Skip to Content

Artes Plásticas

 

 

 Benvidas e benvidos a este curso 2019-2020! 

 

 

 

MATERIAS :

 PLÁSTICA

DEBUXO TÉCNICO

DESEÑO ASISTIDO

POR ORDENADOR

 DESEÑO

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

     ENLACES DE INTERÉS:

                - educación plástica.net 

                        - debuxo xeométrico

                        - proporción áurea

                        - teorema de Tales

                        - media proporcional

                        - potencia

                        - inversión

                        - exercicios xeométrico (mongge)

                        - tanxencias, curvas técnicas,

                          curvas cónicas (J. A. Cuadrado)

                - sistema diédrico 

               - sistema diédrico (A. Cuadrado)

               - vistas diédricas

               - espazo 3D

               - perspectiva cónica

               - perspectiva cónica (debuxos) 

               -  perspectiva cónica (iniciación) 

    

              

 
 CONCURSOS.TRABALLOS PREMIADOS en anteriores edicións:

  

                       ANA MARIÑO SOAGE (1º BACH)  ACCESIT 2019 

  

 CARLOS LÓPEZ MENDUIÑA (1º ESO B) 2019

 

     DAMIÁN GONZÁLEZ FERNÁNDEZ (1ºESO B)

                                                                 

 

 ANA MARIÑO SOAGE (4º ESO B)  2º PREMIO 2018

   

      ISABEL MOARES GONZÁLEZ (4º ESO B)  2º PREMIO 2018                             

 

 

   

     

   LARA SANTACLARA ESTÉVEZ                                                     LARA NÚÑEZ CAÍÑO                                                                 XABIER PASTORIZA RODRÍGUEZ

VIÑETAS POLA IGUALDADE NO TRABALLO. PREMIOS ESPECIAIS (2018).

 

 

 

  

 

              1º PREMIO: HUGO FREIRE LORES (3ºESO A)

 

 

 

 

 

 

          MENCIÓN ESPECIAL: AITOR BUDIÑO FRANCO (3ºESOA)

   

DAVID FAYE GARCÍA (3º ESO A) (2017)

         

         

 

  YAGO PORTELA LAMOSA (3º ESO B)

  

                                                                                                                                  

                        

        

ANA QUEIMAÑO (1º BACH)  PREMIO 2107

 

         

    1º PREMIO  (2016):EMA LASCU (3º ESO A)     1º PREMIO  (2015): Marta Nogueira Pastoriza (3ºESOA)              

   

  MENCION ESPECIAL (2015): Lucía Durán Malvido (4º ESO)         ÁCCESIT (2015): Sandro Leal Rey (3º ESOA)

 

 

 

 
CARTEL GAÑADOR Violencia de Xénero 2014
JAIME OCAÑA (4º ESO) 

1º PREMIO SECUNDARIA Violencia de Xénero 2014.

 DANIEL DURÁN (4º ESO)

 

 

ALEJANDRO PAZOS PARADA (4ºESO) 1º PREMIO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cartel gañador Violencia de Xénero 2013
Sergio Otero Martínez 

 

 Mención Especial Violencia de Xénero 2013
Óscar Martínez Parada 

Mención Especial Violencia de Xénero 2013
Sara Piñeiro Otero 
 

 

 

 

1ºcartel gañador Violencia de Xénero 2012
Teresa Millán Omil 

 

2ºcartel gañador Violencia de Xénero 2012
Paloma Moares García
 

 

Cartel gañador Violencia de xénero 2011
Ana Blanco Bernárdez

 

 

   

Cartel gañador Mostra de Teatro 2012
Cintia Pequeño

 

Mención Especial Mostra de Teatro 2013
Álvaro de León Rodríguez

 

 

  

  

 

Concursos de convocatoria INTERNA

Concurso de logos para a Feira da Ciencia e Literatura de Bueu:

PEDRO OGANDO (1º BACHA.) 1º PREMIO 2018

Concurso de deseño de planos e logos para un "metrominuto" de Bueu (2017):

     

        MÓNICA RUIBAL (1º BACHARELATO)                                                PEDRO OGANDO (1º BACHARELATO)

Concurso de fotografía "Igualdade no Traballo" 2013:  

                   

                    1º PREMIO: "Sen título" de Noelia Pousada Lobeira           2º PREMIO: "Somos dous" de Andrés González Mariño

 

Visitas a exposicións:

 

 

 

 

     

  

 

 

 

Autorretratos do alumnado de 1º ESO (curso 2011-12)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Distribuir contido


by Dr. Radut