CEIP da Pontenova

Galería de imaxes


Галерија Дома :: Влези
Web :: Албум листа :: Последно Поставени :: Последни коментари :: Најмногу видени :: Нај отценети :: Мои Омилени :: Барај
Одбери јазик (Choose language):

Категорија Албуми Слики
Curso 2016-2017
6 254
Samaín-Halloween


PA280119.JPG

додадени фајлови: 46 , додадени на 17 ноември 2016

Magosto


PB040058.JPG

додадени фајлови: 60 , додадени на 17 ноември 2016

Ventá de Biblionova e Murais


IMG-20161005-WA0002.jpg

додадени фајлови: 8 , додадени на 18 ноември 2016

Invernadoiro e Horto das aromáticas


DSC_1320_[1024x768].JPG

додадени фајлови: 5 , додадени на 18 ноември 2016

Biblionova


PA170009~0.JPG

додадени фајлови: 13 , додадени на 18 ноември 2016

Mes da Ciencia na Biblionova


PB250245.JPG

додадени фајлови: 122 , додадени на 28 ноември 2016

6 албум(и) на 1 страница(и)

Curso 2017-2018Album fotográfico das distintas actividades realizadas durante o presente curso
39 1085
Día das Bibliotecas Escolares


P1010248_opt.jpg

додадени фајлови: 19 , додадени на 26 октомври 2017

Samaín-Halloween


PA310287_opt.jpg

додадени фајлови: 25 , додадени на 31 октомври 2017

Magosto


PB100364_opt.jpg

додадени фајлови: 14 , додадени на 13 ноември 2017

Acción de Gracias


PB220393_opt.jpg

додадени фајлови: 9 , додадени на 23 ноември 2017

Violencia de Xénero


PB240416_opt.jpg

додадени фајлови: 11 , додадени на 24 ноември 2017

Semana da Ciencia na Biblionova


PC010489.JPG

додадени фајлови: 28 , додадени на 01 декември 2017

Teatro Lugo 3º e 4º


PC130504.JPG

додадени фајлови: 3 , додадени на 14 декември 2017

Nadal


PC210613.JPG

додадени фајлови: 92 , додадени на 09 јануари 2018

Teatro Lugo 5º e 6º


P1190622.JPG

додадени фајлови: 7 , додадени на 22 јануари 2018

Visita a un Ferreiro local


IMG-20180130-WA0005.jpg

додадени фајлови: 7 , додадени на 31 јануари 2018

Día da Paz


P1300624.JPG

додадени фајлови: 5 , додадени на 31 јануари 2018

Teatro a Lugo Infantil, 1º e 2º


P2080656.JPG

додадени фајлови: 30 , додадени на 09 февруари 2018

39 албум(и) на 4 страница(и) 1

Curso 2018-2019
32 1022
Charla lácteos


P1011572.JPG

додадени фајлови: 4 , додадени на 17 октомври 2018

Día das Bibliotecas Escolares


PA241602.JPG

додадени фајлови: 39 , додадени на 25 октомври 2018

Haloween


IMG-20181031-WA0010.jpg

додадени фајлови: 26 , додадени на 31 октомври 2018

Magosto


PB161696.JPG

додадени фајлови: 52 , додадени на 19 ноември 2018

Taller de xadrez


IMG-20190125-WA0059.jpg

додадени фајлови: 5 , додадени на 28 јануари 2019

Thanksgiving Day


PB211721.JPG

додадени фајлови: 19 , додадени на 23 ноември 2018

ATREVETE


PB231749.JPG

додадени фајлови: 17 , додадени на 26 ноември 2018

Mes da Ciencia na Biblionova


PB300016~0.JPG

додадени фајлови: 73 , додадени на 30 ноември 2018

Día da Constitución


PC050002.JPG

додадени фајлови: 5 , додадени на 05 декември 2018

Nadal


PC210103.JPG

додадени фајлови: 79 , додадени на 21 декември 2018

Teatro a Lugo, 3º a 6º


IMG-20190110-WA0010.jpg

додадени фајлови: 2 , додадени на 10 јануари 2019

Teatro a Lugo Infantil, 1º e 2º


P6140030.JPG

додадени фајлови: 79 , додадени на 19 јуни 2019

32 албум(и) на 3 страница(и) 1

2361 слики во 77 албуми и 3 категории со 0 коментари, видени 25219 пати