Organigrama, Consello escolar, Equipo directivo, Comisións

Equipo directivo

  • Director: Francisco Javier Dapena Castro
  • Xefe de estudos Educación Secundaria e Bacharelato: Xosé Neiro Ramos
  • Secretaria: Rosa Aldrey Villar
  • Vicedirectora: María Jesús Vázquez Pérez
  • Xefa de estudos Ciclos Formativos: Inés Martorell Quintáns

Consello Escolar ano 2020-21

Equipo Directivo

  • Dn. Francisco Javier Dapena Castro (Director)
  • Dn. Xosé Neiro Ramos (Xefe de Estudos)
  • Dna. Ines Martorell Quintáns (Xefa de Estudos Ciclos Formativos)
  • Dna. Rosa Aldrey Villar (Secretaria)

Representantes do Profesorado.

  • D. Manuel Martínez Blanco
  • D. Nicolás Lucas Domínguez

Representantes dos Pais/Nais

  • Dna. María del Mar Vidal Herrador

Representante da AMPA

  • Dna. Celsa Iglesias Pardo

Representantes do Alumnado

  •  

Representante da PAS

  •  

Representante do Concello

  • Dna. Navia Rivas de Castro

Outros cargos

  • EQUIPO DINAMIZACIÓN TIC: Cesar Novoa Vega

  • DINAMIZACIÓN DA  BIBLIOTECA: Dolores Lagarón Ron

  • DINAMIZACIÓN LINGUA GALEGA: Cristina Quintáns Ruído.

  • RESPONSABLE DE PROGRAMAS INTERNACIONAIS: Xosé Barreiro Otero

  • COORDINADORA FCT: María Peón López

  • COORDINADORA SECCIÓN  BILINGÜE DE INGLÉS: María Eugenia Temprano Y Alfonso

Comisión Económica (decreto 324/1996 do 26 de xullo)

  • Director: Javier Dapena Castro

  • Secretaria: Rosa Aldrey Villar

  • Profesor/a: Manuel Martínez Blanco

  • Alumno/a

  • Pais/nais: María del Mar Vidal Herrador

Comisión de Convivencia (decreto 8/2015, de 8 de xaneiro polo que se desenvolve a lei 4/2011)

  • Director: Javier Dapena Castro
  • Xefe de Estudos: Xosé Neiro Ramos
  • Alumnos/as:
  • Profesor/a:
  • Pais/nais:
  • Persoal Non docente:

Comisión de Biblioteca

Orde do 23 de maio pola que se convoca o Plan de mellora de bibliotecas escolares en centros non universitarios sostidos con fondos públicos para o curso 2016/17.

  • Profesor/a e Coordinadora da Biblioteca: Dolores Lagarón Ron
  • Pai/nai: Celsa Iglesias Pardo
  • Representante do Concello: Navia Rivas de Castro
  • Equipo Directivo: Rosa Aldrey Villar

(de fora do Consello: Responsable da biblioteca pública máis próxima)

Comisión de Coordinación Pedagóxica

  • Ciencias da Natureza: Nicolás Lucas Domínguez

  • Comercio e Marqueting: Manuel Martínez Blanco

  • Debuxo: Estela María Pintos Moreu

  • Departamento de Orientación: Olga Nieves Penas Frade

  • Economía: Javier Benito Torres

  • Educación Física: María Victoria Facal Méndez

  • Filosofía: Pilar González Borrajo

  • Física e Química: Socorro Liste lópez

  • FOLSantiago Pazos Franqueira

  • Formación en Centros de Traballo (FCT): María Peón López

  • Francés: Perfecto Andrade Grande

  • Grego e Latín: Gloria Rodríguez Leal

  • Inglés: María Eugenia Temprano Y Afonso

  • Lingua castelá e literatura: Luz Marina López Ignacio

  • Lingua galega e literatura: Araceli Queiruga Pais

  • Matemáticas: José Luis Valcarce Gómez

  • Música: Víctor Manuel Blanco López

  • Pedagoxía Terapeútica: Mari Carmen Caramés Gorgal

  • Relixión: Mª Teresa Cao García

  • Tecnoloxía: Anxa Novo Platas

  • Vicedirectora: María Jesús Vázquez Pérez

  • Xeografía e Historia: María Nieves García Viaño

Distribuir contido