libro DE RESULTADOS

TECNIFICACIÓN LOITA

.
.

TECNI
FICACIÓN LOITA




TECNIFICACIÓN LOITA CGTD TEMPADA 2015 - 16
 

*Campeonato de España escolar y junior de luchas olímpicas (Pontevedra, 2 de abril):

-Anxo Uzal: 3º en 53 kg categoría escolar 3ºESO

-Carlos Yobanni: 2º en 60 kg júnior 3ºESO

-Omar Rodríguez: 2º en 66 kg júnior 2ºBACH

-Carmen salgado: 3ª en 51 kg júnior1ºBACH

-Nerea Pampín: 2ª en 55 kg júnior1ºBACH

-Lydia Pérez: 1ª en 59 kg júnior 2ºBACH

-Judit Varela: 1ª en 63 kg júnior 1ºBACH



TECNIFICACIÓN LOITA CGTD TEMPADA 2014 - 15 

Campeonato del Mediterráneo de lucha (Madrid 18 y 19-04-15):

-Omar Rodríguez: 3º en libre olímpica, 63kg cadete 1ºBACH

-Carmen Salgado: 1ª en 52kg cadete 4º ESO

-Iris Miguélez: 3ª en 60kg cadete 1ºBACH

-Judith Varela: 1ª en 65kg cadete 4ºESO

-Lydia Pérez: 3ª absoluta en 60kg 1ºBACH


Campeonato de España cadete y sénior de lucha (Madrid, 14-03-15):

-Omar Rodríguez: oro en 63kg cadete 1ºBACH

-Lidia Pérez: oro en 60 kg sénior 1º BACH

-Carmen Salgado: oro en 52 kg cadete 4º ESO

-Judit Varela: oro en 65 kg cadete 4ºESO

-Nerea Pampín: oro en 56 kg cadete 4º ESO

-Érica Pérez: plata en 46 kg cadete 4º ESO

-Iris Miguélez: plata en 56kg cadete 1º BACH

-Jesús Gonsálvez: plata en 63kg cadete 4º ESO

-Diego Otero: bronce en 58kg cadete 3º ESO


Campionato galego cadete e sénior de loita (Pontevedra 14-02-15):

-Ramón Monasterio: 2º en grecorromana en 97 kg e 2º en loita olímpica en 96 kg, categoría sénior 2º BACH

-Lidia Pérez: 1ª en 69 kg sénior 1ºBACH

-Diego Otero: 1º en libre cadete, 58kg 3º ESO

-Omar Rodríguez: 1º en libre cadete 63kg 1ºBACH

-Adrián González: 3º en libre cadete, 69 kg 3ºESO

-Érica Pérez: 1ª cadete 46 kg 4ºESO

-Carmen Salgado: 1ª cadete en 52 kg 4ºESO

-Nerea Pampín: 1ª cadete 56 kg 4ºESO

-Iris Miguélez: 1ª cadete 60 kg 1ºBACH

-Judith Varela: 1ª cadete 65 kg 4ºESO


TECNIFICACIÓN LOITA CGTD TEMPADA 2013-14

Cto. de España cadete e sénior de loita (Murcia, 16-03-14):

-Omar Rodríguez: 1º en 54kg cadete 4º ESO

-Ramón Monasterio: 1º en 100kg cadete 1º BACH

-Érica Pérez: 2ª en 49kg cadete 3º ESO

-Nerea Pampín: 3ª en 52kg cadete 3º ESO

-Lidia Pérez: 1ª en 60kg cadete 4º ESO

-Judit Varela: 2ª en 65kg cadete 3º ESO

-Laura Martínez: 3ª en 70kg cadete 3º ESO

-Bruno Agra: 3º en 74kg sénior 2º BACH

Cto España de loita Junior e Escolar, Madrid, 1-03-14:

-Iván González: 3º en libre 60kg júnior 2º BACH

-Bruno Agra: 1º en libre 74kg júnior 2º BACH

-Ramón Monasterio: 2º en libre 96 kg júnior 1º BACH

-Lidia Pérez: 1ª 59 kg júnior 4º ESO

-Nerea Pampín: 3ª en 52 kg escolar 3º ESO

-Judit Varela: 2ª en 62kg escolar 3º ESO

-Laura Martínez: 2ª 70 kg escolar 3º ESO

Resultados Campeonato Galego júnior e escolar de loitas Olímpicas celebrado en Vigo o 25-01-2014

-Omar Rodríguez: 1º en -60kg en libre olímpica 4º ESO
-Iván GONZALez: 1º en -66kg en libre olímpica y 1º en grecorromana 2º BACH
-Bruno Agra: 1º en -74kg en libre olímpica y 1º en grecorromana 2º BACH
-Arón Ayude: 3º en -74kg en grecorromana 4º ESO
-Ramón Monasterio: 1º en -96kg en libre olímpica y 1º en grecorromana 1º BACH
-Érica Pérez: 1ª en -51kg en libre olímpica 3º ESO
-Lidia Pérez (externa 1): 1ª en -59kg en libre 4º ESO
-Iris Miguélez: 3ª en -59kg en libre 4º ESO
-Nerea Pampín: 3ª en -52kg en categoría escolar, libre olímpica 3º ESO
-Judith Varela: 1ª en -62kg en categoría escolar, libre olímpica 3º ESO



TECNIFICACIÓN LOITA CGTD TEMPADA 2012-13


Enlace á páxina cos resultados das competicións da Federación Galega de Loita e Disciplinas asociadas. Enlace á reportaxe da RTVG rapazas no CGTD (ver a partires do minuto 30) trátase dunha reportaxe filmada nun dos adestramentos do grupo de tecnificación no CGTD. 

Resultados Campeonato de España de lucha, categoría absoluta e cadete. Murcia, 23-02-13

-Bruno Agra: 5º absoluto en libre olímpica, 74kg 1º BACH

-Alexandre Freire: 3º absoluto en grecorromana, 55kg 2º BACH

-Iván González: 2º cadete en libre olímpica, 58kg 4º ESO

-Nicolás López: 3º absoluto en grecorromana, 120kg 1º BACH

-Iris Miguélez: 2ª cadete en libre olímpica, 60kg 3º ESO

-Ramón Monasterio: 3º cadete en libre olímpica, 85kg 4º ESO

-Lidia Pérez: 1ª cadete en libre olímpica, 56kg 3º ESO

-Omar Rodríguez: 2º cadete en libre olímpica, 50 kg 3º ESO

-Diego Torreiro: 5º absoluto en grecorromana, 84kg 2º BACH

Resultados Campeonato Campeonato Gallego júnior e escolar de loita:

-Iris Miguélez: 1ª en -57kg categoría escolar 3º ESO

-Omar Rodríguez: 1º en libre olímpica y en grecorromana en -53 kg, categoría escolar 3º ESO

-Aarón Ayude: 1º en libre olímpica y en grecorromana en -73 kg, categoría escolar 3º ESO

-Ramón Monasterio: 2º en libre olímpica y en grecorromana en -84 kg, categoría júnior 4º ESO

-Lidia Pérez: 1ª en -59kg, categoría júnior 3º ESO

-Alexandre Freire: 1º en libre olímpica y en grecorromana en -55kg, categoría júnior 2º BACH

-Iván González: 1º en libre olímpica y en grecorromana en -60kg, categoría júnior 1º BACH

-Bruno Agra: 1º en libre olímpica y en grecorromana en en -74kg, categoría júnior 1º BACH

-Diego Torreiro: 1º en libre olímpica y en grecorromana en -84kg, categoría júnior 2º BACH

-Damián Iglesias: 1º en libre olímpica y en grecorromana en -96kg, categoría júnior 2º BACH

-Nicolás López: 2º en libre olímpica y en grecorromana en -120kg, categoría júnior 1º BACH

  • TECNIFICACIÓN LOITA CGTD TEMPADA 2011-12

Resultados 12/2/12: Campeonato de España júnior de loitas olímpicas:

Loita grecorromana:

84kg: 3º Alejandro Varela 2º BACH

120kg: 1º Nicolás López 4º ESO

En libre olímpica:

66kg: 3º Bruno Agra 4º ESO

84kg: 3º Diego Torreiro 1º BACH

96kg: 2º Damián Iglesias 1º BACH

59kg: 2ª Iris Lucía Cepeda 1º BACH

72kg: 1ª Noelia Lalín 2º BACH

Campeonato Gallego de Loita celebrado do 25-26 de Febreiro / 2012.

En júnior grecorromana:

60kg: 2º Iván González 4º ESO

66kg: 1º Bruno Agra 4º ESO

74kg:2º David Fernández 2º BACH

84kg: 2º Diego Torreiro 1º BACH

96kg: 1º Damián Iglesias 1º BACH

120kg: 1º Nicolás López 4º ESO

En júnior libre olímpica:

60kg: 1º Iván González 4º ESO

66kg: 1º Bruno Agra 4º ESO

74kg:3º David Fernández 2º BACH

84kg: 3º Diego Torreiro 1º BACH

120kg: 1º Damián Iglesias 1º BACH

120kg: 3º Nicolás López 4º ESO

En júnior libre olímpica femenina:

59kg:2ª Iris Lucía Cepeda 1º BACH

72kg: 1ª Noelia Lalín 2º BACH

En escolar libre olímpica masculina:

73kg:2º Ramón Monasterio 3º ESO