 4º eso

Roberto Barral: 2º absoluto y 1º júnior 2º bach

Antonio Serrat: 4º absoluto y 2º júnior 1º bach

Ignacio Castro: 3º júnior 1º Bach

5-6 de maio/2012:

No campeonato de España de duatlon celebrado en Águilas (Murcia) entre o 5 e o 6 de Maio os nosos deportistas acadaron os seguintes resultados

Camila Alonso: 1ª categoría júnior 2º Bach

Diana Cotón: 4ª categoría júnior 4º ESO

Antonio Serrat: 8º categoría Júnior 1ºBach

24-25/3/12 Campeonato de España de pentatlon moderno:

Raúl Blanco (triatlon): 1º en la 2ª prueba del campeonato de España de pentatlon moderno, lo que le confirma ya como campeón de España cadete. 4º ESO

Natalia Basanta (triatlon): 3ª en la categoría juvenil, en la 2ª prueba del campeonato de España de pentatlon. moderno.2º BACH

Prueba de Duatlón Cross disputada este fin de semana (4-5/2/12) en Candeán.

Daniel Piñeiro, 3º ESO, 1º clasificado categoría Junior (todavía é cadete).

Prueba celebrada en Beariz:

Iván Conde (4º ESO) 1º puesto

Daniel Piñeiro (3º ESO) 3º puesto

Febreiro / 2012: Na gala anual da Federación Española de triatlon

Déronse os seguintes premios:

Diana Cotón: mejor triatleta española cadete 4º ESO

Camila Alonso:mejor triatleta española júnior.2º BACH

Premios na Gala da Federación Galega de Triatlon aos mellores do 2011:

Mellor promesa feminina: Diana Cotón

Mellor promesa masculina: Antonio Serrat

Mellor promesa masculina en pentatlon: Raúl Blanco

Enlace ós últimos resultados das competicións na páxina da Federación.


ALUMNADO SÁNCHEZ CANTÓN

.
.

ALUMNADO SÁNCHEZ CANTÓN


Para saír nesta páxina, informade na vicedirección dos vosos resultados ou a través do correo de contaco fpc.gestion@gmail.com

Ultimos resultados: 

15/3/2014, Eva Murio, alumna de 4º ESO foi convocada, para participar co equipo Nacional de Bádminton no campeonato de Europa sub 17 na cidade Turca deAnkara do 15 - 23 de Marzo de 2014.

23/1/15: O alumno Javier González 3º en Open Tesalónica Taekwondo. Enlace a nota en prensa

Alejando Sánchez Vázquez, alumno de 2º Bach no Sánchez: porteiro no Pontevedra, División de Honra Xuvenil, noticia en prensa 6/12/2013

21/5/2013 Resultados Campeonato de España Bádminton celebrado en Vegadeo (Asturias)

Eva Murio Moure, alumna de 3º ESO no Sánchez Cantón: oro (dobles) y plata (individuales) en categoría sub-15. A súa hirmá Natalia fou subcampeona en categoría mini na mesma competición. Ambas compiten no clube Reale Thebes de A Estrada. 

6/3/13, no campeonato de España de marcha en ruta celebrado en Murcia, Antía Chamosa Dacasa, campeona de España en 5 km. categoría cadete. Antía estudia 2º ESO actualmente no noso centro e adestra na Escola Municipal de Atletismo de Cuntis.

30/12/12: Pablo Lijó Santos, alumno de 1º TSAAFD gana na categoría de dobres o Trofeo La Voz de Padel

20/12/12: 2º posto por equipos e participación dunha representación do alumnado do IES Sánchez Cantón na I Carreira Escolar Solidaria Illa do Cobo. A carreira tivo como obxectivo recaudar alimentos para o comedor social de Pontevedra, estando organizada polo alumnado de 2º TSAAFD e contando coa participación de Xunqueira I, Xunqueira II e Sánchez Cantón. 

4/09/12: Juan Antonio Saavedra, ex alumno del Sánchez Cantón gana a medalla de prata en tiro con carabina nos Xogos aralímpicos de Londres 2012

6/6/2012 Parabéns ó alumno de 3º ESO B Daniel Chamosa Dacasa, subcampeon nacional marcha atlética cun tempo de 23 minutos e 34 segundos,

4/3/2012: Parabéns ó alumno de 3º ESO B Daniel Chamosa Dacasa ó acadar en Pontevedra o subcampeonato de España de marcha atlética en categoría cadete na distancia de 5.000 m cun tempo de 23´24".

Parabéns á alumna de 1º ESO B no IES Sánchez Cantón Ángela de Faveri Álvarez, o acadar a medalla de bronce na categoría M-15 no recente Campeonato de España Escolar 2012 por equipos celebrado en Castilla La Mancha. Ángela adestra no Clube Escola Hungaresa de Esgrima de Pontevedra.