Organigrama, Consello escolar, Profesorado, Equipo Directivo, Persoal non docente

Profesorado

 

 

 

DEPARTAMENTOS DE COORDINACIÓN DIDÁCTICA.

 

 


Departamento de Bioloxía e Xeoloxía - Ciencias da Natureza:

  • Miguel Santaolalla Losada (Coordinador)
  • Ana María Rodríguez Barrera (Titora de 1º C-B ESO)
  • Mª José Mosquera Santé


 

Departamento de Debuxo e Plástica - Visual:

  •  Joaquín Perales Garat (Coordinador)


 

Departamento de Educación Física:

  • Ana María Martínez Rivera (Coordinadora)
  • Francisco Fernández Fraga (Titor de 2º Ciclo Formativo e Coord. da CFT)
  • Dina Asensio Campazas (Titora de 1º BACH)
  • Sergio Amado Padín Fernández (Titor de 1º Ciclo Formativo)
  • Eduardo Patiño Núñez-Romero (Vicedirector)
  • Eneko Sertucha Lista (Titora de 2ºB ESO)
  • Diego Taboada Lesta (Director)
  • Eduardo Carril Prego 

 

 

Departamento de Filosofía:

  • Eduardo Varela López (Coordinador)


 

Departamento de Física - Química:

  •  Mª Ángeles Varela García(Coordinadora)
  • Javier Delgado Corzo (Titor de 2ºB-A ESO)

 


Departamento de Francés:

  • Francois Davo (Coordinador)
  • Mélanie Pintos Martín 


 

Departamento de Grego:

  • Mª Elena Labora Castro (Coordinadora)


 
Departamento de Lingua Estranxeira - Inglés:

  • Mª Elena Penas Franqueira (Coordinadora eTitora de 4ºB ESO)
  • Juan Pablo García Patiño
  • Sonia Lavandeira Rojo (Titora  1º A ESO)

 

 Departamento de Lingua Castelá e Literatura:

  • Emilio Salgado Freire (Coordinador).
  • José Luis Sánchez Villar (Titor de 2º PMAR).
  • Purificación Toba Quintáns (Titora de 2º B-B ESO) .
  • Alfredo Blánco Martínez (Titor 2ºA ESO).



Departamento de Lingua Galega e Literatura:

  • Henrique Manuel Rabuñal Corgo (Titor de 2ºC  ESO)
  • Teresa Fandiño Barreiro (Titora de 3ºA ESO)
  • César Carlos Morán Fraga (Coordinador)
  • Mª Dolores Vilariño Suárez (Titora de 4ºA ESO)



Departamento de Matemáticas:

  • Paula Navarro Otero (Coordinadora).
  • Miguel A. García Álvarez (Titor de 2ºA BACH).
  • Mª Luisa Gómez Moar
  • Jacinto Saavedra López 
  • Alfonso Vázquez Parcero (Titor de 3ºB ESO)
  • María Vidal Regueiro
  • Benjamín Sande Eslava




Departamento de Orientación:

  • Emilio García Fernández (Coordinador)
  • Tito Rodríguez Martínez
  • José Antonio Moreira Fernández (Titor 1º C-A ESO)
  • Ana Piñón Vale

 

Departamento de Música:

  • Teresa Elvira Méndez García (Coordinadora)
  • Clara Suárez Núñez (Titora  1º B ESO)

 

Departamento de Relixión:

  • Mª Milagros Martínez Ríos (Coordinadora).



Departamento de Tecnoloxía:

  • Mª José Martínez Rey(Coordinadora)
  • MªBegoña Torreiro Anta



Departamento de Ciencias Sociais - Xeografía e Historia:

  • Mª Regina Rodríguez Cancio-Donlebun (Coordinadora).
  • Emma Prudencia Alvarellos Fondo (Titora de 4ºC ESO).
  • Pablo González López (Coordinador TIC e ABALAR).
  • Eduardo Monroy González (Titor de 2ºB BAC).


 

Departamento de FOL:

  • Amparo Vigo Lancho (Secretaria)
  • Begoña Zas García (Coordinadora)

 

 

 

 

Persoal Non Docente

Persoal administrativo e de servizos:

 

   Administración.

  Carmen Garrido Ordoño.

  Clara Mª Gómez Lago

 

Subalternos.

Rosa Núñez Castelo.

Juan Pintané Regueira

 

Limpeza.

Beatriz Blanco García.

Ana Mª Paradela Villar (media xornada).

Mª del Mar Redondo Villarino.

EQUIPO DIRECTIVO

 

Equipo Directivo:

  •             Diego Taboada Lesta (Director).
  •             Eduardo Patiño Núñez-Romero (Vicedirector).
  •             Eneko Sertucha Lista (Xefe de Estudos).
  •             Amparo Vigo Lancho (Secretaria).

 

 

CONSELLO ESCOLAR

 


 

CONSELLO ESCOLAR.

 

Membros de pleno dereito:

a)              Diego Taboada Lesta (Presidente)

b)             Eneko Sertucha Lista (Xefe de Estudos)

c)               Amparo Vigo Lancho (Secretaria)

 

Representantes do profesorado:

a)             Mª de los Ángeles Varela García

b)              Eduardo Monroy Gonzalez

c)             Mª Regina  Rodríguez Cancio-Donlebun

d)              Mª José Martínez Rey

e)              Tito Rodríguez Martínez

f)        Pablo González Lopez


 

Representantes do sector das familias:

a)              Manuela Jiménez Martín.

b)               Berta Freire Lesta (AMPA).

 

Representantes do sector do alumnado:

a)             Amanda Farias dos Santos, 2º CICLO

b)              Carla Piñeiro Ponte, 2ºB BACH

c)               Cristian Pose Vázquez, 1 º BACH.


 

Representante do PAS:

a)              Posto se cubrir

 

Representante municipal:

a)              Fouz Escobero, Isabel

 

Comisión Económica:

a)              Diego Taboada Lesta (Delega/ Secretar.)

b)             

c)           

d)             

e)              ……………………………...

 

 

 

Observatorio Convivencia Escolar:

a)             
b)              

c)               

d)             

e)             
f)        
g)             

h)              

i)      

j)         

 

Comisión impulsar medidas educativas que fomenten a igualdade real e afectiva entre homes e mulleres:

a)             

b)              ………………………………...

 

Distribuir contido