En imaxes...

  web colexio

 
     

CEIP Pedro Antonio Cerviño

Galería de imaxes


Галерија Дома Влези
Voltar á web Албум листа Последно Поставени Последни коментари Најмногу видени Нај отценети Мои Омилени Барај
Галерија Дома > INFANTIL

(2010-2020) INFANTIL 2 - Ademais en novembro


86568e6c-8005-4564-82f5-c7fbcc573efa.jpeg

додадени фајлови: 17 , додадени на 29 ноември 2019

(2019-2020) Celebramos o Magosto


002696f7-4d88-4d62-a0b0-27e8c2ff8d7d.jpeg

додадени фајлови: 21 , додадени на 29 ноември 2019

(2019-2020) Sabores o mundo en novembro


IMG_7547.jpeg

додадени фајлови: 22 , додадени на 29 ноември 2019

(2019-2020) Robótica - Ozobots


IMG_7218.jpeg

додадени фајлови: 14 , додадени на 22 ноември 2019

(2019-2020) INFANTIL - Experimento cores máxicas


IMG_7611.jpeg

додадени фајлови: 14 , додадени на 14 ноември 2019

AS CURIOSIDADES DE XOÁN


IMG_20191016_093803.jpg

додадени фајлови: 10 , додадени на 07 ноември 2019

586 албум(и) на 98 страница(и) 1