CEIP da Pontenova

Galería de imaxes


Галерија Дома :: Влези
Web :: Албум листа :: Последно Поставени :: Последни коментари :: Најмногу видени :: Нај отценети :: Мои Омилени :: Барај
Одбери јазик (Choose language):

Галерија Дома > Curso 2017-2018

Día das Bibliotecas Escolares


P1010248_opt.jpg

додадени фајлови: 19 , додадени на 26 октомври 2017

Samaín-Halloween


PA310287_opt.jpg

додадени фајлови: 25 , додадени на 31 октомври 2017

Magosto


PB100364_opt.jpg

додадени фајлови: 14 , додадени на 13 ноември 2017

Acción de Gracias


PB220393_opt.jpg

додадени фајлови: 9 , додадени на 23 ноември 2017

Violencia de Xénero


PB240416_opt.jpg

додадени фајлови: 11 , додадени на 24 ноември 2017

Semana da Ciencia na Biblionova


PC010489.JPG

додадени фајлови: 28 , додадени на 01 декември 2017

Teatro Lugo 3º e 4º


PC130504.JPG

додадени фајлови: 3 , додадени на 14 декември 2017

Nadal


PC210613.JPG

додадени фајлови: 92 , додадени на 09 јануари 2018

Teatro Lugo 5º e 6º


P1190622.JPG

додадени фајлови: 7 , додадени на 22 јануари 2018

Visita a un Ferreiro local


IMG-20180130-WA0005.jpg

додадени фајлови: 7 , додадени на 31 јануари 2018

Día da Paz


P1300624.JPG

додадени фајлови: 5 , додадени на 31 јануари 2018

Teatro a Lugo Infantil, 1º e 2º


P2080656.JPG

додадени фајлови: 30 , додадени на 09 февруари 2018

39 албум(и) на 4 страница(и) 1