CMUS VIVEIRO

Departamentos


 

ACORDEÓN: Acordeón.

Lino Rico Fernández

 


 

CANTO: Canto e Idioma.

Montse Expósito Cao

 


 

CONXUNTO: Orquestra, Banda, Coro, Música de cámara e Conxunto.

María Eloísa Pérez Lage

Antonio José Álvarez Neira

David Bellas García

Cesar Ángel Bermúdez Guerreiro

Juan Manuel Cabalar Filgueiras

José Manuel Canosa Carballo

Montse Expósito Cao

Juan Carlos García Rega

Sonia García Rodríguez

Luis Iglesias Vázquez

Juan José Martínez Casteleiro

Zeltia Pardo Naval

Francisco Javier Pena Louzao

Delio Represas Carrera

Lino Rico Fernández

Luis Rodil Fernández

Ángel Soto Mosquera

Raquel Soto Mosquera,

Plácido Travieso Fernández

Beatriz Vale Conesa

 


 

CORDA FRETADA: Violín, Viola, Violonchelo e Contrabaixo.

Juan Manuel Cabalar Filgueiras

José Manuel Canosa Carballo

 


 

CORDA PULSADA: Guitarra, Guitarra eléctrica e Baixo eléctrico.

Juan José Martínez Casteleiro

Antonio José Álvarez Neira

Jose Manuel Canosa Carballo

Antonio Río Rodríguez

 


 

FUNDAMENTOS DE COMPOSICIÓN: Harmonía, Análise, Acompañamento, Historia da música e Fundamentos de composición.

Sonia García Rodríguez

María del Carmen Gómez Fernández

Juan José Martínez Casteleiro

María Eloísa Pérez Lage

Marta Rico Lojo

Ángel Soto Mosquera

 


 

INSTRUMENTOS ANTIGOS: Gaita e Música tradicional.

Francisco Javier Pena Louzao

David Bellas García

 


 

INSTRUMENTOS DE TECLA: Piano e Piano complementario.

Raquel Soto Mosquera

Cesar Ángel Bermúdez Guerreiro

Sonia García Rodríguez

María del Carmen Gómez Fernández

María Eloísa Pérez Lage

Lino Rico Fernández

Marta Rico Lojo

Plácido Travieso Fernández

Beatríz Vale Conesa

 


 

LINGUAXE MUSICAL: Linguaxe musical, Educación auditiva e vocal, Novas tecnoloxías aplicadas á música e Itinerario de pedagoxía.

Luis Iglesias Vázquez

Cesar Ángel Bermúdez Guerreiro

Montse Expósito Cao

Sonia García Rodríguez

María del Carmen Gómez Fernández

Delio Represas Carrera

Marta Rico Lojo

Luis Rodil Fernández

Raquel Soto Mosquera,

Plácido Travieso Fernández

Beatriz Vale Conesa

 


  

PERCUSIÓN: Percusión.

Eusebio López Sala

 


  

VENTO MADEIRA: Clarinete, Frauta traveseira e Saxofón.

Luis Rodil Fernández

Zeltia Pardo Naval

Juan Carlos García Rega

Rodrigo Martínez Díaz

 


  

VENTO METAL: Trompeta, Trompa, Trombón, Tuba e Itinerario de interpretación.

Delio Represas Carrera

Luis Iglesias Vázquez