En imaxes...

  web colexio

 
     

CEIP Pedro Antonio Cerviño

Galería de imaxes


Галерија Дома Влези
Voltar á web Албум листа Последно Поставени Последни коментари Најмногу видени Нај отценети Мои Омилени Барај
Галерија Дома > Sexto

MASCOTA DE 6º


DSC01249.JPG

додадени фајлови: 6 , додадени на 27 февруари 2019

VISITA AO CONCELLO


IMG_8540.JPG

додадени фајлови: 3 , додадени на 23 март 2018

PERICO DOS PALOTES


DSC00558_(Large)~0.JPG

додадени фајлови: 6 , додадени на 16 март 2018

sexto


220px-Carmen_de_Burgos.png

додадени фајлови: 8 , додадени на 15 февруари 2018

Mural do Outono


IMG_20171025_111559_(Custom).jpg

додадени фајлови: 18 , додадени на 27 ноември 2017

filigranas


SAM_6900.JPG

додадени фајлови: 18 , додадени на 08 мај 2017

94 албум(и) на 16 страница(и) 1