libro DE RESULTADOS

TECNIFICACIÓN PIRAGUISMO:

.
.

TECNI
FICACIÓN PIRAGÜISMO


TECNIFICACIÓN PIRAGÜISMO TEMPADA 2014-15

Campionato do Mundo Xuvenil sub-23, 
Montemor O Velho (Portugal) 26/7/2015

Álex Bernárdez, de 2º Bach na Extensión do CGTD acadou a medalla de bronce no Campionato do Mundo Xuvenil sub-23 na categoría de C4 na distancia de 500 m. en Montemor O Velho (Portugal). Ademais Álex Bernárdez foi sétimo na final C-1 200 metros. Noraboa polos éxitos da sección de Piraguismo do CGTD. Enlace a noticia e imaxen publicada no facebook do instituto. 

Copa de España de 1000 metros de piragüismo (19-04-15):

-Álex Bernárdez: 1º en C1 júnior 2º BACH

-Raquel Da Costa: 1ª en K1 júnior y 1ª en K2 2ºBACH

-Camila Morison: 2ª en K1 júnior y 1ª en K2 2ºBACH

-Carla Sieiro: 4ª en K1 júnior 1ºBACH


Cto. Gallego de piragüismo 5000 mts. (Verducido, 27, 28-02 y 1-03/15):

-Carolina García: 1ª cadete 4ºESO

-Luis Rodríguez: 1º cadete K1 4ºESO

-Francisco Silva: 2º cadete K1 3ºESO

-Anxo Susavila: 3º cadete K1 4ºESO

-David Barreiro: 1º cadete C1 4ºESO

-Álex Bernárdez: 1º C1 juveni l2ºBACH

-Raquel Dacosta: 1º K1 juvenil 2ºBACH

-Camila Aldana: 2º K1 juvenil 2º BACH

-Carla Sieiro: 3º K1 juvenil 1ºBACH


TECNIFICACIÓN PIRAGÜISMO TEMPADA 2013-14

Copa de España de piragüismo en 200 y 500 metros y clasificatorio para los Campeonatos de Europa y del Mundo, Berducido 23-25/5/14

-Álex Bernárdez: 2º en C1 200 y 3º en C1 500 en la Copa. Clasificado en C1 1000 para el Cto. de Europa y del Mundo júnior.1º BACH

-Camila Morison: 2ª en K1 200, 3ª en K1 500, 1ª en K2 200 y 1ª en K2 500 en la Copa. Clasificada para el Campeonato de Europa júnior en K2 500. 1º BACH

-Raquel Da Costa: 2ª en K1 500, 3ª en K1 200, 1ª en K2 200 y 1ª en K2 500. Clasificada para el Campeonato de Europa júnior en K2 500. 1º BACH

3ª Copa de España de slalom (Orthez, 17 - 18 / 5 / 2014)

-Joel Sebastián: 3º en C1 cadete 4º ESO

-Manuel Ochoa: 4º en K1 cadete 4º ESO

2ª competición liga galega de slalom (Mondariz, 23-02-14):

-Andrea González: 2ª en K1 júnior 2º BACH

-Sara Vázquez: 1ª en K1 júnior 1º BACH

-Joel Sebastián: 2º en C1 y 3º en K1 cadete 4º ESO

-Brais Castro: 1º en C1 y 2º en K1 cadete 4º ESO

-Manuel Ochoa: 1º en K1 y 3º en C1 cadete 4º ESO

Cto. De España de invierno de piragüismo (Sevilla, 15-16/03/14):

-Alba Lorenzo: 2ª en cadetes B (de primer año) 3º ESO

-Carla Sieiro: 1ª en cadetes A 4º ESO

-Luis Rodríguez: 1º en cadetes B 3º ESO

-Anxo Susavila: 3º en cadetes B 3º ESO

-Álex Bernárdez: 2º en C1 júnior 1º BACH

-Camila Morison: 1ª en K1 júnior 1º BACH

-Raquel da Costa: 2ª en K1 júnior 1º BACH

Nelo Winter Challenge de piragüismo (Pontevedra, 08-09 / 03/2014):

-Álex Bernárdez: 2º en C1 1000 juvenil / 4º en C1 200 juvenil 1º BACH

-Alfonso Domínguez: 4º en C1 1000 juvenil 4º ESO

-Miguel Ángel Pérez: 1º en K1 1000 cadete 4º eso

-Luis Rodríguez: 2º en K1 1000 cadete 3º ESO

-Anxo Susavila: 3º en K1 1000 cadete 3º ESO

-Mauro prieto: 2º en K1 1000 juvenil 1º BACH

-Carla Sieiro: 1ª en K1 500 cadete 4º ESO

-Camila Aldana: 1ª en K1 500 juvenil / 2ª en K1 200 juvenil 1º BACH

-Raquel da Costa: 2ª en K1 500 juvenil / 3ª en K1 200 juvenil 1º BACH

-Carolina García: 4ª en K1 500 cadete 3º ESO

1ª competición de la Copa de España de slalom (Irún, 08-03-14):

-Sara Vázquez: 4ª en C1 juvenil / 6ª en K1 juvenil 2º BACH

-Brais Castro: 2º en C1 cadete 4º ESO


Cto Gallego de invierno de piragüismo (Pontevedra 22-02-14):

-Carla Sieiro: 1ª K1 cadete 4º ESO

-Alba Lorenzo: 2ª K1 cadete 3º ESO

-Luis Rodríguez: 1º K1 cadete 3º ESO

-Miguel Ángel Pérez: 2º K1 cadete 4º ESO

-Adrián Prada: 3º K1 cadete 4º ESO

-Anxo Susavila: 4º K1 cadete 3º ESO

-Álex Bernárdez: 2º C1 juvenil 1º BACH

-Raquel Da Costa: 1ª K1 juvenil 1º BACH

-Camila Aldana Morison: 2ª K1 juvenil 1º BACH

-Irene Mirás: 3ª K1 juvenil 1º BACH

-Iago Monteagudo: 2º K1 juvenil 1º BACH

Controles selectivos para el acceso a las selecciones nacionales cadetes y juveniles de slalom (Orthez, 16-02-14 y Seu D´urgell 23-02-14)

-Andrea González: 6ª en K1 juvenil / 7ª en K1 juvenil 2º BACH

-Sara Vázquez; 8ª en K1 juvenil / 9ª en K1 juvenil 2º BACH

-Manuel Ochoa: 3º en K1 cadete / 7º en K1 cadete 4º ESO

-Brais Castro: 6º en K1 cadete / 9º K1 cadete 4º ESO


TECNIFICACIÓN PIRAGÜISMO TEMPADA 2012-13

Copa de España cadete de piragüismo (Asturias, 25-05-13):

-Álex Bernárdez: 1º C1 1000 4º ESO

-Pedro Galbán: 2º C1 1000 4º ESO

-Alfonso Domínguez: 3º C1 1000 3º ESO

-Camila Morison: 1ª K1 1000 3º ESO

-Raquel da Costa: 2ª K1 1000 4º ESO

-Irene Miras: 4ª K1 1000 4º ESO

-Cintia Fernández: 5ª K1 1000 4º ESO

-Mauro Prieto: 2º K1 1000 4º ESO

-Borja Bejo: 4º K1 1000 4º ESO 

Control selectivo de piragüismo, clasificatorio para el Cto. de Europa (Asturias 24-05-13):

Sergio Vallejo: 1º en C1 1000 juvenil (clasificado para el Cto. de Europa) 1º BACH


Copa de España de 200 y 500 de piragüismo (Trasona, 11-12/05/13):

-Sergio Vallejo: 1º en C1 500, 3º en C1 200, 2º en C2 200 y 2º en C2 500 1º BACH

-Cristian Silva: 2º en K1 200 1º BACH

-Laura García: 2ª en K1 200 1º BACH

-Andrea Porteiro: 4ª en K1 500 2º BACH

Copa de España de piragüismo 1000 metros celebrada en Pontevedra, 13-14 / 04 /2013

-Sergio Vallejo: 1º en C1 júnior 1º bach

-Laura García Naveiro: 2ª en K1 júnior1º bach


2ª competición da Copa de España de slalom 2013, Mondariz, 7-04-13:

-Luis Fernández: 1º C1 cadete

-Andrea González: 2ª K1 júnior

-Iago Canosa: 3º K1 cadete


Resultados Campeonato gallego de invierno de piragüismo celebrado en Pontevedra, 23-02-13


-Raquel da Costa: 1ª en K1 cadete 4º ESO

-Camila Morison: 2ª en K1 cadete 3º ESO

-Irene Miras: 3ª en K1 cadete 4º ESO

-Borja Bejo: 1º en K1 cadete 4º ESO

-Mauro Prieto: 2º en K1 cadete 4º ESO

-Pedro Galbán: 1º en C1 cadete 4º ESO

-Alex Bernárdez: 2º en C1 cadete 4º ESO

-Alfonso Domínguez: 3º en C1 cadete 3º ESO

-Andrea Porteiro: 1ª en K1 juvenil 2º BACH

-Laura García: 2ª en K1 juvenil 1º BACH

-Jacobo Gómez: 3º en K1 juvenil 1º BACH


Resultados da Copa Ibércia de Slalon

-Andrea González: 1ª en K1 júnior 1º BACH

-Iago Canosa: 1º en K1 y 2º en C1 cadete 4º ESO

-Luis Fernández: 1º en C1 y 6º en K1 cadete 4º ESO

-Sara Vázquez: 2ª en K1 júnior 1º BACH

-Brais Castro: 3º en K1 y 3º en C1 cadete 3º ESO

-Manuel Ochoa: 4º en K1 cadete 3º ESO


TECNIFICACIÓN PIRAGÜISMO TEMPADA 2011-12:

27/5/12: Resultados da Copa de España de piragüismo

Categoría: Jóvenes promesas celebrada en Trasona:

Cadetes de 1000mts:

-Raquel da Costa: 1ª K1 3º ESO

-Irene Miras: 2ª K1 3º ESO

-Cintia Fernández: 3ª K1 3º ESO

-Cristian Silva: 2º K1 4º ESO

-Jacobo Gómez: 8º K1 4º ESO

-Borja Bejo: 8º K1 cadete B 3º ESO

-Alex Bernárdez: 1º C1 cadete B 3º ESO

-Pedro Galbán: 2º C1 cadete B3º ESO

Selectivo nacional clasificatorio celebrado en Verducido para o campeonato de Europa júnior:

-Brais Casás: 1º en C1 1000 y 4º en C1 200 1º BACH

-Sergio Vallejo (todavía cadete): 3º en C1 1000 4º ESO

-Álvaro Novo: 1º en C1 200 4º ESO

-Natalia García: 2ª en K1 200 y 2ª en K1 500 2º BACH

-Tania Álvarez: 6ª en K1 200 y 6ª en K1 500 2º BACH

-Laura García (todavía cadete): 9ª en K1 500 4º ESO

Dado los resultados obtenidos por nuestros piragüistas este fin de semana, Natalia García, Alvaro Novo, Brais Casás y Sergio Vallejo se han clasificado para disputar el Campeonato de Europa júnior que se desarrollará en Portugal entre el 9 y el 15 de julio.

Resultados 16/5/12: Copa de España de 200 y 500 de piragüismo:

Alvaro Novo: 1º en C1 200 y 3º en C1 500 categoría juvenil 4º eso

Brais Casás: 2º en C1 200 y 2º en C1 500 categoría juvenil 1º bach

Natalia García: 2ª K1 200 y 5ª en K1 500 categoría juvenil 2º ba

Laura García: 6ª K1 200 y 8ª en K1 500 categoría juvenil 4º bach


Campeonatos de España de Invierno, CEAR da Cartuja de Sevilla: 17-18/3 /2012 donde os nosos alumnos do CGTD obtiveron os seguintes resultados:

-Borja Bejo: 4º en K1 2000, categoría cadete primer año (B) 3º ESO

-Alexandre Bernárdez: 1º en C1 2000, cadete B y 2º en C1 5000 cadete B 3º ESO

-Brais Casás: 2º en C1 2000, categoría juvenil A (juvenil de 2º año) y 3º en C1 5000 1º BACH.

-Raquel Dacosta: 1ª en K1 2000, cadete B 3º ESO

-Cintia Fernández 3ª K1 2000, categoría cadete B 3º ESO

-Pedro Galbán: 5º en C1 2000, categoría cadete A 3º ESO

-Manuel García: 4º en C1 5000 (Primer sub-17) 4º ESO

-Jacobo Gómez: 3º en K1 2000, categoría cadete A 4º ESO

-Cristian Silva: 2º en K1 2000 y 5º en K1 5000, categoría cadete A 4º ESO

-Sergio Vallejo: 1º en C1 tanto en 2000 como en 5000, categoría cadete A. 4º ESO

Na 1ª Copa de España de Slalom, os resultados obtidos polos nosos deportistas foron os seguintes:

AGUAS BRAVAS

-Iago Canosa: 2º en C2 cadete 3º ESO

-Luis Fernández: 3º en C1 cadete 3º ESO

-Andrea González: 8ª en K1 cadete 4º ESO

-Sara Vázquez: 1ª en K1 cadete 4º ESO

No Campeonato gallego de inverno de piragüismo o fin de semana do 25 ó 26 de Febreiro do 2012:

Sergio Vallejo: 1º en C1 5000 cadete 4º ESO

Raquel Dacosta: 1ª en K1 5000 cadete 3º ESO

Manuel García Naveiro: 1º en C1 5000 juvenil 4º ESO

Tania Álvarez: 1ª en K1 5000 juvenil 2º BACH

Andrea Porteiro: 2ª en K1 5000 juvenil 1º BACH

Cristian Silva: 1º en K1 5000 cadete 4º ESO