Skip to Content

Saídas e visitas

Saída de 4º Bombeiros

Os bombeiros - 4º Educación Primaria (Febreiro 2014)

 

ACTIVIDADES EXTRAESCOLARES

 

 O programa de actividades extraescolares organizadas pola ANPA lévase a cabo polas tardes a partires das 16:00 horas e consta das actividades e horarios reflectidos na seguinte táboa:

Ed. Infantil

Luns

Martes

Mércores

Xoves

Venres

De 16h a 17h

Patinaxe

Inglés

patinaxe

Inglés

Teatro

Manualida-des

Manualida-des

Manualida-des

Manualidades

De  17h a 18h

Manualida-

des

Danza jazz

xogos

Manualida-

des

Teatro

Xogos

Manualida-des

Danza jazz

De 16:45h a 17:30h

Judo

 

 

Judo

 

 

1º e 2º

E. P.

Luns

Martes

Mércores

Xoves

Venres

De 16h a 17h

Inglés

Informática

Inglés

Informática

Teatro

Patinaxe

Manualidades

Patinaxe

Manualidades

Manualidades

Manualidades

Debuxo e pint

De 17h a 18h

Manualidades

Danza jazz

Debuxo e pint

Informática

Danza jazz

Informática

Manualidades

Teatro

 

Judo

 17:30 a 18:30

Manualidades

Judo

17:30 a 18:30

Debuxo e pint

 

3º e 4º E.P.

Luns

Martes

Mércores

Xoves

Venres

De 16h a 17h

Patinaxe

Danza jazz

Patinaxe

Informática

Danza jazz

 

 

Manualidades

Informática

Debuxo e pint

Manualidades

Teatro

Manualidades

Manualidades

De 17h a 18h

Manualidades

Inglés

Debuxo e pint

Inglés

Teatro

Informática

Judo

Informática

Manualidades

Debuxo e pint

Manualidades

Judo

 

5º e 6º E.P.

Luns

Martes

Mércores

Xoves

Venres

De 16h a 17h

Patinaxe

Danza jazz

Patinaxe

Informática

Danza jazz

Manualidades

Informática

Debuxo e pint

Manualidades

Teatro

 

Manualidades

 

Manualidades

De 17h a 18h

Inglés

Informática

Inglés

Informática

Teatro

Manualidades

 

Debuxo e pint

Manualidades

Debuxo e pint

Judo

Manualidades

Judo

 

Adultos

Luns

Martes

Mércores

Xoves

Venres

De 18:15 h.

a 19:15 h.

 

Danza jazz

Mantemento

 

Danza jazz

  

PRECIOS:

 

- Judo                         15'50 euros/mes

 

- Manualidades

- Teatro

- Inglés                       11  euros/mes

- Informática

- Debuxo e pintura

 

- Patinaxe

- Danza Jazz              10  euros/mes

 

Os prezos que se indican son para os socios da ANPA. Os non socios pagarán 3 euros mais por actividade e mes

 

 

ACTIVIDADES SUBENCIONADAS (inscripción antes do 25 de setembro)

 

- 1ª cuota                    11'26 euros ao inscribirse

- 2ª cuota                    18'43 euros no mes de decembro

 

Psicomotricidade      (Ed. Infantil)

Predeportes               (1º e 2º de Ed. Primaria)

Baloncesto                 (3º,4º,5º e 6º de Ed. Primaria)

Natación                    (3º e 4º de Ed. Primaria)        50'70 euros/curso

 

ACTIVIDADES DEPORTIVAS DO CONCELLO

 

XOGOS: luns e mércores de 17:00 a 18:00 horas só para Ed. INFANTIL

 

PREDEPORTES: mércores e venres de 17:00 a 18:00 horas só para 1º,2º e 3º de EPrimaria

 

BALONCESTO: martes e venres de 16:00 a 17:00 horas só para 4º,5ºe 6º de EPrimaria

 

NATACIÓN: luns ( sin confirmar ) para 3º e 4º de EPrimaria

 

INFORMÁTICA AVANZADA: martes e venres de 17:00 a 18:00 horas

 

BALONMÁN: martes e xoves de 17:00 a 18:00 horas ( pendente de confirmar )

 

 

INSCRICIÒN: durante todo o mes de setembro de luns a xoves de 16:00 a 18:00 horas.

 

COMEZO DAS ACTIVIDADES O 1 DE OUTUBRO

 

 

 

 

                                                           A CORUÑA, 15 DE SETEMBRO DE 2010

 

 

 

                                                           A ANPA DO CEIP RAQUEL CAMACHO

 

SAÍDAS. Curso 2014-2015

ACTIVIDADES COMPLEMENTARIAS 2014-15

Ø 

E.I.

4º:    

         Ágora                                                         3 e 4 de marzo

Fundación Mª José Jove                                      12 de maio

         Teatro A Fundación: “A nena e o grilo”                  15 de abril

         Concerto didáctico                                                         22 de abril

         Xardíns Méndez Núñez:Un xardín de sensacións               solicitada

         MUNCYT                                                    principios de xuño

 

5º:

         Teatro CGAI:”Cocorico”                              19 de novembro

         Fundación Mª José Jove                             16 de decembro

         Fundación Luís Seoane                       5ºB- 10 de febreiro

                                                                 5ºA-  26 de febreiro

         Teatro A Fundación:”A nena e o grilo”                   15 de abril

         Concerto didáctico                                                        22 de abril

         Xardíns Méndez Núñez: Historias de María Pita               solicitada

         ÁGORA                                                           7 e 9 de abril

         MUNCYT                                                         finais de maio

 

6º:

         Fundación Mª José Jove                             22 e 28 de xaneiro

         Fundación Luís Seoane              6ºA                   19 de febreiro

                                                        6ºB                   24 de febrero

         Teatro Forum:”Me duele el caparazón”                    17 de abril

         Concerto didáctico                                                           22 de abril

         Granxa-escola de Belelle                                          12 de xuño

         Xardíns Méndez Núñez:”Un museo ao aire libre”                        solicitada

         ÁGORA                                                                  6 de marzo

         MUNCYT                                                             mes de maio

 

Ø 

1º E.P.

Concerto didáctico                                                    3 de decembro

Teatro Forum:”Soldadiño de chumbo”                     12 decembro

Fundación Mª José Jove                                    1ºB 21 xaneiro

                                                                         1ºA 14 xaneiro

Bonilla                                                               11 de febreiro

Teatro A Fundación:”Os narigudos”                       10 de marzo

Xardíns de San Carlos                                              solicitada

Aquarium                                                                10 de abril

GADIS “Dálle forte ao almorzo!                                     26 de marzo

Proxecto de Educación Vial Infantil “A xente corrente”

15 decembro (cole)

 

Ø 

2º E.P.

Fundación Mª José Jove                             2ºA  15 de outubro

                                                                2ºB   29 de outubro

Concerto didáctico                                                    3 de decembro

Teatro Forum:”Una niña”                                         6 de marzo

Teatro A Fundación:”Os narigudos”                       10 de marzo

Ruta urbana: Tesouros de María Pita              solicitada (maio?)

Vexo, vexo                             25 de maio (obradoiro) e 26 saída

ÁGORA                                                         18 e 19 de marzo

GADIS:”Dálle forte ao almorzo!”        24 de marzo e 12 de maio

Proxecto de Educación Vial Infantil “A xente corrente”

                                                                  15 decembro (cole)

 

Ø 

3º E.P.

Taller Dieta Mediterránea                                29 de outubro

Concerto didáctico                                                    3 de decembro

Teatro Forum:”Soldadiño de chumbo”               12 de decembro

Proxecto de Educación Vial Infantil “A xente corrente”

                                                                  15 decembro (cole)

Roteiro polo barrio                                              9 e 10 de febrero

GADIS:”Dálle forte ao almorzó!”                     5 e 17 de marzo

Voz de Galicia                                                        22 de abril

Itinerario:”Picasso mozo:da casa ao cole”                  3ºA             11 de  maio?

                                                        3ºB             13 de maio?

Granxa-enerxía Endesa(NA BIBLIO)                           15 de xuño

Domus                                                            26 de novembro

Taller no cole:”Separemos ben, reciclaremos mellor” da Secretaría Xeral de calidade e Avaliación Ambiental

      27 abril

 

Ø 

4º E.P.

Teatro Forum:”La isla del tesoro”                       17 de outubro

Taller “Dieta mediterránea”(cole)                           29  outubro

Concerto didáctico                                                         4 decembro

Teatro A Fundación:”Antía,Wamba…”                    9 decembro

Bombeiros                                           4ºA 30 de xaneiro

                                                          4ºB  3 de febrero

Compañía de Tranvías                                      16 e 23 de abril

Educación Ambiental:Ecosistema fluvial         6 de maio (taller)

                                                               7 de maio (Río Mero)

Itinerario:”En tempos medievais                                4ºA         19 de maio?

                                                             4ºB        21 de maio?

ÁGORA                                                         9 e 10 de marzo

 

 

Ø 

5º E.P.

Teatro Forum:”La isla del tesoro”                        17 de outubro

Taller “Dieta mediterránea”                                   29 outubro

Eroski                                                                  5ºA    5 novembro

                                                                  5ºB    12 novembro

Talleres Enerxía de Repsol                              20 de novembro

Ágora:Encontro co escritor Gonzalo Moure      16 de decembro

Teatro A Fundación:”Spinderella” (inglés)           22 de xaneiro

Concerto didáctico                                                        26  febreiro

ÁGORA: “Ti tés moito conto”                                       marzo

Cruz Vermella                                    5ºB             13 de marzo

                                                        5ºA             20 de marzo

Itinerario:”Prazas con poder”                     5ºB             13 de abril?

                                                        5ºA             20 de abril?

Educación ambiental: Residuos                     14 de abril (taller)

15 de abril (Bens e     Punto Limpo Os Rosais)

Proxecto de desenvolvemento creativo (MAC)       solicitado

Casa das Ciencias                                            24 de novembro

 

Ø 

6º E.P.

 

Charla: “Mulleres colleiteiras”                             10 de outubro

Taller “Dieta mediterránea”                                 29 outubro

Fundación Mª José Jove                    6ºA         5 de novembro

                                                        6ºB         12 de novembro

Taller Enerxía de Repsol                                 20 de novembro

Ágora: Encontro co escritor Gonzalo Moure     16 de decembro

Teatro A Fundación:”Spinderella”(inglés)            22 de xaneiro

Teatro Forum:”Romeo y Julieta”                         23 de xaneiro

Ágora: Taller de prensa tvg                                29 de xaneiro

Policía                                                  6ºA                   4 de marzo

                                                   6ºB                            5 de marzo

Concerto didáctico                                                         25  febreiro

Itinerario:”A Coruña:praza forte”                6ºA                15 de abril

                                                        6ºB               22 de abril

Educación ambiental:”O ciclo da auga”  

              21 abril (taller) 23 (Telva+Cecebre)

         Museo Belas Artes: Picasso                                    20 de maio

Muncyt                                                     A solicitar para xuño

Illas Cíes                                                                       xuño

ÁGORA                                                    20 e 23 de febreiro

 

MAGOSTO                                                                         14 de novembro

CONCURSO DE CABAZAS “SAMAÍN”                        27 ao 30 de outubro

SAMAÍN REBULDEIRO                                                     7 de novembro

VISITA DE PAPÁ NOEL                                                     12 de decembro

VISITA DO APALPADOR                                                   17 de decembro

VISITA DOS REIS MAGOS (E.I., 1º, 2º e 3º E.P.)               19 de decembro

TALLER MAQUILLAXE DO ENTROIDO                  Do 9 ao 12 de febrero

DESFILE ENTROIDO                                                   13 de febrero

 

FESTIVAL FIN DE CURSO                                                              xuño

Distribuir contido


by Dr. Radut