Premios e mencións

Consellería de Educación IES Sánchez Cantón - Pontevedra Logo Fondo Social Europeo




IES SÁNCHEZ CANTÓN

PREMIOS E MENCIÓNS

Premios
CURSO 2019/20
 
Mencións:

Alumnado con Matrícula de Honra: Prensa

  • Ferradás Pacheco, Beatriz, 2º Bach A 
  • García Pérez, Sandra, 2º Bach A
  • Lugaresi Palomares, Daniel , 2º Bach B  
  • Maestro de la Fuente, Sergio, 2º Bach B
  • Martínez de los Santos, Jorge, 2º Bach D 
  • Meijón Iglesias, Silvia, 2º Bach D 
  • Sueiro Martínez, Nuria, 2º Bach A 
-Ben  Veñas Maio 2020:
  • Narración Curta, 2º premio: Alfredo José Fernández Marques
  • Poesía A, 1º premio: Alfredo José Fernández Marques
  • Poesía A, 1º premio: Mariña Maceiras Segovia
  • Fotografía, 1º premio: Carolina Munáiz Canosa
- Certamen de Creación Literaria 2020. Lengua Castellana y Literatura:
  • Categoría A, 1º premio: Violeta Fortes Villaverde
  • Categoría A, accésit: Lucía García Rodríguez
  • Categoría B, 1º premio: Clèlia Mei Morales Picas
  • Categoría B, accésit: Pablo Acuña Tomé
  • Categoría C, 1º premio: Eva Mejuto Rodríguez
  • Categoría B, accésit: Ariadna Lorenzo Poncela
-Bolsas Fundación Amancio Ortega:

Outros Certames

CURSO 2018/19
-Alumnado con Matrícula de Honra:
  • Alén Caamaño, Iria, 2º A
  • de Juan Rodríguez, Teresa , 2º A
  • Rodríguez Pérez, Eva, 2ºA
  • Rodríguez - Villasante Rodríguez, Jaime, 2º A
  • Gutiérrez Blanco Teresa, 2º
  • Juanatey Muradas, Marta, 2º C
  • Méndez Chacón, Paula, 2º C
  • Carballal Arujo, María, 2º  E

-Premios Extraordinarios da ESO:

-Premios Extraordinarios de Bacharelato

-Bolsas Fundación Amancio Ortega:
  • Alba Fernández Blanco (4º ESO A)
-Deportes:

-Ben  Veñas Maio 2019:

-Outros certames:

CURSO 2017-2018
-Alumnado con Matrícula de Honra:
  • Álvarez Vidal, Paula
  • Carbón Castro, Ana
  • Morcillo Castro, Alba
  • Pedrosa Rodríguez, Alicia
  • Rodríguez Gordo, Roberto
  • Trujillo Schreck, Fernando
  • Yusta Arruti, Esther
-Bolsas Fundación Amancio Ortega:
  • Alejandra González
-Deportes:

-Certames:

CURSO 2016-2017
-Alumnado con Matrícula de Honra:
  • Armenteros Rey, Víctor
  • Balado Simó, Pablo
  • Fraga Rivera, David
  • Gestoso Uzal, Noelia
  • López Gurrea, Antía
  • Martín Herrero, Helena
  • Santiago Alonso, Antía
  • Vicente Piay, Jacobo
-Deportes:
-Certames:
CURSO 2015-2016

-Alumnado con Matrícula de Honra:

  • Campos Cuiña, Andrés, 2º Bach B
  • Domínguez Chapela, Clara, 2º Bach A
  • Garrido Rodríguez, Sara, 2º Bach C
  • Laso Martínez, Irene Pilar, 2º Bach D
  • Manso Fraga, Tomás, 2º Bach F - CGTD
  • Martínez Sánchez - Gabriel, Lucía, 2º Bch B
  • Pouseu Blanco, Ada, 2º Bach E
  • Serén Lucía, Marta, 2º Bach A

-Ben Veñas Maio:

CURSO 2014-2015

-Alumnado con Matrícula de Honra:

  • Braña Balige, Sara
  • González Castro, María Dolores
  • Pardilla Quintáns, Fátima
  • Pérez Martínez, Andrés Manuel
  • Piay Rodríguez, Laura
  • Piñeiro Bugallo, Alexandra
  • Varela Fontán, Sara
  • Vidal González, Andrés

-Deportes:

-Certames:

11 alumnos/as entre os mellores expedientes académicos de Galicia en 2º Bach

CURSO 2013-2014


-Alumnado con Matrícula de Honra:

  • Arias García, Elena
  • Callejo Iribarren, Itziar
  • Carral Ortigueira, Joaquín
  • De Frías Polo, Carlos
  • Del Río Gómez, Javier
  • Menéndez del Campo, Andrea
  • Tobío Lamoso, Laura

-Premios extraordinarios da ESO:

-Premios Minerva:

-Premios Ben Veñas Maio:

-Premios: 

-Profesorado:

CURSO 2012-2013:

-Alumnado con Matrícula de Honra:

  • Álvarez Crespo, Marta
  • Sanmartín López, Marta
  • Arias García, Laura 
  • Fernández Cambeiro, Martiño
  • Fontán Amoedo, María Dolores 
  • Torres Suárez, Marcela
  • González García Marta

-Premio extraordinario da ESO:

-Premio Nacional de Bacharelato:

-Certames:
-Deportes:
CURSO 2011-2012
-Alumnado con Matrícula de Honra:
  • Vázquez Bará, Iago
  • Cores Bartolomé, Alicia
  • Vázquez Sarandeses, Elena
  • Revilla Nebreda, David
  • Vaamonde Esteban, Yago
  • Chaves Argibay, Daniel
  • Escobar Rivas, Alberto
-Premio extraordinario da ESO:
-Premio extraordinario Bacharelato 10/11
-Premio Minerva:
-Certames:
CURSO 2010-2011
-Alumnado con Matrícula de Honra:

  • Hermida Pérez, Benito
  • Tasende Rey, Pablo
  • Vidal González, Irea
  • Montes Campos, Hadrián
  • Couselo Rodríguez Carmen
  • Méndez Hermida, Gonzalo
  • Bará Torres, Sabela
 
Outros premios:


    • Facebook Twitter You Tube Galipedia Calendario de actividades SC

Última modificación: Sábado, 4 de Xullo do 2020, 13:25