En imaxes...

  web colexio

 
     

CEIP Pedro Antonio Cerviño

Galería de imaxes


Галерија Дома Влези
Voltar á web Албум листа Последно Поставени Последни коментари Најмногу видени Нај отценети Мои Омилени Барај
Галерија Дома > Fotos de grupo

Последно додадени - Fotos de grupo
foto_grupo.jpeg
Curso 2019-20200 пати е виденоCurso 2019-202011 септември 2019
DSC01250~2.JPG
0 пати е видено28 февруари 2019
DSC01250~1.JPG
0 пати е видено28 февруари 2019
DSC01250~0.JPG
1 пати е видено28 февруари 2019
normal_silueta_grupo~0~0~0.jpg
0 пати е видено01 декември 2018
normal_silueta_grupo~0~1.jpg
0 пати е видено01 декември 2018
foto_grupo.jpg
Curso 2018-20191 пати е виденоCurso 2018/201910 октомври 2018
IMG_0596.JPG
curso 2018/20191 пати е виденоCurso 2018/201925 септември 2018
FOTO_6º_SAMAÍN_18~6.jpg
1 пати е видено26 јануари 2018
FOTO_6º_SAMAÍN_18~5.jpg
1 пати е видено26 јануари 2018
FOTO_6º_SAMAÍN_18~2.jpg
2 пати е видено26 јануари 2018
DSC00265~0.JPG
1 пати е видено28 ноември 2017
FOTO_SAMAIN_6º~0.jpg
2 пати е видено10 ноември 2017
FOTO_SAMAIN_6º.jpg
1 пати е видено10 ноември 2017
IMG_7594.jpg
Infantil 21 пати е виденоCurso 2017/201818 октомври 2017
IMG_7091.JPG
curso 2017/20181 пати е виденоcurso 2017/201825 септември 2017
silueta_grupo~0~0.jpg
0 пати е видено20 септември 2017
IMG_6863.jpg
Curso 2017/20180 пати е виденоCurso 2017/201812 септември 2017
SAM_6804~2.JPG
2 пати е видено29 март 2017
SAM_6777~0.JPG
2 пати е видено10 март 2017
SAM_6804~0.JPG
2 пати е видено08 март 2017
silueta_grupo~0.jpg
0 пати е видено24 септември 2016
IMG_20160914_103659_(Small).jpg
Infantil 14 пати е виденоCurso 2016/201718 септември 2016
foto_grupo_16-17.JPG
Infantil 22 пати е виденоCurso 2016/201713 септември 2016
foto_grupo.JPG
Curso 2015/164 пати е видено23 јануари 2016
SEXTO_FOTO~1.jpg
4 пати е видено14 декември 2015
SEXTO_FOTO~0.jpg
3 пати е видено14 декември 2015
IMG_20150911_095713207~0.jpg
Infantil 16 пати е виденоCurso 2015/201616 септември 2015
grupo_2015-16.jpg
Infantil 26 пати е виденоCurso 2015/201611 септември 2015
SAM_3997~0.JPG
foto 5º6 пати е видено20 ноември 2014
SAM_2831~0.JPG
4 пати е видено01 октомври 2014
silueta_grupo~4.jpg
5 пати е видено28 септември 2014
silueta_grupo~3.jpg
6 пати е видено28 септември 2014
silueta_grupo~1.jpg
9 пати е видено28 септември 2014
silueta_grupo~0.jpg
7 пати е видено28 септември 2014
silueta_grupo.jpg
7 пати е видено28 септември 2014
sextoaventurate.png
2014-20155 пати е видено28 септември 2014
20140911_124634.jpg
Infantil 113 пати е виденоCurso 2014-201511 септември 2014
con_profe.jpg
Infantil 216 пати е виденоCurso 2014/201511 септември 2014
web.jpg
Infantil 217 пати е виденоCurso 2013/201414 септември 2013
2013-09-13_10_03_44~0.jpg
Infantil 114 пати е виденоCurso 2013/201413 септември 2013
SAM_8514.JPG
Infantil 216 пати е виденоcurso 2012-201327 октомври 2012
SAM_8133.JPG
Infantil 216 пати е виденоcurso 2012-201307 октомври 2012
2012-09-21_09_36_57.jpg
Infantil 115 пати е виденоcurso 2012-201323 септември 2012
DSC02672.JPG
Infantil 119 пати е виденоCurso 2011-201217 октомври 2011
grupo_diego.JPG
Infantil 218 пати е виденоCurso 2011-201206 октомври 2011
SAM_4351.JPG
Educación infantil 219 пати е виденоCurso 2011-201215 септември 2011
foto_de_grupo_aula_I~0.jpg
Infantil 121 пати е виденоcurso 2010-201116 септември 2010
curso2010-2011-infantil2.JPG
Infantil 223 пати е виденоcurso 2010-201115 септември 2010
DSC06367.JPG
Infantil 217 пати е виденоCurso 2009-201007 април 2010
57 Фајлови на 2 страна(и) 1