TITORÍAS DE ESO, BACH. E FP CURSO 2023-2024 |
|
1º A |
Paula Díaz Santos |
1º B |
Alberto Barreiro Docampo |
1º C |
Lorena del Palacio Rodríguez |
1º D |
Diego Carpintero Pallares |
1º E |
Lucía Mosquera Novoa |
1º F |
Mª Cristina Mourelo Barreiro |
|
|
2º A |
Liliana Piñeiro Piñeiro |
2º B |
Mª Jesús Domínguez Daponte |
2º C |
Nerea Galdós Pozo |
2º D |
Míkel Iribar López |
2º E |
Juan Ignacio Martínez Guerrero |
2º F |
José Antonio Valiña Alonso |
|
|
3º A |
Alfredo Martínez Pérez |
3º B |
Inés Bellas Carballo |
3º C |
Saturnino Alborja García |
3º PDC |
Patricia Estraviz Precedo |
3º D |
Eduardo Dorrego López |
3º E |
Uxía Fontaíña Pérez |
|
|
4º A |
Paula Torreiro Pazo |
4º PDC |
Patricia Varela Santoandré |
4º B |
Marta Veiguela Reigosa |
4º C |
Alexia García Pérez |
4º D |
Cristina Montes Posadas |
|
|
1º BACH A |
Juana Fernández García |
1º BACH B |
Víctor Torreiro García |
1º BACH C |
Sergio Vázquez Miramontes |
|
|
2º BACH A |
Mª Ángeles Sacedón Sánchez |
2º BACH B |
Pablo Macho Gómez |
2º BACH C |
Mónica Andújar Vázquez |
|
|
1º FPB |
Aarón Mateo Velo Suárez |
2º FPB |
Cristina Fernández Sampayo |
|
|
1º CM |
Tomás Grandío Arias |
2º CM |
Eliseo Piñeiro Arias |
1º CS |
Beatriz Brea Mato |
2º CS |
Sonsoles García Saavedra |
Organigrama, Consello escolar, Profesorado, Titores, Equipo directivo
Titorías
Membros do Consello Escolar do IES
Renovado o 23 de novembro de 2022
Consello escolar |
|
Membros natos |
|
Mª Belén Vidal Marcote |
Directora |
Fernanda Moltó Roibal |
Secretaria (sen dereito a voto) |
Verónica Pérez Rouco |
Xefa de Estudos |
|
|
Representantes do profesorado |
|
Mª do Carme Parada Maroño |
Elección 2021-2024 |
Iria Collantes Lamas |
Elección 2021-2024 |
Mª Olga Varela Vázquez |
Elección 2022-2024 |
Pablo Trashorras de la Fuente |
Elección 2022-2026 |
Iván Rivera Pérez |
Elección 2022-2026 |
Rosa Mª Maceiras Miñán |
Elección 2022-2026 |
|
|
Representantes do alumnado |
|
Roque Blanco García |
Elección 2021-2024 |
Carlos Morente López |
Elección 2022-2026 |
Ainara Torreiro Rivas |
Elección 2022-2026 |
|
|
Representantes dos pais e nais dos alumnos/as |
|
Carlos Sánchez Carretero |
Elección 2021-2024 |
Mª Rosario Varela Miramontes |
Elección 2022-2026 |
José Benito Iglesias Folgueira |
Representante ANPA |
|
|
Represetante do persoal de administración e servizos |
|
|
|
|
|
Representante do Concello |
|
Ana Rodríguez López |
|
Comisión económica |
|
Directora |
Mª Belén Vidal Marcote |
Secretaria |
Fernanda Moltó Roibal |
Representante do profesorado |
Pablo Trashorras de la Fuente |
Representante do alumnado |
Roque Blanco García |
Representante de pais/nais |
Mª Rosario Varela Miramontes |
Comisión de convivencia |
|
Directora |
Mª Belén Vidal Marcote |
Xefa de Estudos |
Verónica Pérez Rouco |
Orientadora |
Graciela Fiaño Cacheda |
Representantes do profesorado |
Mª do Carme Parada Maroño |
|
Iván Rivera Pérez |
|
Mª Olga Varela Vázquez |
Responsable de coeducación e igualdade |
Rosa Mª Maceiras Miñán |
Representantes dos pais/nais |
Carlos Sánchez Carretero |
|
José Benito Iglesias Folgueira |
Representante do alumnado |
Carlos Morente López |
|
Ainara Torreiro Rivas |
Membros do Equipo Directivo
Directora: | Belén Vidal Marcote |
Vicedirectora: | Beatriz Alonso Pérez-Ávila |
Xefa de Estudos: | Verónica Pérez Rouco |
Secretaria: | Fernanda Moltó Roibal |
Hora de atención ás familias
PROFESORADO 2023-2024 |
DEPARTAMENTO |
DÍA |
HORA |
Brea Mato, Beatriz |
Administrativo |
Martes |
12:30-13:20 |
Grandío Arias, Tomás |
Administrativo |
Luns |
09:20-10:10 |
Otero Suárez, Luisa |
Administrativo |
Martes |
12:30-13:20 |
Piñeiro Arias, José Eliseo |
Adminsitrativo |
Mércores |
08:30-09:20 |
Ramos Vázquez, Ana María |
Administrativo |
Xoves |
13:20-14:10 |
Vázquez Méndez, María Jesús |
Administrativo |
Mércores |
10:30-11:20 |
García Pérez, Alexia |
Bioloxía e Xeoloxía |
Martes |
10:30-11:20 |
Carpintero Pallares, Diego |
Bioloxía e Xeoloxía |
Luns |
12:30-13:20 |
Del Palacio Rodríguez, Lorena |
Bioloxía e Xeoloxía |
Martes |
10:30-11:20 |
Méndez Alonso, Silvia |
Bioloxía e Xeoloxía |
Martes |
10:30-11:20 |
Rivera Pérez, Iván |
Bioloxía e Xeoloxía |
Luns |
09:20-10:10 |
Moltó Roibal, María Fernanda |
Debuxo |
Venres |
09:20-10:10 |
Moreira García, Marta |
Debuxo |
Martes |
12:30-13:20 |
Velasco López, Laura |
Debuxo |
Mércores |
09:20-10:10 |
Veiguela Reigosa, Marta |
Economía |
Mércores |
10:30-11:20 |
Díaz Santos, Paula Mª |
Educación Física |
Martes |
11:20-12:10 |
Iglesias Botía, Belén |
Educación Física |
Xoves |
10:30-11:20 |
Martínez Pérez, Alfredo Luis |
Educación Física |
Venres |
12:30-13:20 |
Alborja García, Saturnino |
Filosofía |
Martes |
12:30-13:20 |
Macho Gómez, Pablo |
Filosofía |
Martes |
09:20-10:10 |
Ferraces Lago, Isabel |
Física e Química |
Mércores |
10:30-11:20 |
Moreira Rama, Mª Jesús |
Física e Química |
Martes |
11:20-12:10 |
Pérez Alvariño, David |
Física e Química |
Martes |
11:20-12:10 |
Varela Ramos, Vanesa |
Física e Química |
Luns |
11:20-12:10 |
García Saavedra, Sonsoles |
Formación e O.L. |
Xoves |
10:30-11:20 |
Sánchez Timiraos, Aida |
Francés |
Mércores |
12:30-13:20 |
Souto Herraiz, Tania |
Francés |
Mércores |
10:30-11:20 |
Bellas Carballo, Mª Inés |
Inglés |
Luns |
10:30-11:20 |
Galdós Pozo, Nerea |
Inglés |
Luns |
12:30-13:20 |
Gonzalo Tomé, Laura Adelina |
Inglés |
Xoves |
11:20-12:10 |
Quiza Varela, Teresa |
Inglés |
Mércores |
10:30-11:20 |
Sacedón Sánchez, Mª Ángeles |
Inglés |
Xoves |
10:30-11:20 |
Torreiro Pazo, Paula |
Inglés |
Luns |
12:30-13:20 |
Varela Vázquez, Olga |
Inglés |
Mércores |
12:30-13:20 |
Vicente Martínez, Susana |
Latín |
Venres |
12:30-13:20 |
Collantes Lamas, Iria |
Lingua castelá e literatura |
Luns |
10:30-11:20 |
Maceiras Miñán, Rosa María |
Lingua castelá e literatura |
Mércores |
10:30-11:20 |
Mosquera Novoa, Lucía |
Lingua castelá e literatura |
Luns |
09:20-10:10 |
Montes Posadas, Cristina |
Lingua castelá e literatura |
Luns |
12:30-13:20 |
Mourelo Barreiro, Mª Cristina |
Lingua castelá e literatura |
Mércores |
11:20-12:10 |
Piñeiro Piñeiro, Liliana |
Lingua castelá e literatura |
Venres |
11:20-12:10 |
Varela Santoandré, Patricia |
Lingua castelá e literatura |
Xoves |
11:20-12:10 |
Vidal Marcote, María Belén |
Lingua castelá e literatura |
Venres |
10:30-11:20 |
Barreiro Docampo, Alberto |
Lingua e literatura galega |
Luns |
10:30-11:20 |
Gómez Martínez, Lidia |
Lingua e literatura galega |
Martes |
10:30-11:20 |
Fuciños Calle, Patricia |
Lingua e literatura galega |
Martes |
13:20-14:10 |
Parada Maroño, Mª do Carme |
Lingua e literatura galega |
Martes |
09:20-10:10 |
Precedo Estraviz, Patricia |
Lingua e literatura galega |
Xoves |
09:20-10:10 |
Torreiro García, Víctor |
Lingua e literatura galega |
Venres |
12:30-13:20 |
Crespo del Corral, Jesusa |
Matemáticas |
Mércores |
10:30-11:20 |
Dorrego López, Eduardo |
Matemáticas |
Xoves |
11:20-12:10 |
Fernández García, Juana María |
Matemáticas |
Martes |
13:20-14:10 |
Fontaíña Pérez, Mª Uxía |
Matemáticas |
Luns |
12:30-13:20 |
Martínez Guerrero, Juan Ignacio |
Matemáticas |
Martes |
11:20-12:10 |
Pérez Rouco, Verónica |
Matemáticas |
Venres |
12:30-13:20 |
Ramos Lorenzo, Cristian |
Matemáticas |
Venres |
12:30-13:20 |
Trashorras de la Fuente, Pablo |
Matemáticas |
Luns |
10:30-11:20 |
Valiña Alonso, José Antonio |
Matemáticas |
Martes |
12:30-13:20 |
Alonso Pérez-Ávila, Beatriz |
Música |
Mércores |
12:30-13:20 |
Dominguez Daponte, Mª Jesús |
Música |
Venres |
10:30-11:20 |
Montes Fernández, Mª Antonia |
Música |
Venres |
12:30-13:20 |
Bujeiro Barral, Diana Mª |
Orientación |
Venres |
11:20-12:10 |
Fiaño Cacheda, Graciela |
Orientación |
Venres |
11:20-12:10 |
López González, María Irma |
Orientación |
Venres |
11:20-12:10 |
Seijas Vispo, Ana |
Orientación |
Venres |
11:20-12:10 |
Míguez Rodríguez, José Manuel |
Relixión |
Venres |
11:20-12:10 |
Fernández Sampayo, Cristina |
S. e A. Informáticas |
Venres |
11:20-12:10 |
López Pena, Lara |
S. e A. Informáticas |
Martes |
11:20-12:10 |
Velo Suárez, Aarón Mateo |
S. e A. Informáticas |
Xoves |
11:40-12:30 |
Gómez Llanos, Rebeca |
Tecnoloxía |
Mércores |
09:20-10:10 |
Martínez Meiriño, Federico |
Tecnoloxía |
Luns |
10:30-11:20 |
Vázquez Álvarez, Ángela |
Tecnoloxía |
Mércores |
10:30-11:20 |
Acuña Vázquez, Mónica |
Xeografía e Historia |
Xoves |
11:20-12:10 |
Barrán Ferreiro, David |
Xeografía e Historia |
Xoves |
11:20-12:10 |
Fernández Piñeiro, Estefanía |
Xeografía e Historia |
Xoves |
09:20-10:10 |
Iríbar López, Mikel |
Xeografía e Historia |
Mércores |
11:20-12:10 |
Vázquez Miramontes, Sergio |
Xeografía e Historia |
Mércores |
11:20-12:10 |