Profesorado

Profesorado

Curso 2019/20

BIOLOXÍA-XEOLOXÍA LINGUA E L. CASTELÁ

Suárez Boquete, Esther

Fernández Fernández, Jesús

 García Gallego, Manuel Angel

       

Alonso Pica, Rafael

Lloréns Inglés, Gonzalo

Mateo Rodríguez, José Eugenio

Rúa Peón,  Juan Carlos

 

DEBUXO LINGUA  E  L.  GALEGA

Estévez Barcala, Haydée

Collazo Trigo, Santiago

Manso  Seijas, Carme 

Villamil Míguez, Manuela

Martínez Fernández, Ana Isabel

Mosquera lendoiro, Matilde

FerreiroGarcía, Rosalía

ECONOMÍA MATEMÁTICAS

Yáñez Izquierdo, Fermina

 

 

Veiga Freire,  Mª Jesús

Bartolomé Fuentes, Alfonso     

Pérez González, Mercedes

Rodríguez Cabana, Manuel

Arcos Martínez, Mª Vega

Otero Ponte, Patricia

EDUCACIÓN FÍSICA MÚSICA
 Bellón Santiago , Marta    

  Martínez Lago, Luis  

Baliñas Pérez, Mª do Carme

Dios Cañada, Juan 

FILOSOFÍA ORIENTACIÓN

    Rodríguez Alcalá,  José Luís 

  Freire Leira, Juan Carlos

Seoane Sánchez, Pilar

Martínez Vázquez, Remedios

Lista Becerra, Mónica

FÍSICA E QUÍMICA

RELIXIÓN

 Seco Lago, Hervilia

Fernández Quintás, Eva 

Álvarez Álvarez, Carlota

Chazo Otero, Gonzalo

FRANCÉS

TECNOLOXÍA

Núñez Centeno, Mercedes 

López Pallares, Mª Luz

 

Gestoso Gandoy, José Antonio 

Fernández Munín, Concepción 

  

   INGLÉS   

XEOGRAFÍA E HISTORIA

 

Paíno Rodríguez, Purificación

Mosquera Quevedo, Dolores

Rodríguez Pardo, Lourdes

Puga Vidal, Noemí

García Otero, Tania

 

 

Romero Masiá, Ana

 Fachado Estévez, Alberto

Rodríguez Berja, Mariano

Rodríguez Castelos, Laura

Castro Quián, José             

LATÍN-GREGO

 

Rodríguez Rodríguez, Enrique

 

 

XEFES DE DEPARTAMENTO

Ciencias Naturais: D. Manuel García Gallego

CC. SS. Xeografía e Historia: D Ana Romero Masiá

Economía: Dna. Fermina Yañez Izquierdo

Educación Física: Dna. Marta Bellón Santiago

Educación Plástica e Visual: Dna. Haydée Estévez Barcala

Filosofía: D. José Luis Rodríguez Alcalá

Física e Química: Dna. Hervilia Seco Lago

Francés: Dna. Mercedes Núñez Centeno

Inglés: Dna. Purificación Paíno Rodríguez

Latín: D. Enrique Rodríguez Rodríguez

Lingua Castelá e Literatura: D. Eugenio Mateo Rodríguez

Lingua Galega e Literatura: Dna. Carme Manso Seijas

Matemáticas: Dna. Mª. Jesús Veiga Freire

Música: D. Juan Dios Cañada

Relixión: D. Gonzalo Chazo Otero

Tecnoloxía: D. José Antonio Gestoso Gandoy

Orientación: Dna. Pilar Seoane Sánchez

              Normalización lingüística:  Dna. Manuela Villamil Míguez

 

  

Powered by Drupal - Design by artinet